Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Klimatyzacja Diavia - szukam fachowca


piotrek260180

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zna ktoś może jakiś serwis klimatyzacji lub warsztat który jest dobry i zajął by się naprawą klimatyzacji Firmy DIAVIA najlepiej z opolskiego lub dolnośląskiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok wiec tak nie chłodzi wcale początkowo była wersja że nie przełącza klapy powietrza zimne ciepłe , ale sam się wziełem za to znalazłem instrukcję tej klimy i włączyłem diagnozowanie co wykazało iż nie działają dwie klapy stoją w jednej pozycji . I pojawia się bład czujnika temp zewnętrznej na panelu temp jest np minus 20 . A po wizycie w jednym warsztacie gość stwierdził wzrokowo że jest dziurawa chłodnica i trzeba wymienić i skraplacz jakiś i coś jeszcze i koszt podał ok 1500 zł . tylko to dość daleko ten warsztat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz klimatronik czy manualną ?Przy klimatroniku i uszkodzonym czujniku temperatury klima ci się nie załączy Co do kwoty naprawy to chłodnica 200(używana) skraplacz 60 w JC napełnienie ze szczelnością i olejem 250 Przed tymi zabiegami niech sprawdzą szczelność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klimatronic tylko nie oryginał taki jak był we wszystkich a4 tylko firmy diavia , tak właśnie na logikę tłumaczyłem temu mechanikowi że jak pokazuje że na zewnątrz minus 20 to nie będzie chłodzić raczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko mam problem ze zlokalizowaniem tego czujnika. A ten seryjny termometr w a4 co wyświetla na desce nie wiesz gdzie powinien mieć czujnik ? bo też szwankuje jak auto stoi to wskazuje dobrze a jak silnik pracuje to temp wzrasta nawet do 40 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik jest na dole przed chłodnicami płynu i klimy. Jak Ci bardzo wzrasta to może ktoś go wcisnął za blisko chłodnicy. Ten czujnik jest od klmatronica a termometr co pokazuje temp. w liczniku to to samo bo jest podpięty pod klimatronic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy to ten sam czujnik bo ja mam dorabiana ta klimę i na niej mam minus 20 a na desce normalnie tylko coś nagrzewa czujnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:blink:Zrób zdjęcie tego panelu bo już przestaje kumać co tam masz i zobacz czy masz i jaki ten czujnik przed chłodnicą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tu się moja wiedz kończy ale 4 maja jadę do znajomego klimiarza z tego co wiem to jakieś klimy Diva zakładał może coś pomoże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w tym problem że to wynalazek. bo do normalnego klimatronica mam panel i kupę części i czujniki i silniczki do klap

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a znalazłeś jakieś info w necie zadaj pytanie na elektrodzie i na klimatyzacja pl może pomogą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem tylko instrukcje taką jak przeprowadzić test diagnostyczny z poziomu panelu i sprawdziłem tak wszystkie klapy i czujniki i wtedy wyszedł niesprawny czujnik temp zewn i dwie klapy jedna słychać było silnik ale nie zmieniała położenia a druga nic nie słychać i stoi w miejscu. więcej nie znalazlem ale poszukam , wiesz najbardziej by mi zależało na jakimś fachowym warsztacie sprawdzonym mam przygotowane 2 tys na to więc może bym się wyrobił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jak masz dwa tysiaki to kupuj kompletną klime i zakadaj Na forum ostatnio widziałem kompletny klimstronik za 700zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...