Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Jaki smar do wymiany świec żarowych ?


DareQ

Rekomendowane odpowiedzi

OT

lexpar taka łamigówka: jak pododajesz lata o ktorych pisalem to wyjdzie ze juz bylem hehe :> i to juz nie taki mały. zreszta ulatwienie jak rozpoczeli produkcje malucha to wlasnie poszedlem do szkoly :) w 1977 roku tata kupił nasz egzemplarz ktory lata pozniej, po zrobieniu prawka przejałem :dance:.

do rzeczy

to rowniez dobra metoda wykrecanie na cieplo. aluminium ma duzy wspolczynnik rozszerzalnosci cieplnej a stal z ktorej wykonany jest gwint swiecy mały.

natomiast zwroce uwage ze bardzo istotne zeby silnik byl tak jak piszesz cieply a nie goracy poniewaz moze nam gwint z glowicy zostac na swiecy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swiece wymienione :dance: - jedna stawiala opor ale sie poddala :thumbup:

Gwintow nie smarowalem bo poprzednio (moze od nowosci) smarowane niczym nie byly. Gwinty na swiecy czysciutkie.

Jeszcze raz dziekuje wszystkim za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw je sprawdz.

Co do smaru i swiec:[quote name=mgr inż. Stefan Myszkowski

Studio Konstrukcyjno-Konsultacyjne

Wrocław]

Gwinty wymienionych elementów należy pokryć warstwą smaru grafitowego, molibdenowego lub miedzianego - ułatwi to późniejsze odkręcenie i zmniejszy ryzyko uszkodzenia gwintu.

Zalecenie producenta :Uwaga -Celem ułatwienia demontażu oraz zapobieżenia korozji należy przed montażem gwint nowej świecy i jej powierzchnie posmarować smarem do świec żarowych BERU GKF.

moment dokręcania 15Nm.

Ja widziałem urwane świece w tdi.

Tyle ode mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smaruje się powierzchnie metalową pod gwintem i sam gwint świecy, po to żeby lepiej nam się w przyszłości odkręcała.

Jest specjalny środek do smarowania, nie znam nazwy, ale stosuje się go również przy montażu pompowtrysków, smarując ich powierzchnię przy oringach, aby lepiej trzymały i przy montażu jak i demontażu ich nie uszkodzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam sie do wymiany swiec zarowych. Jakiego smaru nalezy uzyc do montazu swiec? Slyszalem o smarze miedzianym i teflonowym? Ktory lepszy/odpowiedni?

dzieki

jedyne co może Ci sie przydać to coś do pomocy przy odkręcaniu świec (np wd40 :good: ) ale nie jak je będziesz wkręcał. :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki smar można kupić w ASO (niekoniecznie audi).

Jest to smar do osadzania wtryskiwaczy.

Np. w mercedesie jest sprzedawany w małych białych tubkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, to w końcu co ile wymieniać świece żarowe? Bo wyczytałem i usłyszałem na forach jużróżne rzeczy...

1. co rok (???)

2. co 6 lat

3. tak jak żarówka - jak sie spali to wymień...

I bądź tu mądry człowieku!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są ludzie którzy popełniają błąd poprzez wkręcanie świec ( żarowych bądź zapłonowych ) na gorącej głowicy a później się dziwią że są problemy z wykręcaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie: na Vag-u wyszła przerwa na 4 świecy. Wymienić komplet czy tylko jedna świece? I jakie do mojego silnika zakupić? A jeszcze jedno czy przy spalonej 1 świecy nie powinna sie pojawić jakaś kontrolka na desce?

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie, nie znam sie za bardzo na mechanice, ale poczytalam to wszystko co powyzej, i widze ze dyskusja jest zazarta np. o to czy smarowac czy nie. Jesli o mnie chodzi to jestem do tego nastawiona ugodowo, i powiem tak jedna swiece posmarowac a drugiej nie, a za 2-3 lata zrobimy test, i wszystko bedzie jasne... :) Ale wpadł mi w oko na necie pewnien opis znanej firmy Beru. Jak zdazylam sie zorientowac wszyscy te firme bardzo chwala, wiec prosze zobaczcie sami co tam jest napisane.

ps. tekst jest po niemiecku, ale mysle ze wszyscy zorientuja sie o co chodzi. Pozdrawiam :)

BERU AG : Produkte

Produktfinder

Ihr Fahrzeug Modell Typ Baujahr Leistung Hubraum / Zyl.

Audi A4 (8D2, B5) 1.9 TDI quattro 09.1996 - 11.2000 81 kW / 110 PS 1896 / 4

kann mit diesem/n Original BERU Markenprodukt(en) bestückt werden: Produkt Typ Kurznr. Typbez. Bestellnr.

Glühkerze GN GN 855 - 0 100 226 227

Montage Information: Für leichtere Demontage und zur Verhinderung von Korrosion, Glühkerzengewinde und Glühkerzenschaft vor dem Einbau mit Glühkerzen - Montagefett (GKF 01 - Best.-Nr. 0 890 300 034) bestreichen. ( posmarowac )

Anzugsdrehmoment [Nm] 15

Bruchmoment [Nm] 35

Anschlußtechnik Ø 4 mm

Konussteigung 63°

Einbautiefe [mm] 25

Länge über Alles [mm] 92

Gewindemaß M 10x1

Schlüsselweite 10 mm

Glühkerzenausführung Stabglühkerze

Glühkerzenausführung nachglühfähig

Stromstärke [A] 16

Spannung [V] 12

http://www.passatplus.de/arbeitshilfen/motor/Beru_0890300034.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja mam pytanie o metodykę wykręcania świec.

Przymierzam się do wymiany, ale wystraszyliście mnie zerwaniem gwintu w głowicy. Nie wiem jaki rozmiar klucza, ale podejrzewam że wszyscy odkręcacie jakąś długą nasadką do żabki. Czy po przyłożeniu tego klucza do świecy szarpiecie delikatnie, aż do ustąpienia, czy ciągniecie stopniowo zwiększając siłę???

Interesuje mnie też dokręcanie.

Chętnie zapoznam się z osobistymi doświadczeniami i odczuciami forumowych serwisantów, więc piszcie.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam wszystkich; mam duży problem,urwała mi się świeca żarowa 4 od szyby, czy jest jakiś sposób wykręcić bez ściągania głowicy,wydziałem na allegro takie specjalne wyciągacze do świec żarowych, urwanych mocno zapieczonych firmy niemieckiej ale to trochę kosztuje i nie jestem pewien czy są dobre.Czy może miał ktoś, podobny problem,lub coś takiego robił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja mam pytanie o metodykę wykręcania świec.

Przymierzam się do wymiany, ale wystraszyliście mnie zerwaniem gwintu w głowicy. Nie wiem jaki rozmiar klucza, ale podejrzewam że wszyscy odkręcacie jakąś długą nasadką do żabki. Czy po przyłożeniu tego klucza do świecy szarpiecie delikatnie, aż do ustąpienia, czy ciągniecie stopniowo zwiększając siłę???

Interesuje mnie też dokręcanie.

Chętnie zapoznam się z osobistymi doświadczeniami i odczuciami forumowych serwisantów, więc piszcie.

Pozdr

musisz mieć długą i cienką nasadkę, ja odkręcałem kluczem rurkowym, rozmiar chyba 10mm

wcześniej psikasz wd40 i odkręcasz na w miarę ciepłym silniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też wymieniłem 4 szt, bez problemów z odkręcaniem, niczym nie smarowałem gwintu, wymiana na lekko ciepłym silniku, co ciekawe okazało się ze miałem 3 świece spalone :blink: a palił przy -15 :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

panowie niestety tez mnie czeka wymiana i jak dzwonilem do servisu Boscha to facet mowi ze sie podejmie bez problemu, tylko mozliwe jest dodatkowe gwintowanie...o co kaman???;/

czy moze cos wpasc do cylindra??

prosze o wyjasnienie co chłop mial na mysli

sam za bardzo nie chgce sie tego podjac zeby nie urwac gwinta przypadkiem;)

pozdro;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie niestety tez mnie czeka wymiana i jak dzwonilem do servisu Boscha to facet mowi ze sie podejmie bez problemu, tylko mozliwe jest dodatkowe gwintowanie...o co kaman???;/

czy moze cos wpasc do cylindra??

prosze o wyjasnienie co chłop mial na mysli

sam za bardzo nie chgce sie tego podjac zeby nie urwac gwinta przypadkiem;)

pewnie jemu chodzi o to samo co Tobie... moze sie urwac a po pitoleniu sie z wykrecaniem urwanej co bedzie z gwintem to bedzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie niestety tez mnie czeka wymiana i jak dzwonilem do servisu Boscha to facet mowi ze sie podejmie bez problemu, tylko mozliwe jest dodatkowe gwintowanie...o co kaman???;/

czy moze cos wpasc do cylindra??

prosze o wyjasnienie co chłop mial na mysli

sam za bardzo nie chgce sie tego podjac zeby nie urwac gwinta przypadkiem;)

pewnie jemu chodzi o to samo co Tobie... moze sie urwac a po pitoleniu sie z wykrecaniem urwanej co bedzie z gwintem to bedzie...

czyli to ew. gwintowanie moze byc szkodliwe czy nie za bardzo???;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...