Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Olej MOTUL- oryginał i podróbka


endriuu

Rekomendowane odpowiedzi

Co lepiej lać do a6 c6 3.0 tdi fabrycznie bez dpf. Według książki coś zgodnego z normą 505.00, 505.01 lub 507.00. Którą normę najlepiej wybrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakis dobry 5w40 z normą 505.00 i wymiana co 10 tys

wysłane z prodiża

Edytowane przez endriuu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć i czołem :hi:

Przedstawione przeze mnie oleje są oba oryginalne... sam nie wiedziałem że MOTUL już tłucze olej w Italii...

Na zimę zawsze kupuje płyn do oprysków MOTULa, bo panowie z forum mają go w dobrej cenie...

Zawsze też był Made in France... a tu ostatnio przyszła butla Made in Belgium.

Poniżej przedstawiam olej MOTUL X-Cess 5W40 w opakowaniu 1L...

Produkowany we Francji (13-09-2013r) i Włoszech (21-09-2015r).

Widać że ten produkowany w gorącej Italii zyskał dodatkową normę PSA B71 2296 :eusathink:

Może moje sposptrzeżenia są zbyt pochopne... ale X-Cess z Francji ma inny zapach (czuć syntetyczną bazą) :cool1:

9532908900_1458985025_thumb.jpg 6538170100_1458985028_thumb.jpg

2545246700_1458985115_thumb.jpg 9161390600_1458985125_thumb.jpg

Edytowane przez cabanmat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Caban gratuluje węchu, powinienes pracowac na lotnisku.

Motul wybudowal sobie fabryke w slonecznej Italii, popyt rosnie to sie rozwijają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Uwielbiam zapach bazy syntetycznej o poranku"

:)

wysłane z prodiża

Edytowane przez endriuu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem z OCP to Pan Kocyła mial najazd służb w sprawie sprzedazy podrobek Motula. ponoc sam zalewal przepracowany olej. ale ile w tym prawdy to nie wiem. jego konto na allegro Malgorzataa2 zostalo zablokowne. firma ktora sie posługiwał zlikwidowana.

wysłane z prodiża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich informacji wynika że pan K. wcale nie sprzedawał podrabianego ani zuzytego oleju. Owszem miał najazd służb i skończyło się to sprawą w sądzie oraz Komornikiem. Pan K. wpadł na bardzo prosty sposób zarobienia kasy. Olej był prawdziwy, butelki oraz nakrętki też z tym że w środku był 10W40 6100 Synergie, tylko nalepki na butelkach były lipne. Marcin od razu podał właściwą informacje ze wszystkie butelki mają te same oznaczenia. Ot całą tajemnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej ze poszla fama ze motula podrabiaja. a to byla lokalna akcja oczywiscie dzieki allegro rozprzestrzeniona na caly kraj.

a to jak probowal oczerniac i straszyc temidą dzika bo zglosil sprawe do Motul Polska to jakas parodia.

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=88&t=170349&start=30

wysłane z prodiża

Edytowane przez endriuu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dostał karę finansową dość znaczną i miał niby umieścić dopisek, że handlował podrabianymi produktami na swoich aukcjach. Tylko od drugiej części kary się odwoływał, kase niby bez problemu zapłacił, w sumie się nie dziwię bo miał pewnie z czego:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czy któryś z olejów to Fake. Ten z lewej ma rozbudowaną etykietę na tylnej stronie (jest z roku 2015 a wlałem go w zeszłym) natomiast ten z prawej jest z 2016 i jeszcze go nie wlałem (być może na szczęście). Na zdjęciach widać że różnią się etykietami z tyłu. Na razie nie sprawdzałem koloru bo nie chcę ingerować żeby mi ktoś czegoś nie zarzucił. Pisałem do managera Motul w Polsce i olał sprawę totalnie. Do sklepu gdzie zakupiłem jeszcze nie pisałem bo chcę mieć 100% pewność czy ten po prawo to nie podróbka. 

1.jpg

2.jpg

2015.jpg

2015_kod_producenta.jpg

2015_kreskowy.jpg

2016.jpg

2016_kod_producenta.jpg

2016_kreskowy.jpg

Edytowane przez A4 B7 2007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio robiłem gościowi pare rzeczy w golfie 1.9 vp i zdejmowałem też pokrywe zaworów. Jak zobaczyłem jaki syf tam panuje - od razu telefon do właściciela czy on w ogóle zmienia w tym aucie olej. Mówi że co 10kkm motula z allegro:decayed:

Powiem wam że ja w życiu nie widziałem tyle syfu naklejonego w silniku. Tam gdzie obracały się krzywki wałka było wolne miejsce, a przy ściankach głowicy nawet do 2cm szlamu. Wybierałem to łyżką stołową do wiadra:grin:

Myślę że gdyby robili te podróbki z czegoś chociaż zbliżonego jakością do sprzedawanych dzisiaj olejów- pociągneli by ten interes dłużej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy zrzuceniu czapki przy wymianie oringow na pompkach meches bym tak zdziwiony czystoscia silnika ze sam dopytywał gdzie kupuje oliwe bo zadko w benzynie zdaza się tak bielutki silnik.Wiec tylko potwierdza to jakość oryginalnych olejow kupowanych od naszych forumowych kolegów :wink: . U mnie akurat był zalewany Motul Specyfic 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też leje Motula od Dzika- z silnika można jeść :) Mam ochote na zmiane na inną markę, bo mam wrażenie że szybko traci swoje właściwości (jakieś 7 kkm)... Ale właściwości czyszczące ma super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...