Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Niedziałający prędkościomierz!


kamil22lodz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy padł mi prędkościomierz , tzn , po przekręceniu widać że wskazówka drga czyli że jakiś tam sygnał jest , ale nie pokazuje prędkości w czasie jazdy , posiadam zegary fis , bez klimatyzacji, zaczęło się od świrowania prędkości , wskaźnik dochodził do 60km i spadał na zero , jakiś czas się tak działo , i nagle spadł i zero życia , tylko przy zapalonym zapłonie widać ze wskaźnik delikatnie się unosi tak jak pisałem , od czego zacząć panowie , proszę o pomoc , :hi:

przeczyściłem wtyczki na skrzyni i nic ! bezpieczniki ok

jeżeli ktoś poświeci mi chwile uwagi i napisze dwa mądre słowa które pomogą to wielki dzięki :wink4::hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz na klimatroniku czy pokazuje km ale ja stawiam ze masz licznik JAEGER i najnormalniej w swiecie uszkodzil CI sie silniczek od predkosciomierza (uszkodzenie mechaniczne) w silniczku jest przekladnia zebata - srodkowa zebatka jest na takim cienkim plastikowym trzpieniu ktory sie czesto odlamuje przez co blokuje sie caly mechanizm i nie dziala predkosciomierze ew obrotomierz. Na allegro sa takie silniczki w granicach 100zl ja osobiscie swoj w 30min zrobilem z mozna powiedziec zerowym nakladem finansowym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Miałem dokładnie taki sam problem tyle że przy silniku 1.6. Objawy takie same, na początku prędkościomierz wariował(wskazówka drgała) aż w końcu przestał działać. Zakładałem zegary z innego auta żeby wykluczyć awarię licznika. Ostatecznie zakupiłem czujnik(impulsator) umieszczony w skrzyni biegów odpowiedzialny za prędkościomierz i licznik. Ciekawe jest to że czujnik zamówiłem w salonie audi a jego koszt do mojego silnika 100 zł. Ceny na alledrogo podobne wiec jeżeli dojdziesz już ze to na pewno czujnik to możesz zacząć od salonu i masz pewność że dostaniesz odpowiedni.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz licznik VDO czy UK-NSI? Podepnij vaga i zrób test wskazówek, jak chodzą poprawnie to czyjnij w skrzyni (impulsator) a jak skazówka się nie podnosi to motorek się skończył. UK-NSI jest wciskany w płytę a VDO lutowany więc trudniejsza wymiana. Daj znać który masz tym to możliwe że taki mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy, pozwólce ze połącze sie do tematu. Ostatnio rowniez w moim aucie popsuł sie predkościomierz oraz licznik kilometrow. Podpiałem VAG-a i pokazał mi bląd: 16885 - Vehicle Speed Sensor: Implausible Signal. Nastepnie zrobilem test wskaźników tak jak zalecales. Przy tescie wskazowka obrotomierza wychyla sie maksymalnie, natomiast wskazówka od predkościomierza tak maks na 120. Za chwile obie wskazowki ustawiaja sie odpowiednio: obrotomierz na 3000 obr oraz predkosciomierz na 100 km/h, czy to normalne podczas tego testu? Dodam, ze obrotomierz wskazuje prawidłowo.

Po tych badaniach wnioskuje, ze potrzebna jest wymiana tego czujnika w skrzyni biegów - impulsatora? Zastanawia mnie rowniez dzialanie wskazowki predkosciomierza, bo ona lubiła sie do tej pory przywieszac :confused4: - tzn lece 100 i zwonie do 85 to nadal 100, jak zwolnie do 60 to dopiero spadnie i pokazuje prawidłowo. ale w sumie tak bardzo mi to nie przeszkadzalo i tak jezdzilem. Teraz jak nie zlicza mi km, to juz troche słabo, bo nie wiem jaki mam zasieg :tongue4: Licznik mam UK-NSI.

Z góry dzieki za wszelkie sugestie :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień impulastor w skrzyni bo jest uszkodzony a co do testu to masz cewkę od wskazówki do wymiany bo powinna podczas testu lecieć na maxa jak ta od obrotomierza i dopiero ustawaić się na 100km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałes racje kolego, po wymianie czujnika prędkości - czyt. impulsomierza licznik zaczał działac. Dla Waszej informacji koszt w ASO 105 zł. Musze, jeszcze poprawic ta wskazówke przy zegarach i bedzie :good:

Dzieki i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem to samo pokazywało czujnik w skrzyni zmieniłem na nowy, dalej nic, sam wypiąłem kostkę z czujnika i ja sprawdziłem okzała sie kostka do wymiany a tak stówka przepadła :no:mechanior powiedział że wszystko wczersniej sprawdził najwidoczniej słabo :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam też mam problem z prędkościomierzem wskazuje prędkości potem stoi na zero i znowu wskazuje predkość i jeszcze jedno pytanie poniżej wtyczki impulsatora jest jakaś druga wtyczka i co to jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga wtyczka jest od wstecznego.

Sprawdź przewody od impulsatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przewody i piny sprawdzone spsikane sprayem do elektroniki wszystko czyste nie zaśniedziałe

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrób test zegarów.jak masz jaegera to bardzo możliwe że padł silniczek wskazówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam vdo test jest pozytywny działają zegarki

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozostaje sprawdzenie ciągłości przewodów lub podmień może sam mechanizm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...