Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4-KLUB.GERMANY


TOM3K

Rekomendowane odpowiedzi

Łukasz z tym rozpraszaniem światła przez wodę(płyn do spryskiwaczy) musze przyznać Ci racje bo fakt,że to tak działa ale to jest jednak chwilowe, wszystko jest raczej tak zaprojektowane żeby to spłynęło możliwie jak najszybciej.

Ale też pomyślmy czy nie przeszkadzałoby Ci to, że masz tak brudne lampy że widzisz jak na h7 ?Mi osobiście tak bo jak za coś płace to chciałbym żeby to działo(czytaj świeciło) jak należy i dawało mi dobre światło. Powiesz że można je umyć w domu czy na stacji benzynowej i będę czyste (chodzi o widoczność) Wiadomo wtedy nie będziesz robił tego co 10 km tylko przy tankowaniu a po 800km te lampy mogą naprawdę być tragicznie brudne i dawać słabe światło.

Co do przepisów to nie wiem jak to jest teraz ale dostałem taką wiadomość od Pana z Audi Centrum Wrocław:

Witam serdecznie,

W przypadku Audi A4 B9 nie ma konieczności wyboru opcji "Układu zmywania reflektorów" i jest to zgodne z polskim prawem.

W razie pytań pozostaję do dyspozycji.

Z poważaniem,

Wojciech Rektorek-Rak
Dział Sprzedaży Audi


''Auto Group Polska I" Sp. z o.o. Sp. k.
Audi Centrum Wrocław oddział we Wrocławiu Al. Karkonoska 47
53-015 Wrocław

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pisma wynika że tak jakby sie prawo zmieniło...chyba że chodzi o całkowitą zmiane technologii świecenia...a co do tego co mówiłeś to owszem spryskanie jest chwilowe ale jest.Więc jest moment oślepiania.Mozna kolokwialnie powiedzieć że spryskując lampy czyli chwilowo oślepiasz to tak jakbyś długimi błysnął a to tez zabronione.wiem że troche wyolbrzymiam to ale musowo spryski do ksenonu to tez wyolbrzymianie.Mowisz że ma to myć lampy żeby dobrze świeciło i w ogóle.Więc można powiedzieć idąc tym tokiem że powinni spryski montować tez do zwykłych lamp...rozumiesz do czego zmierzam?te lampy tez maja prawo byc na bieżąco czyste i ładnie mocno świecić.Więc dla podsumowania powiem że sprysk powinien być albo montowany seryjnie w kazdym samochodzie albo jako dodatek ale bez róznicy czy jest ksenon czy zwykła lampa a nie wciskac ludziom ciemnote.Nie dziw sie że uważam że ktoś wziął za to ładnie w łape bo nie na takich sprawach robiły sie przewały i interesy zresztą pewnie widzisz i czytasz co sie na świecie dzieje.jak to mówią "Bizness is Bizness".... bez różnicy na czym sie zarabia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spryskując lampy przez chwile świecą one słabiej bo są przysłonięte tak jakby ja osobiście nie robię tego mijając się z kimś.

Jakby nie patrząć jest to kasa dla producentów dość duża, bo w polsce może kiedyś nie tak dużo ludzi brało xenony ale w innych krajach już tak.

Można też patrzeć na to z tej strony że jak masz lampy brudne jadąc nocą i Ci to nie przeszkadza to równie dobrze szyby nie musisz być bo po co. Rozumowania są różne tak już jest.

W niemczech jest tak że jak coś jest to musi działać tak ? Przykład u mnie z wycieraczką z tyłu jak nie zbierała dobrze musiałem wymienić, a w sedanie jej wgl nie ma i jakoś nie z tym problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No masz racje Tomek, to co jest to kurde musi działac troche przesada bo niektorych rzeczy sie bardzo rzadko uzywa i same z siebie lubia się popsuc a jednak na TUV musi dzialac. U mnie na osiedlu w DE jezdzi Fiesta juz grubo ponad rok stan opłakany cala poobijany lacznie z dachem jakby po dachowaniu byla, tlumikow chyba nie ma bo w bloku przy zamknietych oknach ja slychac swiatla kazde w inna strone swieca i jezdzi codziennie i kurde sie nie doczepia do takiej panowie niebiescy... a co do spryskiwaczy to glupota moim zdaniem je zakladac. Jezeli sie brudza to i zwykle H7 tez sie brudza a co dopiero LEDy? Placa za nie kosmiczne sumy a nie maja spryskow i jak jada w dalsza droge bez spryskiwaczy to slabo widza? Wątpie. . A pozatym ja nie narzekam na widocznosc a mimo wszystko mam spryskiwacze jakby wylaczone. Kwestia gustu panowie.

Edytowane przez Prezes870
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bierzesz matrixy to masz już w opcji spryski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba poprosić któregoś z modów zeby podpiął :decayed::grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie montował ktoś może hak tutaj w DE ?? Jak to się ma w praktyce. Montaż ->TUV->wpis do briefu. Słyszałem wersje ze można samemu nawet zamontować jeśli masz pojecie i wbijają Ci w brief. Tylko coś mi się nie chce wierzyć, że nikt nie tego nie sprawdza czy jest to poprawnie zamontowane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałeś . Montaż odebranie przez tuv, tylko chyba tu juz auta z góry maja podpisywane opcje do do haka w briefie.

Widziałem dokumenty z aut które nie miały haka, a miały wpisane w papiery ile mogą ciągnąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Widziałem dokumenty z aut które nie miały haka, a miały wpisane w papiery ile mogą ciągnąć

ja tak mam

Ale wydaje mi się, że to tylko informacja aby wiedzieć jaki hak można zamontować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak możesz założyć hak dedykowany do tej karoserii, a tym samym hak odpowiadający tym danym w papierach. Innego nie założysz, bo nie będzie pasował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

To jak Panowie szykujemy jakiegoś grilla na wiosnę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 marzec Offenburg wybiera sie ktos?https://m.facebook.com/events/1544122559241329/

Edytowane przez hiszpan123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

A kiedy pojawi się wiosna?

Jak mi prawko oddadzą :grin: :grin:

A tak poważnie coś na kwiecień można zorganizować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


A tak poważnie coś na kwiecień można zorganizować

Jeśli mowa o kwietniu to 30 jest kolejny RS Treffen, może ktoś ma ochotę wpaść? Ja będę jak co roku od kilku lat :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę daleko mam do stolicy Audi. Niestety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wielki Piątek jest jak co roku dniem rozpoczęcia sezonu. Karfreitag= Carfreitag.

U nas w okolicy jest to od lat Paderborn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


kwietniu to 30 jest kolejny RS Treffen,

Gdzie to jest? Przy Audi Forum?

Kumpel mnie namawia na nieoficjalne Worthersee w tym czasie.... Ale familia zgłosiła już veto...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kwietniu to 30 jest kolejny RS Treffen,

Gdzie to jest? Przy Audi Forum?

Kumpel mnie namawia na nieoficjalne Worthersee w tym czasie.... Ale familia zgłosiła już veto...

Też miałem jechać na W-see ale, że daty się zgrały wybrałem RS Treffen.

Tak jest to w Ingolstadt pod Audi Forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...