Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Instalacja czujnika deszczu + MCE Swap z B7


KFX

Rekomendowane odpowiedzi

Ale mod naprawdę jest solidny :) chociaż jak by podsumować wydatki to aż tak mało nie wyszło ;)

-włącznik auto

-mce

-wlacznik clh/drl

-lusterko

-czujnik deszczu

-zelek

-szyba

-kable i piny :) izolacje

... cholera 700 poszło :| ale ze staroci coś powinno wrócić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mod naprawdę jest solidny :) chociaż jak by podsumować wydatki to aż tak mało nie wyszło ;)

-włącznik auto

-mce

-wlacznik clh/drl

-lusterko

-czujnik deszczu

-zelek

-szyba

-kable i piny :) izolacje

... cholera 700 poszło :| ale ze staroci coś powinno wrócić ;)

Jak patrząc na to co wymieniłeś to wcale 700 zł nie jest tak dużo:thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam czujnik deszczu o oznaczeniu 4E0 955 559 A, czy końcówka A zamiast E ma jakieś znaczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma żadnego znaczenie, z końcówką E po prostu nowszy model.

4E0 955 559 A

w 2006 08 zamieniony na 4E0 955 559 C

w 2007 12 zamieniony na 4E0 955 559 E

w 2009 02 zamieniony na 8K0 955 559 A

w 2011 01 zamieniony na 8K0 955 559 D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma znaczenie, 8K0 nie zadziała (nowszy MCE w A4 B8 i A6).

musi być 4E0 na początku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz rację, z tym że nie działa 8K0 955 559 bez literki, listę zaczerpnąłem z tematu http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-b7-132/all-b7-czujnik-deszczu-swiatel-lusterko-fotochrom-coming-home-70477/, jutro także montuję u siebie w B7 8K0 955 559 A więc okaże się czy ty masz racje czy kolega mk4:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przykro mi, ale nie zadziała 8K0 w B6/B7 - było już przerabiane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę z całą stanowczością potwierdzić że czujnik deszczu 8K0 955 559 A działa bardzo dobrze w B7 (jestem po montażu takiego czujnika) tym samym rozpiska czujników kolegi mk4 jest jak najbardziej prawidłwa, a niestety kolega KFX jest w błędzie twierdząc że 8K0 nie zadziała w B7:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ikell, dzięki :)

Mam teraz MCE 8E0 907 279 F, czy mogę kupić MCE do B7 z obojętnie którą z kocówek nr J,L,N? Czy potem będzie obsługiwać wszystkie urządzenia w pojeździe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ikell, dzięki :)

Mam teraz MCE 8E0 907 279 F, czy mogę kupić MCE do B7 z obojętnie którą z kocówek nr J,L,N? Czy potem będzie obsługiwać wszystkie urządzenia w pojeździe?

Możesz, ale jest trochę rezania. Piny poprzekladac, masy pozmieniac, kable od lampy do lampy przeciagnac...

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czytam czytam i nie moge sie doczytac:P

Powiedzcie mi jak bede zakladal MCE z b7 do b6 to musze miec wlacznik swiatel od b7 z funkcja auto, jesli zalezy mi na coming home?

Bo wlasnie to chce dolozyc, mam wylacznik z koncowka A

Zamowilem juz Bordnetz z koncowka N i chcialbym wiedziec co jeszcze potrzebuje zanim zaczne zmieniac. Dodam ze w przyszlosci tez bede chcial zalozyc czujnik deszczu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coming home nie jest załączany z włącznika świateł, to chyba wiesz. Czy potrzebny jest z Auto aby odpalić CLH? w sumie nie, ale bez sensu zakładać czujnik zmierzchu i nie mieć automatycznie włączanych świateł. Sam włącznik może być i od b6 i od b7. Różnica jest tylko w podłączeniu kabelków.

I taka rada ode mnie, zanim zaczniesz przemianę MCE skompletuj sobie wszystkie graty, nie założysz tego na raty, będą Ci błędy wywalać. Lusterko, czujnik deszczu, włącznik z auto, włącznik do clh.

Jak coś to pytaj :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze ja nie chce narazie zakladac czujnika... Chce zalozyc MCE z b7 poniewaz moj sie zjaral... Wiec pomyslalem ze jak juz zmieniam to po co mam kupowac taki sam skoro moge odrazu przygotowac pod ewentualny montaz czujnika.

Czy nie ma to sensu? Jakie bledy bedzie walil? Beda sie wyswietlaly na fisie? Czy tylko w pamieci?

I przy okazji myslalem ze zrobie sobie CLH. Czyli jesli chce zalozyc CLH to wystarczy tylko ten wylacznik/wlacznik do tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie Bordnetz tylko MCE :wink:

W czujniku deszczu jest czujnik zmierzchu, także on reguluje zapalniem się świateł, gdy robi się ciemno...

Z tego co pisałeś to masz w b6 MCE z końcówką F, to nie masz już tam lusterka fotochromatycznego?? Ten moduł również obsługuje CLH. Nie miałeś tego przy F??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie nie. Widzialem ze ten modul pasuje do fotochroma i CLH. Ale ja tego nie mam, mozliwe ze ktos wczesniej wymienial MCE i jak kupujesz nowy w ASO to zawsze dostajesz najwyzsza wersje.

To jak z tym wylacznikiem swiatel?

MCE po germansku to przeciez bordnetz :)

Jeszcze male pytanko... Przekaznik od wycieraczek nie znajduje sie wewnatrz MCE?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po niemiecka to tak samo jak po arabsku - 0 :doh:

Włącznik może być i z b7 i z b6,

A kontrolę spalonych żarówek masz??

Przekaźnik wycieraczek znajduje się nad MCE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mam kolorowego fisa i kontrole zarowek tez, w koncu jakby nie popatrzyl to jednak wersja HIGH :P

Od przodu czy od tylu? Na schemacie w elsa nie moglem zadnego wypatrzyc.... a te dwa co sa u mnie to po ich wyciagnieciu wycieraczki caly czas chodza... Nie rozumiem... moze dlatego cienki jestem z elektryki :P ale sie staram :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...