Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Olej MOTUL- oryginał i podróbka


endriuu

Rekomendowane odpowiedzi

Ja i kilku moich znajomych właśnie u nich kupujemy oleje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem, jeśli chcesz mieć spokojną głowę, odżałuj te parę złoty. Jeśli ktoś ma odmienne zdanie, nie ma sprawy, mechanicy też muszą za coś żyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam. Chlopaki co tak naprawde jest tak dobrego w tych olejach motula. Aktualnie przebywam w Niemczech a ze poczytalem forum i duzo sie pisze o tych olejach postanowilem sie troszke dowiedziec co niemcy o nich sadza.

Tak wiec odwiedzilem pierwszy serwis audi/vw w mojej okolicy przy okazji kupna kluczy do wyciagania RNS-E i niestety serwisanci z tego salonu nie mieli nic ciekawego do powiedzenia na temat tych produktow,tylko tyle ze lepszy castrol i liqi moly zaznaczajac ze 65% klijetow wymienia castrolem.

Odwiedzilem takrze serwis skody i vw w innym miescie i ci potwierdzili poprzednia odpowiedz natomiast polecali castrol edge 5w40 do mojego furacza,jedynie warsztat mechaniczny przy stacji benzynowej uzywal motuli i liqi moly.

Moze ktos wypowie sie na ten temat bo ja sie zakrecilem, na forum pisza ze dobre u niemcow nie za bardzo a castrol i u nas dostepny i to w mniejszej cenie jak u helmotow ;;;;;;;;;;;;Pozdrawiam Wszystkich Forumowiczow :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego marc odpowiedż jest bardzo prosta - najbardziej zachwalają motula ci co nim handlują. Sprawdż kto handluje i zachwala ten olej tu ,potem sprawdż na innych forach ,VWpassat ,skoda octavia ,opel vectra i innch , a dowiesz sie dlaczego motul jest tak popularny w internecie.Żaden sprzedawca motula nie powie Tobie że castrol jest taki sam lub lepszy i oczywiście odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego marc odpowiedż jest bardzo prosta - najbardziej zachwalają motula ci co nim handlują. Sprawdż kto handluje i zachwala ten olej tu ,potem sprawdż na innych forach ,VWpassat ,skoda octavia ,opel vectra i innch , a dowiesz sie dlaczego motul jest tak popularny w internecie.Żaden sprzedawca motula nie powie Tobie że castrol jest taki sam lub lepszy i oczywiście odwrotnie.

powiem tyle i jak zwykle tylko tyle każdy olej jest bdb ale nie rozlewany w Polsce...

zakupcie sobie olej np. Castrol albo Mobil po za granicami Polski to się przekonacie jaka jest różnica...

za dużo widziałem na własne oczy co się robi z olejem w Polsce..

z jednego zbiornika masz kilka lepkości oleju :naughty: :naughty: a chłopcy płacą za to, że mają 5w40 lub 5w30 o specyfikacji c3 :polew: a olej się nadaje tylko do pieców napędzanych tym surowcem...

więc tylko pewne zródło albo mało popularny olej w Polsce kupować ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam. Chlopaki co tak naprawde jest tak dobrego w tych olejach motula. Aktualnie przebywam w Niemczech a ze poczytalem forum i duzo sie pisze o tych olejach postanowilem sie troszke dowiedziec co niemcy o nich sadza.

Tak wiec odwiedzilem pierwszy serwis audi/vw w mojej okolicy przy okazji kupna kluczy do wyciagania RNS-E i niestety serwisanci z tego salonu nie mieli nic ciekawego do powiedzenia na temat tych produktow,tylko tyle ze lepszy castrol i liqi moly zaznaczajac ze 65% klijetow wymienia castrolem.

Odwiedzilem takrze serwis skody i vw w innym miescie i ci potwierdzili poprzednia odpowiedz natomiast polecali castrol edge 5w40 do mojego furacza,jedynie warsztat mechaniczny przy stacji benzynowej uzywal motuli i liqi moly.

Moze ktos wypowie sie na ten temat bo ja sie zakrecilem, na forum pisza ze dobre u niemcow nie za bardzo a castrol i u nas dostepny i to w mniejszej cenie jak u helmotow ;;;;;;;;;;;;Pozdrawiam Wszystkich Forumowiczow :good:

odpowiedź jest banalna. Serwisy maja miliardowe kontrakty z takimi markami jak Castrol. Serwis zawsze wcisnie Castrola (podobnie jak Media Markt zawsze wcisnie ci takiej marki TV za jaką ma najwieksza ilosc punktów - punkty sie sumują i MM dostaje tantiemy od danego producenta).

Dobrze abys porownal silnik od srodka po 200 tys na Castrolu i na olejach premium takich jak - Motul, LM, Millers.

Zreszta to nie jest watek do tego typu dywagacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Endriu tak , bardzo chcialbym zobaczyc poruwnanie silnikow po roznych olejach i nie pisze tego zlosliwie po prostu jestem ciekaw co tak naprawde leja nam do aut bo jakos mam wrazenie ze wszystko to sciema a placimy tylko za marke i jakosc nie odpowiada podanej na opakowaniu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Endriu tak , bardzo chcialbym zobaczyc poruwnanie silnikow po roznych olejach i nie pisze tego zlosliwie po prostu jestem ciekaw co tak naprawde leja nam do aut bo jakos mam wrazenie ze wszystko to sciema a placimy tylko za marke i jakosc nie odpowiada podanej na opakowaniu.

Pozdrawiam

mmaarrcc82

jestem stroną handluje motulem, castrolem także

kolega Mariuszby mnie nie lubi :polew:

ale odpowiem przykładem z życia

Bosch Service nasz klient w Szczecinie, ma umowę z castrolem a pracownicy do swoich aut biora od nas motula, ciekawe czemu?

Firma zajmująca się wyłącznie turbosprężarkami w Szczecinie, bierze od nas motula, innych olejów(poza olejem 10W40 do przepłukania silnika tańszejmarki) nie używa. Czemu?

To przykłady z życia, nikt z w.w. nie musi brać ode mnie, nie podpisałem z nimi żadnej umowy. te firmy znają się na rzeczy i leją motula.

Castrol daje takie pieniądze warsztatom i firmom w zamian za umowy olejowe o ktorych zwykłym śmiertelnikom się nie śniło.

Mariuszby jest jeszcze oczywiście pentosin - dobry produkt za małe pieniążki, Ty na pewno masz go jeszcze taniej :). Lej do swojego autka jego a wszystko będzie cacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Dzik nie mam powodu Ciebie nie lubić i nie mam powodu Ciebie lubić , poprostu Ciebie nie znam.

Możesz handlowac czym chcesz , gdzie chcesz i jak chcesz , nikt nic do tego nie ma ,a zwłaszcza ja.

Nie moge zgodzic sie tylko z tym że motul jest najlepszym olejem do każdego silnika i na forach tylko on jest polecany .

Są lepsze oleje.

Motul jest średniej klasy olejem takim samym jak większość na rynku , tak samo jak pentosin.

Nie ważne jakiej firmy zalejesz byle zgodny ze specyfikacją i oryginalny i to dla mnie jest decydujące.Musze mieć pewność że kupuję oryginalny produkt co przy tranzakcji na odległość jest niemożliwe. To wszystko.

I nie jestem handlarzem Pentosina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Dzik w zadnym wypadku nie mialem na mysli ze motul jest gorszy od castrola czy liqui po prostu przy okazji ze musialem zawitac do serwisu audi zpytalem poniewarz sam chcialbym sprubowac motula myslalem ze ktos z forum napisze cos szerzej o poruwnaniach olei.

Jezeli ktos zle zrozumial moj post to przepraszam. motula wleje przy tej wymianie sprubujemy zobaczymy.

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak w ramach zamknięcia tematu z naszej strony, pozdrawiamy

a172304287aff2c9m.jpg

heh - z całym szacunkiem ale taki certyfikat można sobie druknąć na drukarce domowej - co oczywicie nie oznacza, ze nie jest on wiarygodny. :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o widzę znana mi firma sprzedająca Motula z allegro ma tu nawet konto od niedawana :) Kupiłem z rok temu u was Motula X-cess 8100 5W40 pisało w aukcji GRATIS ( chyba w tytule), ale niczego gratisowego z pudełku nie znalazłem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o widzę znana mi firma sprzedająca Motula z allegro ma tu nawet konto od niedawana :) Kupiłem z rok temu u was Motula X-cess 8100 5W40 pisało w aukcji GRATIS ( chyba w tytule), ale niczego gratisowego z pudełku nie znalazłem :P

kolego - na alledrogo nie ma zadnych sentymentow. aby firma mogla sie utrzymac z handlu na allegro musi miec cene najnizsza z możliwych, lub w tytule musi być napis GRATIS, lub w końcu towar może być średnio oryginalny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy zadzwonić do osoby która wystawiła certyfikat ... to chyba nie jest trudne :hi:

http://motulpolska.pl/index.php?motul-w-polsce

Oooo.... własnie o to mi chodziło.....najblizej do Piastowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie powiedzcie mi czy olej pełny syntetyk ma być jaśniejszy od połsyntetyka i mineralnego, a także czy powinien byc bardziej gęsty od pozostałych bo mam wrażenie, że coś z olejem jest nie teges :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...