Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Olej MOTUL- oryginał i podróbka


endriuu

Rekomendowane odpowiedzi

porównywanie etykiet na podstawie aż tak lipnych zdjęć to już naprawdę przesada :facepalm: Każdy kupuje tam gdzie chce. Każdy ma swoją intuicję i nią się powinien kierować. Jeśli ktoś wierzy małym sprzedawcom, którzy mają oryginał prosto z rafinerii niemieckiej to niech tam kupuje. Ja w takie kocopoły mie wierzę. Jeżeli na niemieckim ebay.de Motul 8100 x-cess 5W40 kosztuje ok. 50 euro za 5 L to dlaczego ten sam motul w Polsce kosztuje 130 zł? I prosto z Niemiec sprowadzany!!!!! W takie bajki nie wierzę. Przecież 130 zł to cena Castrola, którego wszyscy tutaj krytykują i odradzają. Podobnie jak kolega SVD pojechałem do Inter-cars i tam cena tego Motula jest zbliżona do tej niemieckiej, a do tego osobiście wyznaję zasadę, że większemu trudniej jest ukryć krętactwo. Możecie mnie krytykować, ale mimo że żyjemy w czasach gdzie się szuka oszczędności to w przypadku zakupu oleju postanowiłem pójść wbrew tej zasadzie i kupłem droższy. Nie twierdzę, że ci mniejsi i tańsi oszukują, ale różnice cenowe na poziomie ok. 80-100 zł na butelce wydają mi się podejrzane. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porównywanie etykiet na podstawie aż tak lipnych zdjęć to już naprawdę przesada :facepalm: Każdy kupuje tam gdzie chce. Każdy ma swoją intuicję i nią się powinien kierować. Jeśli ktoś wierzy małym sprzedawcom, którzy mają oryginał prosto z rafinerii niemieckiej to niech tam kupuje. Ja w takie kocopoły mie wierzę. Jeżeli na niemieckim ebay.de Motul 8100 x-cess 5W40 kosztuje ok. 50 euro za 5 L to dlaczego ten sam motul w Polsce kosztuje 130 zł? I prosto z Niemiec sprowadzany!!!!! W takie bajki nie wierzę. Przecież 130 zł to cena Castrola, którego wszyscy tutaj krytykują i odradzają. Podobnie jak kolega SVD pojechałem do Inter-cars i tam cena tego Motula jest zbliżona do tej niemieckiej, a do tego osobiście wyznaję zasadę, że większemu trudniej jest ukryć krętactwo. Możecie mnie krytykować, ale mimo że żyjemy w czasach gdzie się szuka oszczędności to w przypadku zakupu oleju postanowiłem pójść wbrew tej zasadzie i kupłem droższy. Nie twierdzę, że ci mniejsi i tańsi oszukują, ale różnice cenowe na poziomie ok. 80-100 zł na butelce wydają mi się podejrzane. :hi:

Sam sobie zaprzeczyłeś ze dwa razy w tej wypowiedzi, na dodatek od razu sugerujesz gdzie kupiłem olej :kox::kox: Zdjęcia nie są powalającej jakośći, ale wystarczy popatrzeć i widać różnicę w etykietach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porównywanie etykiet na podstawie aż tak lipnych zdjęć to już naprawdę przesada :facepalm: Każdy kupuje tam gdzie chce. Każdy ma swoją intuicję i nią się powinien kierować. Jeśli ktoś wierzy małym sprzedawcom, którzy mają oryginał prosto z rafinerii niemieckiej to niech tam kupuje. Ja w takie kocopoły mie wierzę. Jeżeli na niemieckim ebay.de Motul 8100 x-cess 5W40 kosztuje ok. 50 euro za 5 L to dlaczego ten sam motul w Polsce kosztuje 130 zł? I prosto z Niemiec sprowadzany!!!!! W takie bajki nie wierzę. Przecież 130 zł to cena Castrola, którego wszyscy tutaj krytykują i odradzają. Podobnie jak kolega SVD pojechałem do Inter-cars i tam cena tego Motula jest zbliżona do tej niemieckiej, a do tego osobiście wyznaję zasadę, że większemu trudniej jest ukryć krętactwo. Możecie mnie krytykować, ale mimo że żyjemy w czasach gdzie się szuka oszczędności to w przypadku zakupu oleju postanowiłem pójść wbrew tej zasadzie i kupłem droższy. Nie twierdzę, że ci mniejsi i tańsi oszukują, ale różnice cenowe na poziomie ok. 80-100 zł na butelce wydają mi się podejrzane. :hi:

Sam sobie zaprzeczyłeś ze dwa razy w tej wypowiedzi, na dodatek od razu sugerujesz gdzie kupiłem olej :kox::kox: Zdjęcia nie są powalającej jakośći, ale wystarczy popatrzeć i widać różnicę w etykietach

a gdzie ja niby sobie zaprzeczyłem? Takie porównywanie butelek miedzy sobą to chyba rozsądne nie jest...przyjrzyj się banknotom NBP z różnych serii...one też się czasami różnią, oprócz zabezpieczeń oczywiście. Z twoich porównań wynika, że należy kupić (najlepiej u producenta) butelkę oleju i porównywać do niej wszystko co się da i wyciagać daleko idące wnioski.

Moim skromnym zdaniem zakupu należy dokonywać rozumem a nie oczami. Jeżeli orientacyjna cena rynkowa produktu wynosi X to branie towaru daleko poniżej tej kwoty jest czystą naiwnością i łakomstwem. W dziale zakup kontrolowany oglądacie różne a4 i roi się od komentarzy...ta jest za tania, w takiej cenie to chyba rozbita, tu przekręt na podatku itp itd. To samo jest z tymi olejami. Jeżeli olej kosztuje o 70 - 80 zł mniej od średniej ceny rynkowej to nie wymaga to komentarza. Bo ten kto tym handluje to też chce zarobić. Więc jeżeli sprzedaje Motula za 130-140 zł i jeszcze na na tym zarobić, to pytam jaka jest cena wyjściowa?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie porównywanie butelek miedzy sobą to chyba rozsądne nie jest...

przyjżyj się podwieszonemu postowi na górze :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam biorę z forum X-Cessa i jestem zadowolony.

Jaro-Oil (autoryzowany importer) sprzedaje XCessa na allegro za 150zł.

A Jaro-Oil z Intercarsem i jeszcze kilkoma innymi idą w jednym rzędzie (Autoryzowany Importer)

Miałem porównanie bo kupiłem 1L XCessa za 56zł u Autoryzowanego Importera RK Niedziałek.

Bańka 5L jest za 229zł !

I mogłem porównać zapach, kolor, butle ... z 1L za 56zł i 5L za 135zł które po jakimś czasie kupiłem z forum.

To tak jak pójdziesz do sklepu RTV, w jednym sklepie dany telewizor kosztuje 1900 a drugim 2200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam biorę z forum X-Cessa i jestem zadowolony.

Jaro-Oil (autoryzowany importer) sprzedaje XCessa na allegro za 150zł.

A Jaro-Oil z Intercarsem i jeszcze kilkoma innymi idą w jednym rzędu (Autoryzowany Importer)

Miałem porównanie bo kupiłem 1L XCessa za 56zł u Autoryzowanego Importera RK Niedziałek.

Bańka 5L jest za 229zł !

I mogłem porównać zapach, kolor, butle ... z 1L za 56zł i 5L za 135zł które po jakimś czasie kupiłem z forum.

proponuję jeszcze porównywać smak:wink:, moze tutaj bedą różnice :wink:

---------- Post dopisany at 12:02 ---------- Poprzedni post napisany at 12:00 ----------

z czego wynika według Ciebie taka wysoka cena? Bo 150 zł na allegro, a 229 w intercarsie (też można kupić w sieci poprzez motointegrator) to jednak bardzo duża różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko przy Kujawskim :polew:

---------- Post dopisany at 12:06 ---------- Poprzedni post napisany at 12:03 ----------

W Intercars mają akurat bardzo wysokie marże tak jak np. w Fota...

Niech każdy kupuje gdzie chce a jak mu się porównanie nie podoba to niech go nie czyta :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego może wynikać że RK Niedziałek musi opłacić swoje oddziały i lokale ?

U mnie jest to najdroższy sklep w mieście...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie mogę dodać takie info że Motul w X-Cess i chyba X-Clean ( przynajmniej przy tych produktach z tym się spotkałem) miał 2 wersje nowych etykiet z przodu.

Pierwsza była taka jak na zdjęciu po lewej i w środku czyli z małym napisem lepkości ( SAE 5W40) - mowa o przodzie butelki

Druga wersja była już z dużym napisem lepkości i z tym okrągłym znaczkiem po prawej stronie na środku - mowa o przodzie butelki - na zdjęciach to butelka po prawej stronie.

Tyły butelek też się pozmieniały jak na fotkach. Te na zdjęciach po lewej i w środku to jak dobrze pamiętam są takie same jak przed zmianą etykiet, po prostu w pierwszej wersji nowych etykiet tył się nie zmienił ( o ile mnie pamięć nie zawodzi). Po drugiej zmianie przedniej etykiety zmianie uległa też tylna.

I tak wersja jest aktualna.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Proszę speców o potwierdzenie, czy zmieniła się etykieta dla Specyfic 505.01.

Mniej więcej w marcu kupiłem w tym samym sklepie/hurtowni w/w olej z taką etykietą

Etykieta 1

natomiast kilka dni temu z taką

Etykieta 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko OK. tak się zmieniła etykietka.

Pozdrówki

marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko OK. tak się zmieniła etykietka.

Pozdrówki

marcin

Ok, dzięki Marcin.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co chodzi o motul to ja kupuje tylko w puszkach od producenta i wiem, ze jest ori.

Wysłane z mojego SM-T210

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem w IC specific 504/507 w nowej szacie graficznej z podwójną etykietą.W starym opakowaniu tak nie było.Mam się martwić ze coś nie tak.

Masz filtr cząstek stałych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsza etykieta to świeżynka, druga to staruszek.

Nie wiem jak to możliwe by ktoś jeszcze miał towar ze starą etykietą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...