Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Olej MOTUL- oryginał i podróbka


endriuu

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, misiek95 napisał:

Ja też leje Motula od Dzika- z silnika można jeść :) Mam ochote na zmiane na inną markę, bo mam wrażenie że szybko traci swoje właściwości (jakieś 7 kkm)... Ale właściwości czyszczące ma super

Dokładnie tak jak piszesz własciwosci czyszczące ma kapitalne ale tez miałem wrazenie ze od 7 tys zaczynał jakby ciut głośniej pracować i zawsze po 7 tys musiałem z 300 ml dolewki zrobić. Teraz przesiadłem się na Valvoline Syn Powera MST C3 jak na razie 6 tys na nim i wrazenia pozytywne.Silnik pracuje tak jakby bardziej miękko a szczególnie słychać to rano przy pierwszym odpalaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Daniel85 napisał:

Dokładnie tak jak piszesz własciwosci czyszczące ma kapitalne ale tez miałem wrazenie ze od 7 tys zaczynał jakby ciut głośniej pracować i zawsze po 7 tys musiałem z 300 ml dolewki zrobić. Teraz przesiadłem się na Valvoline Syn Powera MST C3 jak na razie 6 tys na nim i wrazenia pozytywne.Silnik pracuje tak jakby bardziej miękko a szczególnie słychać to rano przy pierwszym odpalaniu

za 1000km będzie to samo co z.motulem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Dev napisał:

za 1000km będzie to samo co z.motulem

Być może będzie to samo ale nie zmienia to faktu ze chyba i tak to sa jedne z najlepszych oliw dedykowane do tych silnikow z PD 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.01.2018 o 10:17, Daniel85 napisał:

Dokładnie tak jak piszesz własciwosci czyszczące ma kapitalne 

 

Ma przeciętne. Motul 505.01 to typowy przeciętniak. Tani, dobry, wystarczający olej. Żadna rewelacja. Można lać i nic nie ma prawa się stać ale jest dużo lepszych oliw. 

Niestety bardzo podrabiany ze względu na robienie go na forach na olej najwyższej klasy i trzeba uważać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Ma przeciętne. Motul 505.01 to typowy przeciętniak. Tani, dobry, wystarczający olej. Żadna rewelacja. Można lać i nic nie ma prawa się stać ale jest dużo lepszych oliw. 
Niestety bardzo podrabiany ze względu na robienie go na forach na olej najwyższej klasy i trzeba uważać. 

A co Pan Tadek poleca?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, KierowcaTadek napisał:

 

Ma przeciętne. Motul 505.01 to typowy przeciętniak. Tani, dobry, wystarczający olej. Żadna rewelacja. Można lać i nic nie ma prawa się stać ale jest dużo lepszych oliw. 

Niestety bardzo podrabiany ze względu na robienie go na forach na olej najwyższej klasy i trzeba uważać. 

To może kolega poda namiar na najlepsza oliwe pod 1.9 tdi PD.I będziemy mieli po problemie wyszukiwania tego najlepsiejszego :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Godzinę temu, misiek95 napisał:


A co Pan Tadek poleca?

 

3 minuty temu, Daniel85 napisał:

To może kolega poda namiar na najlepsza oliwe pod 1.9 tdi PD.I będziemy mieli po problemie wyszukiwania tego najlepsiejszego :D 

Gdyby kolega się znał to już dawno by napisał :D  Składy olejów zmieniają się z roku na rok i trzeba w tym siedzieć. Nie macie tu na forum olejowych sprzedawców którzy znają to środowisko od środka ? Oni wiedzą co w trawie piszczy ( i zawsze wcisną dodatek Archoila który swoje kosztuje ale winduje  jakość oleju do turbo jakości )

 

Dla naszych TDI-PD norma 505.01 jest sama w sobie restrykcyjna i wymagająca i olej musi trzymać parametry co gwarantuje nam, że co byśmy nie wlali to pojedziemy bezpiecznie.

Te silniki w 95% jeżdżą na tym co się Januszowi spodobało z nazwy i wyglądu pudełka i sobie kupił w Tesco albo mu wcisnęli masówkę na której się najwięcej zarabia.  Blisko 20 lat na karku i nadal te starocie przeżywają kolejne generacje :P 

 

Ogólnie  oleje 505.01 są do siebie podobne i chyba najlepiej jest kupić taniego motula i dodać do niego archoil który wzbogaca go dodatkami które lądują w najdroższych olejach - jak komuś zależy na jak najdłuższej bezawaryjnej pracy. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli znaleźliśmy złoty srodek ja proponuje 2 najlepsze oleje pod 1.9 tdi Motul Specyfic i Valvoline SynPower MST C3 do tych oliw można się pokusić o dodatek archoila i mamy najlepsze smarownanie i ochrone silnika. Na forum tez znajduja się osoby co jezdza na dodatku archoila i sobie go chwala. Wiec nie ma co szukac dziury w całym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dla kogoś to nie jest przerost formy nad treścią i lubi wypieścić swój stary zjechany silnik dobrym olejem i pakietem witamin z archoila to czemu nie.  Pojedzie bez tego, pojedzie z tym. 

Nie wiem jak na tym forum ale na forum Octavii siedzi grupa olejowych świrów  a oni mają tam te same silniki co ałdice. Na Passacie wiedza olejowa jest nikła.  Jak ktoś się nudzi to może tam kopać w poszukiwaniu naj oliwy i mieć zaspokojony komfort psychiczny.

 

W końcu są oleje AMSOIL czy PENRITE które znane są z wysokiej jakości i wcale nie tak drogo ale jak tak patrzę na karty charakterystyk to tak jak pisałem wyżej - oleje 505.01 mają ciasne restrykcyjne  normy i wszystkie te oleje są podobne.

Nie wiem czy dla silnika będzie jakakolwiek różnica między Pentritem a Motulem. Sprzedawcy starają się z nich robić turbo egzotyki zza oceanu ale jak patrzę na parametry/cena to Motul za jakieś 130zł + archoil zgniecie Penrita czy Amsoila za 200zł.

 

Koniec końców to lejta co chceta bo i tak pojedzieta :D 

Edytowane przez KierowcaTadek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motul jest troszkę przereklamowany. Najważniejsza wymiana oleju na czas i będzie dobrze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeję kotleta... Czy takie coś się na oryginale trafia? Czcionka jest jakby o ton ciemniejsza, olej niby wygląda ładnie ale ta kreska tak ucieka na opakowaniu że wzbudza niepokój. Kupione w Netoil Rybnik.

102_3927.JPG

Edytowane przez AdamQQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety, ale motul to mocno przeciętny olej. Tutaj nie ma żadnej nowości. Po prostu w internecie utarło się, że to super olej. A tak naprawdę to tylko średniak w cenie powyżej średniej. A dodatki Archoila to też nie jest złoty środek, Archoil nie dostarcza wszystkiego co znajdziemy w dobrym oleju. W dzisiejszych czasach najbardziej modne są oleje oparte o PAO albo chociaż dużym dodatkiem PAO. Motul PAO ma 0%, a uszlachetniaczy tez nie ma rewelacyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na butelkach masz info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oleje mają taka samą normę ale inne aprobaty.

Na drugim zdjęciu oleju Specific na dole masz napisane Synthese-Technologie,  patrz kilka postów wcześniej masz  identyczne z napisem w tym samym miejscu 100% Synthetic, na różne rynki dystrybucyjne o różnych normach kwalifikacji co jest lub nie jest Syntetykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi czy pod względem parametrów jakiś ;)

Czyli wszystko mają to samo tylko ten jest polecany do naszego a tamten polecany jest też do innych marek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi koledzy mają w ofercie praktycznie wszystkie oleje. W Europie jest kilka rafinerii blendujących. W VAG'u, Motul'u, Lotos'ie czy Liqui miesza się podstawowo te same frakcje, czasami różnią się tylko dodatkami. Wystarczy porównać specyfikacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...