Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Trzęsie autem -co to może być?


SkOs

Rekomendowane odpowiedzi

A wiec tak u mnie jest dziwny objaw tego :) najczesciej jak pojezdze w podziemnych parkingach albo dlugo jade to przy ruszaniu telepie cala fura (na 1 biegu i tylko na 1 biegu) :) dodam tylko tyle ze poduszki silnika byly wymienione . Co to moze byc ? dwumas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzęgło :)

zapewne jak długo w korku pojeździsz to objaw będzie ten sam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest to samo. Poduchy wymienione i telepanie jest dalej. Tzn masz np coś takiego ze podjezdzając pod górkę powoli i wciśniesz gwałtownie sprzęgło to jest walnięcie? Bo u mnie tak jest. I prawdopodobnie dwumas :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie hehe :P ja tylko mam jak w korku postoje , pojezdze w podziemiach itp ale tylko jak goraco jest nie wiem czemu ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróc uwage na plecionke wydechu, najlepiej jak sie tak zagrzeje to chwyc ja czyms albo na koncowy nacisnij noga, zobaczysz ze drgania ustana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo i z tego co się zorientowałem może to być krzywa tarcza sprzęgła/uszkodzony dwumas poduchy silnika/skrzyni.

U mnie dzieje się to tylko jak jest gorąco na zewnątrz i pojeżdżę trochę w korku - przy ruszaniu zaczyna telepać budą, ale na szczęście da się ruszyć bez tego efektu - trzeba dodać trochę mocniej gaz. Zimą efekt ten nie występuje wcale.

U mnie na pewno nie jest to wina dwumasu bo mam jednomasę oryginalnie, więc podejrzewam poduchy - bo mi lata wajcha przy dodawaniu/ujmowani u gazu lub tarczę sprzęgła która się po nagrzaniu lekko wykrzywia ewentualnie wywalone sprężynki w tarczy.

Nastawnik mam raczej ok, w logach wszystko wygląda bdb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie natomiast szarpie przy ruszaniu na jedynce ale tylko przy włączonej klimatyzacji i jak długo po śmigam bez klimy nie jest to odczuwalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie natomiast szarpie przy ruszaniu na jedynce ale tylko przy włączonej klimatyzacji i jak długo po śmigam bez klimy nie jest to odczuwalne

to widocznie u ciebie jest to bardziej związane z obciążeniem silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo i z tego co się zorientowałem może to być krzywa tarcza sprzęgła/uszkodzony dwumas poduchy silnika/skrzyni.

U mnie dzieje się to tylko jak jest gorąco na zewnątrz i pojeżdżę trochę w korku - przy ruszaniu zaczyna telepać budą, ale na szczęście da się ruszyć bez tego efektu - trzeba dodać trochę mocniej gaz. Zimą efekt ten nie występuje wcale.

U mnie na pewno nie jest to wina dwumasu bo mam jednomasę oryginalnie, więc podejrzewam poduchy - bo mi lata wajcha przy dodawaniu/ujmowani u gazu lub tarczę sprzęgła która się po nagrzaniu lekko wykrzywia ewentualnie wywalone sprężynki w tarczy.

Nastawnik mam raczej ok, w logach wszystko wygląda bdb.

dokladnie mam tak samo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja klimy nie posiadam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak mialem cos z pompa to jak klime wlaczylem to mniej szarpie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam coś podobnego, tylko że telepie budą przy odpalaniu, jak jest zimny i co najgorsze nie ustaje, na dodatek puści dymek. Przejadę z 10m i wszystko ustaje. Jak jest ciepły, to bez żadnego. Tylko jak postoi i na drugi dzień chce go zapalić. Co to może być??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz świece żarowe czy są sprawne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co to mojego opisu moze ktos cos napisze pewnego ? :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...