Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Przyciemnianie szyb samochodowych by koczyk - fotoporada


koczyk

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem tak.

Kiedy boczna szyba jest na zewnątrz, przyciemnienie jej, nawet tanią folią z Allegro nie jest żadnym problemem.

Robiłem to już w kilku autach i za każdym razem wychodziło mi coraz lepiej.

Co do tylnej szyby podejścia robiłem już kilka razy i za każdym razem poległem.

Część aut faktycznie zrobiłem nie wyciągając szyby ale to kwestia łatwości dostępu. Szyby bez ramek (mr2, subaru) to 15 min. na każdą szybę.

Folia jest tak tania, że można naprawdę poćwiczyć i pewnie każdemu chcącemu wyjdzie nieźle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się dla laika co robi to pierwszy raz życzę powodzenia z tylną szybą, tak żeby to przyzwoicie wyglądało :)

Mi przyciemniał znajomy. Rozciął folię na pół i w ten sposób było łatwiej ją przykleić. Łączenie jest na pasku od ogrzewania szyby także z zewnątrz trzeba się dobrze przypatrzeć a i tak widać tylko ten pasek, wewnątrz już jest nieco gorzej, widać gdzie się łączą. W każdym razie za tylną szybę na pewno bym się sam nie zabrał. :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aloha :hi:

ja jeszcze tylko wspomne apropos przyciemniania bocznych przednich szyb to nawet jesli sie zachowa odpowiedni procent przepuszczalnosci swiatla to jeszcze przynajmniej jedna z bocznych szyb w aucie nie moze byc przyciemniona folia by w razie wypadku byloby ja mozna latwo stluc......tak przedstawil sytuacje mojemu kuzynowi policjant gdy zatrzymal go i kazal drapac folie (ford galaxy) :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,koledzy co wy wiecie o przyciemnianiu szyb??? poprostu piszecie bzdury jakich swiat nie slyszl,po pierwsze primo!tylna szybe robi sie z jednego kawalka.po drugi primo!nic sie nie rozbiera,po trzecie primo folia z praktikera nadaje sie na szybe do komorki w piwnicy,po czwarte primo jak macie sami to sobie zrobic to lepiej darujcie sobie bo efekt bedzie zalosny!

Wiem cos na ten temat bo zajmuje sie tym na codzien,pracyje w profesjonalnej firmie od szybek w niemczech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kazdy normalnie myslacy po tej mojej wypowiedzi powinien raczej jechac do zakladu specjalizujacego sie w tej dziedzinie a nie kombinowac samemu,jesli oczywiscie sie chce osiagnac pozadany efekt,nie sztuka jest nakleic byle co na piekne samochody,tym samym je szpecic,poprostu jesli ktos niemial do czynienia z folia do aut niech sie do tego nie zabiera,ale oczywiscie sa madrzejsi i wiedzacy wszystko...zycze powodzenia,pozniej beda biadolili ze folia sie odkleja lub sa cienie ,pecherze itp...zycze powodzenia w czyszczeniu tego,nie mam pojecia ile kosztuje w polsce zrobienie tego tutaj ok 180Euro a efekt oczywiscty z gwarancja 7 letnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie -oklejałem boczna szybe tanią folią[szkoliłem się]i nie mogłem się pozbyc maluteńkich pęcherzyków powietrza widocznych tylko z bliska.Używałem kilku rodzajów płynów do mycia naczyń itd.wyciskałem wode wręcz na siłe małe bąbelki zostają, czy to jest wina taniej folii czy coś innego może to powodować.Chce spróbować drogą folią i jak ma nie wyjść to szkoda będzie kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te malutkie pęcherzyki to nie powietrze a brud... :kox: Więc albo coś Ci sie dostało pod folię przed samym położeniem formatki ,powinieneś to robić w pomieszczeniu w którym nie ma ruchu powietrza , bo wszystko co w powietrzu , każdy pyłek kurzu przykleja się do folii , to polyester więc się elektryzuje i przyciąga wszystko co lata w, czasem i komar się trafi :kox: , ajeśli jesteś pewien że warunki ok , to zmień wodę .

zdrów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek :good:

A może , szyba jest w kiepskim stanie i dla tego takie problemy :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Adaś ,tak tez może być :mysli:, wżery po spawach lub szlifierze , ale... :gwizdanie: kolega pisze że używał różnych płynów do mycia , więc domniemam , że dobrze szorował gąbką i gdyby były wżery to by je czuł , bo gąbka by się zadzierała , a raczej szyby nie skrobał więc jej stan raczej bym wykluczył :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... koledzy piszecie tu o przepisach prawnych co do przyciemniania szyb. Owszem fajnie auto wygląda z ciemnymi szybami tylko nie widzę tu gdzie się podziało bezpieczeństwo ?? Wyobraźcie sobie. Jest wypadek i nie można otworzyć drzwi a za nim przyjedzie straż z nożycami by rozciąć karoserię ( może być za późno ) wiec BIJEMY SZYBĘ niestety gdy folia jest przyklejona nie jest łatwo wybić ją i udzielić pierwszej pomocy rannemu a nie wspomnę już o tym jeśli auto znajdzie się pod wodą.

To takich kilka moich słów na temat folii w aucie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... koledzy piszecie tu o przepisach prawnych co do przyciemniania szyb. Owszem fajnie auto wygląda z ciemnymi szybami tylko nie widzę tu gdzie się podziało bezpieczeństwo ?? Wyobraźcie sobie. Jest wypadek i nie można otworzyć drzwi a za nim przyjedzie straż z nożycami by rozciąć karoserię ( może być za późno ) wiec BIJEMY SZYBĘ niestety gdy folia jest przyklejona nie jest łatwo wybić ją i udzielić pierwszej pomocy rannemu a nie wspomnę już o tym jeśli auto znajdzie się pod wodą.

Kolego rozmowa toczy się o foliach przyciemniających a nie bezpiecznych czy antywłamaniowych. Folia przyciemniająca( na szybach przednich) podczas ewentualnego wypadku może ochronić twarz kierowcy przed pokaleczeniem odłamkami szkła , ale nie jest problemem wepchnięcie takiej szyby do środka , natomiast abstrahując od tego można kupić auta z podwójnymi szybami antywłamaniowymi np. VOLVO czy Mercedes i widocznie jest to bezpieczne skoro jest dopuszczone do ruchu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... koledzy piszecie tu o przepisach prawnych co do przyciemniania szyb. Owszem fajnie auto wygląda z ciemnymi szybami tylko nie widzę tu gdzie się podziało bezpieczeństwo ?? Wyobraźcie sobie. Jest wypadek i nie można otworzyć drzwi a za nim przyjedzie straż z nożycami by rozciąć karoserię ( może być za późno ) wiec BIJEMY SZYBĘ niestety gdy folia jest przyklejona nie jest łatwo wybić ją i udzielić pierwszej pomocy rannemu a nie wspomnę już o tym jeśli auto znajdzie się pod wodą.

Kolego rozmowa toczy się o foliach przyciemniających a nie bezpiecznych czy antywłamaniowych. Folia przyciemniająca( na szybach przednich) podczas ewentualnego wypadku może ochronić twarz kierowcy przed pokaleczeniem odłamkami szkła , ale nie jest problemem wepchnięcie takiej szyby do środka , natomiast abstrahując od tego można kupić auta z podwójnymi szybami antywłamaniowymi np. VOLVO czy Mercedes i widocznie jest to bezpieczne skoro jest dopuszczone do ruchu...

Podejrzewam że jeśli auto ma takie szyby to i drzwi są wzmocnione wiec tu jest różnica i co innego jak fabryka wypuści a co innego jak zam to zrobisz... to moje zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie różnicy nie ma, i dlatego np. jedynymi foliami które ISiC dopuścił do montażu na szybach w polu widzenia kierowcy są folie bezbarwne bezpieczne ( 4 mil , SMC 4 , Clar 4 itp)

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bruxafoll , 3M , LLumar , Sun-Gard , Armorlite oraz Foliatec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jak wiekszosc, sam przyciemnilem boczne,a tylnia zrobil fchowiec, mijaja 2 lata i dalej jest wszystko super:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak a propos tych filmikow. Zawsze myslalem ze szyby przyciemnia sie od wewnatrz a nie zewnatrz tak jak robia na tych filmach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo folię wkleja się od wewnątrz , natomiast profiluje się ją na zewnątrz szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej 4 mam już przyciemnione szyby ale delikatnie, tak go już kupiłem. Chciałbym przyciemnić dość mocno tylko samą szybę na tylnej klapie, żeby jak roleta jest odsunięta nie widać było co się znajduje w bagażniku. Pytałem gościa od przyciemniania szyb ale mi odradził, gdyż ściągnięcie starej folii spowoduje uszkodzenie wiązek podgrzewania szyby. Czy to prawda? Czy jest jakieś rozwiązanie tego problemu bez wymiany szyby? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...