Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Olej MOTUL- oryginał i podróbka


endriuu

Rekomendowane odpowiedzi

To konfrontacja FAKE`a z Allegro z ORI Motulem z pewnego źródła (w tym wypadku od Dzika z Forum -  https://pro-choice.pl/). Jeśli chodzi o zapach - FAKE po prostu śmierdział. Butelki wydawały się być identyczne ale słyszałem, że na chińskich aukcjach są do kupienia ori butelki do wszystkich znanych firm olejowych (albo wyglądające jak ori). Etykietę można porównać, kolor również na zdjęciach. Wszyscy zwolennicy kupowania na Allegro z nieznanych źródeł powinni przemyśleć swoje decyzje.

image.png.4915ef085c5fc4594da98c0dfcc56bd3.png

image.png.3f913fc93c6f3effe3e38ae46e49b3b2.png

image.png.774b6b8a9d0f491aab6ce222ab29fbae.png

image.png.0ca8dc0296a67a45a807e7ca93153c77.png

image.png.0084a35e4cb1b81e37393b1703de12b7.png

image.png.cd907bce4ccb1c61c8f58c7d4c519cfa.png

emeYjF2.jpg

5YfTOQ3.jpg

UD3zMom.jpg

o7045SP.jpg

EHrEEIK.jpg

LtZtPaF.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwna sprawa z tym 8100. frontowa nalepka wydaje sie ori ale tylna juz nie. napis 8100 jest normalnej grubosci - porownaj:

motulfake01.jpg

6100 wydaje sie ori. najlepiej wez je na zapach i kolor :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:kwasny: wiec dokladnie nie wiadomo czy sprzedajacemu urwac jaja czy nie !! tak czy inaczej wyglada na jakas c**jnie !!
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urwać jaj temu co sprzedaje , mam nadzieje ze nikt to nie jest z forum :) i zażądać zwrotu kasy. Podróbki nie mają podwójnej etykiety odlepianej z tyłu . Ja sprawdzałem swój olej po ukazaniu się tego post całe szczęście jest ORI, więc jak coś sprzedawca z allegro FILTRY_Gdansk jest dla mnie pewny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urwać jaj temu co sprzedaje , mam nadzieje ze nikt to nie jest z forum :) i zażądać zwrotu kasy. Podróbki nie mają podwójnej etykiety odlepianej z tyłu . Ja sprawdzałem swój olej po ukazaniu się tego post całe szczęście jest ORI, więc jak coś sprzedawca z allegro FILTRY_Gdansk jest dla mnie pewny

Ja na Allegro nie kupię nawet od najpewniejszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podróbki nie mają podwójnej etykiety odlepianej z tyłu .

A nie jest tak że na pewne rynki kleją różne etykiety,np na niemiecki,francuski czy do wielkiej brytanii kleją etykiety pojedyncze bez tłumaczeń na pozostałe kraje :mysli:

Myślę że najlepszym rozwiązaniem jest porównanie zawartości a nie etykiet. :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może w takim razie to nie podróbka tylko może olej Motul na mniej wymagający rynek "wschodniej Europy" :P Taką rzecz chyba może tylko powiedzieć ktoś z Motula...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisałem do sprzedającego zobaczymy co odpisze

znalazłem taki wpis na jego aukcji

"bardzo istotna sprawa !!! orginalny olej Motul na rynek Francuski ma nieznacznie inna grafike i NIEMA NA NIM OPISÓW W JEZYKU POLSKIM,rumuńskim,wegierskim,litewskim,czeskim itp !!! ) jezykiem dominujacym jest Francuski ,ponadto ma opisy po angielsku,niemiecku, hiszpansku i włosku i japońsku oleje ktore dostepne w Polsce takze na allegro u innych allegrowiczow sa importowane z Francji ale przeznaczone sa na rynki wschodniej europy gdzie normy olejowe nie sa juz tak rygorystycznie przestrzegane jak na zachodzie europy przez co jakosc oleju na którym sa opcje pisowni z jezykiem słowaińskim moga znaczaco róznic sie od orginalnego Francuskiego Motula ktory dostepny jest na moich aukcjach !!!"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli wszystkie są oryginalne? To jakiego Motula kupować najlepiej na jaki rynek ? :P Czyli jego jest lepszej jakości niż ten co my kupujemy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może w takim razie to nie podróbka tylko może olej Motul na mniej wymagający rynek "wschodniej Europy" :P Taką rzecz chyba może tylko powiedzieć ktoś z Motula...

...był by najbardziej wiarygodny i wyjaśnił by pewnie ten dylemat.

Ale podróbek u nas ci dosyć a opakowania czy etykiety oryginalne podobno na chińskich aukcjach bez trudu można kupić więc to jest walka z wiatrakami :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne są rownież nr kadzi wybite na butlach. O tym moglby sie wypowiedziec Dzik - on siedzi w Motulu od lat i zna na wylot procedury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no sorry Panowie, ale Chinczycy podrabiaja swietnie elektronike, wiec raczej z podrobieniem glupiej nalepki nie mieliby problemu i rozstrzyganie na tej podstawie co jest fake a co jest bezcelowe.

chyba jedyna rozsadna opcja byloby wyslanie do porownania kilku probek np do przemysłowego instytutu motoryzacji lub jakiejs innej instytucji w celu przeprowadzenia wlasciwych badan. tyle, ze to i tak nic nie da, bo z tego, ze "pan x" albo "firma x" akurat w tym momencie mieli lewy towar, jak za chwile bedzie sprzedawal go ktos inny?

jak ktos tutaj wspomnial, jedyna gwarancja 100% oryginalnosci jest zakup z pewnego zrodla i nie ma to znaczenia, czy jest ono w Polsce czy za granica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, batch nr który widnieje na każdej bańce to numer kadzi czyli zbiornika 30 tyś litrowego z którego olej jest rozlewany do 1L 5L 20L 60 i 208L opakowań.

ten olej który Endriuu dał do fotek jest na 100% podróbą bo sam trafiłem do tego sprzedającego i u niego na uginających się półkach widziałem

x-cess i specific z tym samym numerem kadzi a co najlepsze

6100 i minerał - 4000 motion tak samo - to już mnie zupełnie rozbawiło.

Uprzedzam jednak że typowy klient co bierze i wlewa - nie zauważy różnicy.

Przykre to na maxa bo jeszcze 3 miesiące temu bym powiedział że podróba motula raczej nie istnieje ale teraz już po prostu radzę wszystkim uważać i jednak dokonywać zakupu w pewnych miejscach.

Powiedzmy sobie wprost, ceny allegro nawet z cenników nie wychodzą , są niższe niż zakupuje je oficjalny dystrybutor :wallbash: :wallbash: a polak kupuje naiwny , zupełnie jak auta z przelotem 180 tyś ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przychodzi mi tylko jeszcze na myśl ... lemforder za 1400zł i mniej :evil: z allegro :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten FAKE wygląda jak przepalony olej po frytkach z McDonald's :P

Tak też capił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzik a mialbys mi banke orygnalnego przykolowac 10w40 do mojego klekotka ? ;] oczywiscie orygnalnego :)) , pozatym pamietajcie nie ma takiej rzeczy na ktorej polak nie chce w h***ja przyciac; d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem u Dzika i będę kupował od niego zawsze. W pełni zadowolony jestem, fachowa obsługa i podejscie do klienta

pozdro Marcinie (Dziku) :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...