Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Czujnik zapięcia pasów-jak dorezać?


AndyN

Rekomendowane odpowiedzi

Nowo zakupiony fotel kierowcy ma czujnik zapięcia pasów. Zdjęcie kostki (od kontrolki ta czarna) poniżej:

img7180a.th.jpg

Instalacja auta nie jest przygotowana. Nie ma gniazda:

img7184h.th.jpg

Gniazdko kupiłem, piny mam.

Mam info, że pin 8 gniazdka pod fotelem połaczyć z pinem 30 zielonej wtyczki licznika:

piny.th.jpg

Czy w tym zielonym gniazdku jest wolny pin masy? Wiem, że mógłbym masą wziąć z nadwozia ale chcę by było profi :decayed:

Jak zdjąć ten dolny plastik lewe przedniego słupka (ten przy nogach) i ten plastik progu? Tam chciałbym puścić ten kabel

=========

Zostaje jeszcze zmiana kodowania zagarów ale to proste już ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andy ma modernizacje i pewnie za 60 dni ci odpowie :wink4: ...ale

Kodowanie

00 xx1:? Opcje

+00 = 1. K-Number (Europa / USA / Reszta świata)

+01 = Mniejsze Pojemność zbiornika paliwa (All-Wheel-Drive)

+02 Pasów bezpieczeństwa = (NAR życia - do 45 / 2004)

+04 = 3. K-Number (Rental Cars)

+08 = 2. K-Number (Australia)

? 00xx x1: Kraj

0 = Niemcy (D)

1 = Rest of World (RŚ)

2 = USA (US)

3 = Kanada (CAN)

4 = Wielkiej Brytanii (GB)

5 = Japonia (JP)

6 = Arabii Saudyjskiej

7 = Australia (AUS)

00xxx 1: Ostrzeżenie pasów bezpieczeństwa

0 = brak konieczności zapięcia pasów (lub NAR życia)

3 = pasów bezpieczeństwa USA i Kanada (NAR nowy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

P.kolego, możesz sprawdzić które piny są od czujnika niezapiętych pasów we wtyczce podłogowej?? na schemaciku jest 7 i 8 , a u mnie 5 i 6, teraz jeszcze pytanko, który to masa, a który do licznika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógł by ktos opisać proces jak po kolei w vagu zaprogramować licznik na czujnik zapiecia pasów bardzo bym prosił o instrukcje bardzo szczegółową bo jestem dopiero od 3 dni posiadaczem vaga

Witaj,

1. wchodzisz w STG 17 (Kombiinstrument), na górze w jednym z pól, które Ci się wypełnią po połączeniu pokaże Ci się aktualne kodowanie - zapisujesz/zapamiętujesz.

2. wchodzisz w funkcję 07 (kodowanie/coding/codierung), do wcześniej zapisanej/zapamiętanej liczby dodajesz "2" i wpisujesz w okienko. UWAGA! Różne programy mają różny sposób zapisu kodowania, więc jeśli masz np. 256 (wartość przypadkowa), to musisz wpisać 258, ale jęsli będzie 00256, to będziesz musiał wpisać 00258.

3. klikasz OK/zapisz, czy jak to tam się nazywa w Twoim programie i gotowe.

Mam nadzieję, że dość jasno :wink4:

Pozdr.

G.

P.S. gdybym ja miał taki brzęczyk, to bym zrobił wszystko, żeby go wyłączyć - wyznaję zasadę, że to samochód ma jechać jak ja chce i kiedy chce, a nie że to on próbuje być mądrzejszy ode mnie i mówić mi co mam robić :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

który pin idzie do licznika??? może ktoś sprawdzić? podpięty mam tylko fotel pasażera i nie działa. Nie wiem czy jest źle podpięte czy sam pasażer nie może być podpięty... Na schemacie jest pin 8 i 7, a u mnie 5 i 6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak udało ci się to ukończyć? Jak sprawdzić czy mam u siebie taką opcję? Możliwe że jest instalacja a nie jest zakodowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak udało ci się to ukończyć? Jak sprawdzić czy mam u siebie taką opcję? Możliwe że jest instalacja a nie jest zakodowane?

Sprawdz czy masz czarną kostke pod fotelem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

który pin idzie do licznika??? może ktoś sprawdzić? podpięty mam tylko fotel pasażera i nie działa. Nie wiem czy jest źle podpięte czy sam pasażer nie może być podpięty... Na schemacie jest pin 8 i 7, a u mnie 5 i 6.

Jakby ktoś potrzebował, podłączenie pinu do licznika w B6, zielona wtyczka 30pin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeję kotleta! Te czujniki są w obydwu fotelach? Bo kupiłem fotele od B7 z anglika i tam tylko fotel kierowcy ma czujnik (2 przewody w czarnej kostce). Czy mogę podłączyć tylko ten fotel? Czy muszą być do zegarów wpięte dwa fotele?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...