Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie Końcówki wydechu


MultiPanda69

Rekomendowane odpowiedzi

8K0 071 762 chrom lewa/prawa 80mm czy te koncowki beda poasowac na wydech 3.0 tdi podwojny ????

Ten numer który podałeś jest do 2.0T limo. ;) To nie są 80mm. Jak widać to na skanie z ETKA: W A4 nakładki 80mm są tylko i wyłącznie w 2.0T Avant.

Moze trochę niefortunnie napisali numer do tych osiemdziesiątek w opisie(Hinweis) a nie w słupku z numerami. Ale myślę ze teraz nie powinno być już żadnych wątpliwości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to sa koncowki ulter o srednicy 90mm ???

pafat5da.jpg

P.S. czyli do a4b8 sedan/avant 3.0 TDI najwieksze ori koncowki sa tylko 65mm (chrom) ???

Edytowane przez kristof2009
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis moj mechanik wyslal mi takie dane odnosnie wydechu ktory zakupilem do audi: koncowka wydechu srednica 80mm, rura przed koncowkami srednica 56mm WTF :kwasny: przy wydechu nic nie bylo majsterkowane ori AUDI nr wydechu 8k0253611Q. Czy on to zle zmierzyl???

45l9ppgc.jpg

Edytowane przez kristof2009
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a koncowki nie sa troszke dluzsze te wsuwane chromowe ? jesli siedza jaki powinny miec nr :eusathink: , oraz czemu srednica tych koncowek jest 80mm skoro wydech ori koncowki 3.0 tdi maja 65mm to koncowki ile powinny miec 70mm chyba a nie 80 :co:

za tydzien bedzie montaz wiec sie okaze jak zamontujemy zderzak s-line i wydech jak to wyglada jesli beda male to zamowie te ultery 90 a jesli spoko to zostawie tak jak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wydech jest od 3.0 s-line. Benzyna ma środkowe tłumiki. Nie wiem gdzie jest mierzone te 65 czy 80. Końcówki(nakładki)od 2.0T maja zewnętrzna średnicę 87mm.

gdyjqfwn.jpg

Jest wielu innych kolegów którzy przerabiali wydech. Oni powinni się tutaj wypowiedzieć.

Edytowane przez griga-st
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy wypowiadajcie sie :) moze to jest wydech od poliftu ;/ no nnie wiem albo od a5 ale w ssumie to te same wydechy sa . ostatnio kolega z forum tu mi mowil (pisal w odpowiedzi) ze 2.0T ma koncowki ori 80mm jak wkleilem zdjecie avanta srebnego bo mi sie spodobaly te koncowki a ty mierzysz same koncowki i maja 87 + nakladki to wychjodzi ponad 90mm ze jest w 2.0T ( a czy avant czy kombi to nie ma roznicy wydechy te same) wiec ja juz nie wiem jak to jest z tymi wydechami. narazie przygotowujemy zderzak tylny bedzie caly malowany oraz przedni (odpryski od kamykow z niemcowni) niestety szpecic to bedzie latem auto ;/ oraz malujemy listwy zew S-Line, gdy wszystko bedzie juz na glanc montujemy 2rurke i wtedy sie obczai te koncowki :) napisze co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


a ty mierzysz same koncowki i maja 87 + nakladki to wychjodzi ponad 90mm ze jest w 2.0T

Czytaj chłopaku dokładnie


Końcówki(nakładki)od 2.0T maja zewnętrzna średnicę 87mm.

Nakładki mają 87mm

kurde ale mulicie tym tematem aż wezmę zmierzę u siebie jutro ....może... :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


kurde ale mulicie tym tematem aż wezmę zmierzę u siebie jutro ....może... :facepalm:

Az mnie skręca żeby dowiedzieć się co ci wyjdzie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę ciężko jest mierzyć bez zdejmowania i po ciemku ale......uwaga.....nakładki o numerze 8K0 253 825 H maja wymiar zewnętrzny około 89-90mm :huh:

Teraz to już chyba całkiem namieszałem :grin:

P.S. mierzone zwykłą miarką więc nie koniecznie jest dokładnie któregoś dnia zmierzę suwmiarką.

Edytowane przez andynl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy posty wyżej masz zdjęcie nie około, tylko w poprzek.I na zdjętej nakładce. :wink: Wymiary podane w ETKA to prawdopodobnie zewnętrzna średnica końcówki wydechu(= wewnętrzna średnica nakładki).

Kolega chce wiedzieć jaka jest średnica po zewnętrznej nakładki od 3.0D. Dziwne ze nikt tego nie mierzył. Przecież trzy/czwarte B8 ma tu na forum zmienione wydechy w dislu.

(Tylko co to zmieni jak wydech kupiony, a końcówki siedzą przyspawane :decayed: ?)


Tak podaje ETKA do modelu 2012 silniki czterocylindrowe:

h7mcla3g.png

a tak do silników sześciocylindrowych:

ai22ecjf.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


nie około, tylko w poprzek

Nie no griga-st bez jaj :facepalm: :facepalm:

Mierzyłem średnicę zewnętrzną (w poprzek czyli średnicę, gupi nie jestem :facepalm: ). Wewnątrz nakładka ma blaszki (takie języczki) które zabezpieczają nakładkę przed zsunięciem więc średnica wewnętrzna nakładki jest na pewno wieksza niż średnica rury.

Nie chce mi się ściągać nakładek do mierzenia bo bym zmierzył dokładnie rurę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie około, tylko w poprzek

Nie no griga-st bez jaj :facepalm: :facepalm:

Mierzyłem średnicę zewnętrzną (w poprzek czyli średnicę, gupi nie jestem :facepalm: ). Wewnątrz nakładka ma blaszki (takie języczki) które zabezpieczają nakładkę przed zsunięciem więc średnica wewnętrzna nakładki jest na pewno wieksza niż średnica rury.

Nie chce mi się ściągać nakładek do mierzenia bo bym zmierzył dokładnie rurę.

Matko bosko, @andyl, nawet mi przez glowe taka mysl nie przeszla! Za dlugo na tych saksach siedzisz. Ojczysta mowe zapomniales :decayed: . Napisalem okolo, nie w okolo :D. Od modelu B9 trzeba bedzie caly zderzak zmieniac. Nie koncowki :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




Matko bosko, @andyl, nawet mi przez glowe taka mysl nie przeszla! Za dlugo na tych saksach siedzisz.

No już myślałem :wink:

Dużo roboty teraz człowiek zrąbany przychodzi to i czasem ze zrozumieniem tekstu jest problem :facepalm:


Od modelu B9 trzeba bedzie caly zderzak zmieniac. Nie koncowki :facepalm:

No to w pyte, chyba wrócę do trabanta :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masakkra z tymi koncowkAMI heheeh, narazie zostaja ori + polerka ich. zalozymy pod nie zderzak i sie zobaczy.Beda za male wtedy bede komboinowac :D ale dzieki chlopaki za wszelkie info. :)

Edytowane przez kristof2009
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

kupował ktoś ostatnio do B8 2.0TFSI końcówki?

w serwisie powiedzieli mi 200zł za sztukę. kupić komplet za 400zł to lekkie przegięcie. ktoś zna jakies zamienniki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to serwis przegiął totalnie bo w NL w ASO kosztują 75 € komplet czyli jakieś 315zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...