Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Naprawa/Wymiana zrywnego sprzęgła kompresora klimatyzacji


antonio

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za podpowiedzi, wiesz długo nie byłem świadomy, że czynnika nie ma, zrobiło się zimno i nie używałem.

Tylko czy możliwe jest , że przy niezerwanym sprzęgle, pracującym zaworze nie ma ciśnienia? Chyba, że źle diagnozuje sprzęgło i jest zerwane bo ostatnio miałem dziwny dźwięk z silnika, wymieniłem napinacz paska i jest cicho. Może to była podwójna usterka i uwaliło się tez sprzęgło. Zdejmę dzisiaj jeszcze pasek i zobaczę jak chodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym sprzeglem roznie bywa. Moj kompresor z zewnatrz wydawał sie ok, wszystko w jak najlepszym porzadku a nie chłodziło nic. Nie nabijał w ogóle ciśnienia. Po rozkręceniu wypadło z niego duzo metalowego złomu do tego cały był w srodku pokryty szarą mazią (przegrzanym od tarcia olejem) a na dyszy było sporo opiłków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz w takim razie jak teraz dysza wygląda. Jak bedzie szara i z opilkami to wiesz w czym problem. Oczywiscie do sprawdzenia dyszy trzeba odciagnac czynnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj sprawdziłem i zerwane sprzęgło, tylko dlaczego w nowym kompresorze zerwało sprzęgło?

W sklepie z sprzęgłem  powiedzieli ze ewidentnie mam problem z elektronika i wysterowaniem. Mogę zrobić jeszcze jakieś logi oprócz tych które wkleiłem ? 

Edytowane przez kuba.goller
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy przy zerwanym sprzęgle spreżarki po włączeniu klimatyzacji wiatrak przy chłodnicy  również się nie włączy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak cała reszta jest ok to się włączy na jakiś krótki czas, elektrycznie wszystko odpala jak trzeba, tylko brak rosnącego ciśnienia w układzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to jest jakaś masakra z Klima

 Przed zimą działała  A teraz już nie działa. Czynnik nabity 500g econ gaśnie A zimnego powietrza brak. Na vagu zero błędów. Po wyłączeniu econ nawet wiatrak nie startuje. Vag pokazuje że po wyłączeniu econ napięcie do sprężarki dochodzi.  Zostaje tylko mi podjechanie do speaca od klimy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, grzesztof napisał:

U mnie to jest jakaś masakra z Klima

 Przed zimą działała  A teraz już nie działa. Czynnik nabity 500g econ gaśnie A zimnego powietrza brak. Na vagu zero błędów. Po wyłączeniu econ nawet wiatrak nie startuje. Vag pokazuje że po wyłączeniu econ napięcie do sprężarki dochodzi.  Zostaje tylko mi podjechanie do speaca od klimy...

Sprzeglo/kompresor kaputt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z temperatura wylatujaca z kratek. Z kratki od kierowcy na klimie wieje powietrze ok3stopni. Na środkowej od strony kierowcy ciut wyższa a od strony pasażera już ponad 10stopni. Tylko między Środkowa kratka pasażera a prawa kratka też jest różnica. I pytanie gdzie może leżeć przyczyną 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz możliwość to sprawdź błędy klimy, czy nie ma problemów z silniczkami klap nawiewów. Jak leci zimne z jednej klapki to klima działa, coś jest zle z dystrybucją powietrza.

Edytowane przez kuba.goller
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błędów brak bo sprawdzałem ??. Wydaje mi się że cos z klapa jest od ciepłego powietrza nie tak. Bo teraz patrzyłem to od strony kierowcy leci lodowate powietrze (nawiew na szybę, Środkowa i boczna kratka) a od strony pasażera już cieplejsze powietrze ( też nawiew na szybę, Środkowa i boczna kratka). Ogólnie to połowa deski chłodzi dobrze a druga już wali trochę cieplejszym powietrzem. Sorki ale pomyliłem tematy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam problem bo terkocze mi sprężarka. Po włączeniu klimy zaczyna się terkotanie, włączę ECON to przestaje, klimatyzacja chłodzi i ładnie zbija temperaturę, poczytałem ten temat (nie cały, ale sporo), czy wymiana samych gumek pomoże,  czy przy wymianie gumek od razu z tarczą się to wymienia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, KingRaider napisał:

Cześć, mam problem bo terkocze mi sprężarka. Po włączeniu klimy zaczyna się terkotanie, włączę ECON to przestaje, klimatyzacja chłodzi i ładnie zbija temperaturę, poczytałem ten temat (nie cały, ale sporo), czy wymiana samych gumek pomoże,  czy przy wymianie gumek od razu z tarczą się to wymienia ?

Dołączę się do pytania gdyż u mnie klima po serwisie (dobicie tylko 60g czynnika) ziąbi aż miło jednak pracy kompresora klimy towarzyszy dziwny terkot. Wcześniej myślałem że to kompresor mi się zaciera jednak w serwisie powiedziano mi że kompresor jest git, bardzo ładnie pompuje i trzyma ciśnienie a podczas wymiany dyszy rozprężnej nie było na starej żadnego brudu. Z czego może wynikać taki dziwny dźwięk ? Po włączeniu ECON dźwięk cichnie

Edytowane przez pawlo_SL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dziś zauważyłem że nie zawsze terkocze czasami jest cicho a czasem dość głośno

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, KingRaider napisał:

Cześć, mam problem bo terkocze mi sprężarka. Po włączeniu klimy zaczyna się terkotanie, włączę ECON to przestaje, klimatyzacja chłodzi i ładnie zbija temperaturę, poczytałem ten temat (nie cały, ale sporo), czy wymiana samych gumek pomoże,  czy przy wymianie gumek od razu z tarczą się to wymienia ?

Sprzęgło sprężarki do rozebrania gumki tarczy zabieraka pewnie do wymiany znając życie tarcza pewnie się rozleci i trzeba będzie kupić nową i odrazu sprawdzisz sobie łożysko na kole pasowym jak masz całe sprzęgło rozebrane lepiej wymienić i mieć cały napęd kompresora zregenerowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...