Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Wymiana tylnej kanapy na składaną


marjon

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro masz obawy to na logikę, wszystkie avanty powinny się tak składać. Sedany też... a przecież RS jest twardy, ma ciężki silnik i niskie opony a złamanego nie widziałem.

Przed moją robotą pisałem do autora wątku właśnie w temacie sztywności i zapewnił mnie że tylna szyba jeszcze mu nie strzeliła.

dokladnie, tyle czasu i nic sie nie dzieje:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale może te wszystkie sedany i avanty ze składaną tylną kanapą mają jakieś dodatkowe wzmocnienie np pod tylną półką i pod siedzeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę kolego Denveco że nie przekonamy Cię co do bezpieczeństwa "zabiegu". W takim wypadku lepiej odpuść rezanie bo do końca posiadania auta będziesz jeździł jak z jajkiem w obawie że coś strzeli w tyle.

Ja zmieniłem fotele, na 20% amorkach przejechałem na drugi koniec polski a koła ocierały o nadkola z obciążenia. Póki co, tył się jeszcze nie złamał.

Tak dla ciekawostki, znajomy blacharz co się pasjonuje "składaniem" samochodów z puzzli powiedział mi że sedany, limuzyny i awanty nie różnią się podłogą. Różnica jest w Q.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie chodzi o to, tylko "przezorny zawsze ubezpieczony". Wole mieć 100% pewności że nic się nie sknoci niż 10% niepewności :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To 100% pewności da Ci tylko zmiana karoserii:) Niedaleko mnie jest do sprzedania b5 lift w sedanie, ze składanymi recaro, z v6 2,5 tdi. Silniki chyba cięższy od twojego więc mógłbyś go spokojnie przekładać bez obawy o "zepsucie":)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy powiedzie mi jakie wymiary ma to ucho co kolega Mariusz dorobił do zatrzaskiwania oparcia. Bo w moim Avancie ktoś wymienił siedzenia a zapomniał zamontować właśnie tych uszów. A zamiast tego wkręcił wkręty w tych plastikach co są zamki oparć.

Z pomoc dzięki:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kolego noe wiesz może czy na części nie sprzedaje tej b5 z tymi fotelami recaro?? Bo chętnoe bym kupił oparcie i boczki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałbym sie poradzić was jak wymienić tylną pólkę w sedanie z tymi plastikami co prowadza pasy jak przełozyć pasy przez te plastiki ,przepraszam moze ten temat nie jest od tego ale jestem za swiezym uzytkownikiem abym zakładał wątki podsyłam fotki

WP_000554.jpg

WP_000555.jpg

WP_000556.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tylnej czesci kanapy sa takie uszy z drutu, cos jakby wieszaki na ubrania ale do gory nogami

i to wchodziło w otwory w tej blasze, przesuwało sie oparcie w dól i było zamontowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem po wymianie i mogę polecić do srodkowego mocowania nitonakrętki :) super się sprawdzają,nic nie trzeba spawac itp. a do mocowania bocznych uchwytow siedzeń polecam kupic obicie boczków bagażnika(z wersji z rozkladana kanapa) za grosze. po otworach widać w których miejscach sa boczne mocowania i przykleić je na cx 80 spawanie na zimno u mnie się sprawdzilo :) aha ze starej budy warto wyciac orginalne kątowniki :) wtedy mamy wszystko jak p&p. ta blache z tylu tez nie warto moim zdaniem całej wycinac i zostawić na przymocowanie uszu do zatrzaskiwania oparcia.(pomocne tu tez jest obicie boczków w nich tez jest miejsce w którym maja być) o wiele mniej roboty. ta blache spokojnie można nożycami do blachy wyciac bez konieczności używania katowki.

Edytowane przez gawel1999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mocowane są boczki kanapy? Chodzi mi dokładnie o boczki z a6 c5 są na jakichś imbusach czy coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest ktos chetny do zmiany foteli z nieskalanych na skaldane okolice woj. sloskiego opolskiego malopolskiego.? dogadamy sie pienieznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...