Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana soczewki z odbłyśnikiem Bixenon Valeo na soczewki z A4 B8


HiRide

Rekomendowane odpowiedzi

tak tu u mnie świeci i wygląda

//dodam, że troche namęczyłem się żeby ustawić soczewke by ustawiła się równo, do tego musiałem popuszczać śruby, które nie są dokrecone na max (myślałem, że na nakrętkach jak dokrece soczewke na max to ustawi się idealnie)

NUqnwGZ.jpg

X4bcJr7.jpg

WjVlAet.jpg

g8HcVcS.jpg

Edytowane przez aleksbend
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu masz 1 nakrętkę. I mnie wyszło dobrze na dwóch. Regulacja śrubami reflektora na koniec oczywiście obowiązkowa :-)

wysłane z Commodore 64

aleksbend widzę że masz ledy postojowki takie chyba z allegro? Też takie miałem i został po nich ślad na odblysniku drogowych. Prawdopodobnie z przegrzania. Teraz mam zaj..... moduły od tomika i nie ma tego problemu także zwróć uwagę żebyś nie miał kaszany za jakiś czas.

wysłane z Commodore 64

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu masz 1 nakrętkę. I mnie wyszło dobrze na dwóch. Regulacja śrubami reflektora na koniec oczywiście obowiązkowa :-)

wysłane z Commodore 64

aleksbend widzę że masz ledy postojowki takie chyba z allegro? Też takie miałem i został po nich ślad na odblysniku drogowych. Prawdopodobnie z przegrzania. Teraz mam zaj..... moduły od tomika i nie ma tego problemu także zwróć uwagę żebyś nie miał kaszany za jakiś czas.

wysłane z Commodore 64

A jak wygląda ten moduł bo tez miałem w postojówki wsadzic led

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Na zdjęciu masz 1 nakrętkę. I mnie wyszło dobrze na dwóch. Regulacja śrubami reflektora na koniec oczywiście obowiązkowa :-)

tak bo 1 nakrętke dałem z tyłu adaptera a jedno przed adapter tak jak na zdjęciu i myślałem, że tak ma być :wink:


aleksbend widzę że masz ledy postojowki takie chyba z allegro? Też takie miałem i został po nich ślad na odblysniku drogowych. Prawdopodobnie z przegrzania.

tak jakies z allegro, ale jeżdże już tak rok i nie ma z nimi problemu, być może tak jak mówisz warto by zainwestowac w coś lepszego, od Tomka też mam ledy w rejesttracje i świeca kozacko :shock:


// tak nawiasem: przesłony w moich soczewkach b8 2013r śmigają tak jak w ori soczewkach b8 ... bardzo szybko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 nakrętki między dystans a soczewkę i wtedy normalnie wszystko dokręcasz.

W trakcie montażu cofnąłem regulacje na max w dół do samego końca. Miałem przez to wgląd czy palnik nie oprze się o przetwornice.

wysłane z Commodore 64

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim stopniu otwierają się u was przesłony ?

U mnie jest adapter + 2 śruby i nie otwiera się do końca, haczy o obudowę lampy.

Tak ma być ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


2 nakrętki między dystans a soczewkę i wtedy normalnie wszystko dokręcasz.

a no widzisz :) jak dostałem adaptery to wlasnie liczylem srobki i myslalem ze tak ma byc jak ja zrobilem, no ale nic trudno... przy okazji czyszczenia lamp sie to poprawi :)


W trakcie montażu cofnąłem regulacje na max w dół do samego końca.

zrobiłem dokładnie to samo :wink:


U mnie jest adapter + 2 śruby i nie otwiera się do końca, haczy o obudowę lampy.
Tak ma być ?

nie, wszystko powinno chodzic i o nic nie haczyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aleksbend widzę że masz ledy postojowki takie chyba z allegro? Też takie miałem i został po nich ślad na odblysniku drogowych. Prawdopodobnie z przegrzania.

tak jakies z allegro, ale jeżdże już tak rok i nie ma z nimi problemu, być może tak jak mówisz warto by zainwestowac w coś lepszego, od Tomka też mam ledy w rejesttracje i świeca kozacko :shock:

Ma ktoś jakieś foto tych ledów od Tomka ?

Edytowane przez Rzeznik533
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


a no widzisz :) jak dostałem adaptery to wlasnie liczylem srobki i myslalem ze tak ma byc jak ja zrobilem, no ale nic trudno... przy okazji czyszczenia lamp sie to poprawi :)

Czym wyczyścić (wypłukać?) lampy w środku? Woda destylowana będzie ok, ale co do niej dodać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latem jadę do UK. W lapach wrzucone projektory z B8 - czy mają one opcję przestawienia na UK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko wymiana przesłony. W B8 robi się to z poziomu komputera pokładowego i nazywa się Tourist Mode.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, wrzuciłby ktoś jakieś fotki z opisem jak przełożyć soczewki z b8 do b7?

Praktycznie wszystkie zdjęcia już wygasły :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

Panowie jestem w trakcie zakładania soczewek do B6 i mam dwa pytania.

1. jak podłączyć kable przysłony - w oryginalnym bixie zaraz przy wtyczce jest "jakieś coś elektryczne(pastylka)" przy soczewce od B8 tego nie ma - co z tym zrobić i jak podpiąć przewody jeśli chodzi o kolory??

2. wyciąłem dziurkę w lampie aby dobrze siadła soczewka od B8 i w sumie jest na tyle luzu że osiada swobodnie, ale nie mogę jej dokładnie wycentrować - coś z tym zrobić czy jest ok??

IMG_20200313_120056.jpg

IMG_20200313_120516.jpg

Mam jeszcze dodatkowe pytanie. Obecnie mam zwykłe lampy na H7 i póki co brak samopoziomu - czy jak złoże bixy do kupy to mogę je podłączyć do auta i spróbować wyregulować, czy raczej niewskazana jest regulacja bez włączenia "tryby regulacji" VCDS'em??

Edytowane przez Lukasz_mk2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.03.2020 o 12:10, Lukasz_mk2 napisał:

witam,

Panowie jestem w trakcie zakładania soczewek do B6 i mam dwa pytania.

1. jak podłączyć kable przysłony - w oryginalnym bixie zaraz przy wtyczce jest "jakieś coś elektryczne(pastylka)" przy soczewce od B8 tego nie ma - co z tym zrobić i jak podpiąć przewody jeśli chodzi o kolory??

2. wyciąłem dziurkę w lampie aby dobrze siadła soczewka od B8 i w sumie jest na tyle luzu że osiada swobodnie, ale nie mogę jej dokładnie wycentrować - coś z tym zrobić czy jest ok??

IMG_20200313_120056.jpg

IMG_20200313_120516.jpg

Mam jeszcze dodatkowe pytanie. Obecnie mam zwykłe lampy na H7 i póki co brak samopoziomu - czy jak złoże bixy do kupy to mogę je podłączyć do auta i spróbować wyregulować, czy raczej niewskazana jest regulacja bez włączenia "tryby regulacji" VCDS'em??

1. Ucinasz wtyczkę i wywalasz razem z kondensatorem,łączysz  kabelki i tyle.

2. Pokaż jak ta dziura wygląda,poza tym trzeba dokręcać projektor do adaptera stopniowo by równo siadł.

A co Ty chcesz tam regulować vcdsem jak nie masz sterownika zasięgu świateł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co nieco poprawiłem i obecnie sprawa wygląda tak jak na zdjęciach.

Co do podłączenia przysłony to porobiłem sobie połączenia na kostkach, za co ten kondensator odpada bo go nie wywaliłem??

IMG_20200314_171302.jpg

IMG_20200314_171256.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.03.2020 o 14:08, Edo112 napisał:

Cześć, wrzuciłby ktoś jakieś fotki z opisem jak przełożyć soczewki z b8 do b7?

Praktycznie wszystkie zdjęcia już wygasły :/

tam nie ma żadnej filizofii

śrubki odkręcasz i podczas wyjmowania okręcasz chyba o 180 stopni . sam zobaczysz jak to to wygląda

ja robiłem pierwszy raz bez pomocy i poszło bez problemu.

jak coś to priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Lukasz_mk2 napisał:

za co ten kondensator odpada bo go nie wywaliłem

Za pochłanianie prądu wstecznego z cewki przesłony,nie jest potrzebny bo cewka przesłony projektora b8 ma diodę która robi to skuteczniej i nie spowalnia pracy jak kondensator. Projektor powinien w miarę równo opierać się o osłonę chromowaną,pamiętaj że trzeba zgrać to z długimi h7 by nie świeciły na Kaukaz 

 

20190212_200439.jpg

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na oko to chyba będzie to ciężko ustawić, muszę je chyba założyć na auto i zrobić test

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...