Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] Do 110km/h ekstar powyżej muli ?


rbs2360

Rekomendowane odpowiedzi

Wyjałem ten przepływomierz ale tam nie ma co czyśić. Blaszka (termistor) w środku jest nie ruszona. Jedynie siatka od strony wlotu powietrza jedynie była czarna to ją wyczyściłem spirytusem. Nie sprawdzałem tylko w trasie. Będę musiał go odpiąć w trasie i zobaczyć co się będzie działo. Chyba że mogło się coś zepsuć w środku tego przepływomierza. Co wy na to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest przepustnica od benzyny, traktorki czegoś takiego nie posiadają.

Tematy zostały pomylone i wklejono zły link.Teraz jest wszystko ok.

[cayenne]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Ile dałeś za przepływomierz bo tu piszą żeby na allegro nie kupować. Ale różnica między allegro (170-200zł), a Serwisem (500zł) jest duża jak widać ?

2. Czy VAG wykaże, że przepływomierz walnięty ?

3. Gdzie można dostać taką wtyczkę co się podłącza do przepływomierza bo moja za ciekawie nie wygląda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. kupisz taniej na allegro, a co z gwarancja? w serwisie niby drozej ale masz 100% ze w ciagu 2 lat jak przeplywomierz zacznie niedomagac wymienia tobe na sprawny.

2. vag wykaze gdy odczyty przeplywomierza sa poza wartosciami realnymi. pelna ocene dadza tylko logi dynamiczne.

3. wtyczke dostaniesz w serwisie. podajesz numer VIN nadwozia i wg niego zamowisz odpowiednia kostke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup przepływomierz w serwisie, ceny w allegro wyglądają może atrakcyjnie ale ja też gdy potrzebowałem przepływomierz sugerowałem się ceną i kupiłem bosha na allegro. Może miałem pecha, przepływomierz był oryginalnie zapakowany ale okazał się wadliwy i w rezultacie kupiłem nastepny przepływomierz w Serwisie w Rzeszowie koszt 390 zł z dwuletnią gwarancją. Za wymiane zaśpiewali sobie 75 zł ale z tego zrezygnowałem. Różnica w działaniu bez porównania. Przypuszczam, że teń tańszy mógł pochodzić z parti która nie przeszła kontroli jakości i trafiła do obiegu. Słyszałem też, że niektóre części bosha są produkowane w Turcji. Ta tania część w moim przypadku okazała się bardzo droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rbs2360: zanim wymienisz połowę silnika , wykonaj zestaw logów dynamicznych. Chyba, że lubisz naprawiać w ciemno. Logi dynamiczne obnażą usterkę, tym bardziej że mamy do czynienia z silnikiem posiadającym pełną diagnostykę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem ale mój przepływomierz jest ok.czy ty już doszleś co boli twoje autko

Obstawiam na wtyczkę (sprawdź u siebie) od przepływomierza bo była od środka (pod tą izolacją gumową) zaśniedziła i kable były na wierzchu bez izolacji pokleiłem przewody i jest narazie git - nie wiem tylko gdzie kupić taką wtyczkę, bo bym wymienił na nową - może wiecie gdzie można kupić. Elektryk samochodowy mi powiedział że tego się nie dostanie bo takie wtyczki są sprzedawane z całą izolacją (no nie chce mi się w takie bzdury wierzyć).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...