Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż podłokietnika A4 B6


woodzuu

Rekomendowane odpowiedzi

Odgrzewam kotleta, w niedziele wymieniłem tunel na nowy i zamontowałem podłokietnik, jest jeden problem, po wsadzeniu łokcia i dokręceniu nakrętki usztywniającej, plastikowa obudowa nogi/łapy odstaje od tunelu (jest szpara), jakies pomysły czemu ?

Zdjęcia:

http://www.galerieallegro.pl/zdjecia/z472/4729519/big/2.jpg

http://www.galerieallegro.pl/zdjecia/z472/4729519/big/1.jpg

Edytowane przez Kazuki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linki nie działają, popraw je. Co do pytanie - zależy jak masz założoną obudowę na stelażu łokcia. Jeżeli jest ona założona odwrotnie to od strony konsoli będziesz miał szpare.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linki nie działają, popraw je. Co do pytanie - zależy jak masz założoną obudowę na stelażu łokcia. Jeżeli jest ona założona odwrotnie to od strony konsoli będziesz miał szpare.

Rozumiem że chodzi o te elementy nazwijmy to z kółkami ? Aż jutro sprawdzę z ciekawości i dam znać czy pomogło. Zdjęcia powinny działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Rozumiem że chodzi o te elementy nazwijmy to z kółkami ? Aż jutro sprawdzę z ciekawości i dam znać czy pomogło. Zdjęcia powinny działać.


Dokładnie o to chodzi, przełóż stronami te kółka. Na linkach nadal błąd mi wywala :mellow:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodałem zdjęcia na inny hosting, mam nadzieje że teraz działają.
Plastiki obróciłem stronami, i tak jakby jest troszkę lepiej ale dalej jest szpara, spróbuję jeszcze dokręcić mocniej nakrętkę, może to coś zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez siłowego dokręcania powinno już pasować. Czy tunel ma fabryczne wycięcie, czy ktoś wycinał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

otwór nie ma nic do tego że odstaje od tunelu

bo łokieć na mocowaniu leży poprawnie

a sama łapa dobrze dokrecona w podłokietniku

drugie to z czego sam tunel b6 czy b7

generalnie powinny byc identyczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na zdjęciu widzę dziurę, a tak nie powinno być. Ile odstaje 1mm, może 1,5mm ?

Zdjęcie tego nie odzwierciedla, ale odstawał z 7mm?, teraz jak zamieniłem strony obudowy to trochę mniej.

Bez siłowego dokręcania powinno już pasować. Czy tunel ma fabryczne wycięcie, czy ktoś wycinał ?

Taki kupiłem :/ chyba fabryczne, szczególnie że ma też dziury na tel.

Nawet jeśli wycinał, to przyznam że ta łapa tak na styk przechodzi przez otwór więc wydaje mi się że za duża jak coś nie jest.

otwór nie ma nic do tego że odstaje od tunelu

bo łokieć na mocowaniu leży poprawnie

a sama łapa dobrze dokrecona w podłokietniku

drugie to z czego sam tunel b6 czy b7

generalnie powinny byc identyczne

Chyba z b7, bo chłop miał wszystko z b7. Z resztą jest w stanie idealnym kompletnie zero przecierki, więc wszystko wskazuje na b7.

Jutro dokręcę łapę na maksa i zrobię ponownie zdjęcie.

Edytowane przez Kazuki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedną rzecz można sprawdzić. Po zdj widać, że stelaż jest odsunięty na maxa do tyłu. Poluzuj nakrętkę na łapie i przesuń łokcia w kierunku konsoli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedną rzecz można sprawdzić. Po zdj widać, że stelaż jest odsunięty na maxa do tyłu. Poluzuj nakrętkę na łapie i przesuń łokcia w kierunku konsoli.

Dzięki kolego za pomoc, zmiana stron obudowy załatwiła większość problemu, po dosunięciu łokcia do przodu i dokręceniu nakrętki wszystko śmiga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7oycrz2v.jpg

Witam :hi: a czy ktoś z Was wie ile w mm ma odległość h1 ? Nigdzie nie znalazłem info tym bardziej w legendzie nie jest podana ta szerokość :kox:

Edytowane przez maliniak84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta fotka niby taka super ale te odległości się nijak mają do rzeczywistości. Jak się zaczyna mierzyć i ciąć to się robi sajgon bo np. dziura jest owalna itp. ... :D

Ja wymierzyłem chyba tylko E i B jako punkt żeby zacząć a reszta już na oko poszła i bangla :D

Edytowane przez 3r4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta fotka niby taka super ale te odległości się nijak mają do rzeczywistości. Jak się zaczyna mierzyć i ciąć to się robi sajgon bo np. dziura jest owalna itp. ... :D

Ja wymierzyłem chyba tylko E i B jako punkt żeby zacząć a reszta już na oko poszła i bangla :D

no właśnie :D niby wszystko jest ale nie do końca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj się aż tak tym wycinaniem bo i tak osłona jest większa i zakrywa tę dziurę. Zrób tak jak ja i zacznij od tego punktu + wytnij na wysokość H, a w poprzek tak aby łapa się zmieściła

p.s. co do tego kwadracika to uważaj i zostaw na koniec (przyłóż łokieć w finalne miejsce i wtedy sobie tam dotnij jakąś szparę bo u mnie jak mierzyłem to chyba wystawało by poza jakbym wg. wymiarów robił)

u mnie w temacie jest fotka i jakoś precyzyjnie to nie wygląda jednak wystarcza w zupełności :hi:

Edytowane przez 3r4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie...przejmować się nie przejmuję :P potrzebna mi była ta miara żeby wg miary docinać a nie metodą prób i błędów :) a co do tego wcięcia na ząbek przy łokciu to bzdura że pokazany jest jako kwadracik :facepalm: moim zdaniem najprościej lutownicą będzie można zrobić kreche na ten ząbek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem dopiero po operacji. Poszło gładko dzięki koledze, który miał podłokietnik i udało sie zrobić szablonik z kartonu. Następnie poszła wkrętarka z wiertłem 2mm a na koniec nożyk i pilnik do wygładzenia. Jest jak ori. wszystko pasuje itp itd.

bb39ba5920bf.jpg

320e501e52c4.jpg

Edytowane przez ziomal-84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że na forum nie ma fotostory montażu podłokietnika postanowiłem to nadrobić. I oto co wyszło.

Potrzebne elementy :

podłokietnik cześć dolna 8E0 864 207 D 6PS soul

klapa ( część górna ) 8E0 864 245 A 17C soul

uchwyt podłokietnika 8E0 864 283 A

śruba N 010 244 16

nakrętka N 904 862 02

podkładka N 908 408 01

Narzędzia :

Klucz nasadkowy 13 + grzechotka

Klucz płaski 13

Wiertarka ( używałem wiertła 6)

Robótka szybka i bezstresowa :

Wyciągamy tylną popielniczkę i blende

Odkręcamy 2 nakrętki na klucz 13 (kolor niebieski)

100_5874.jpg

Wkładamy uchwyt podłokietnika (Łapę) wsuwając ja pod plastik gdzie odkręcaliśmy nakrętki oraz nakładając na wystającą śrubę wewnątrz tunelu zaznaczoną kolorem zielonym. Teraz ,no właśnie.."Nakładamy na wystającą śrubę wewnątrz tunel,zaznaczoną kolorem zielonym" i przykręcamy drugą nakrętką uchwyt? No bo skoro nakładamy na,to trzeba trzecią nogę uchwytu przykręcić.Brakuje mi tego szczegółu,w opisie montażu łapy..Muszę sam sprawdzić,bo wg mnie ..łapa musi opierać się o płaską powierzchnie,a nie o śrubę,a tak wynika z opisu. Skoro mam zrobić to sam (DIY)...to musi byc "step by step".,dokładnie opisane.THX..................,.

100_5879.jpg

Przed montażem łapy należy włożyć śrubę mocującą podłokietnik (kolor czarny)

100_5885.jpg

Wycinamy otwór w/g wzoru.

armrest.jpg

Otwór nawierciłem a potem wyrównałem pilnikiem. Maskownica podłokietnika zakrywa wycięcie, także wszystko wygląda estetycznie.

100_5890.jpg

Do podświetlanego podłokietnika na leży doprowadzić przewody. Wpinamy się w oświetlenie zapalniczki. Wyciągamy zaślepkę pod dźwignią hamulca ręcznego podważając ją od strony Klimy.

100_5864.jpg

Złączka zapalniczki przymocowana jest do tunelu taką blaszką, która potrafi odskoczyć przy ściąganiu i będzie problem ją wyciągnąć bez odkręcania tunelu.

Wpinamy się w przewody

Brązowy (masa)

Szaro/niebieski (plus do podświetlenia zapalniczki)

Podane oznaczenia dotyczą przewodów dochodzących do złączki zapalniczki. Druga strona (od złączki do zapalniczki) miała już trochę inną kolorystykę i to w nią się wpinałem

Schemat_nr_5.jpg

Użyłem takich sprytnych zacisków . Cała praca polegała na włożeniu w nie nowych przewodów i zaciśnięciu ich wokół starych.

SAM_1227.jpg

Ponieważ nie miałem oryginalnej wtyczki do podpięcia podłokietnika użyłem wsuwek w koszulkach termokurczliwych. Należy zwrócić uwagę na strony podłączenie przewodów. Na zdjęciu z prawej strony jest masa.

SAM_1236.jpg

I to w zasadzie wszystko jeśli chodzi o montaż. Problemem u mnie była wpadnięta dioda którą musiałem wydobyć , co oczywiście oznaczało rozbieranie podłokietnika.

Potrzebny śrubokręt płaski i torx9 .

Ściągamy klapę podłokietnika ściskając zawiasy ku sobie.

Podważamy zatrzaski widoczne na zdjęciach .

SAM_1202.jpg

Odkręcamy śrubki torxem .Kolejne zatrzaski…

SAM_1217.jpg

Wyciągamy element mocujący diodę i po jego rozebraniu ułożeniu diody składamy w odwrotnej kolejności.

SAM_1242.jpg

Mam nadzieję że się komuś przyda i że nie rozbiłem tematu na atomy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, jak zrywacie wykladzinę z tego małego schowka przy ręcznym? I na co po zerwaniu ją nakleić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykleić możesz na taśmę dwustronna , u mnie odkleiła się podczas odkurzania;)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...