Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana łożyska tylnego koła


darek

Rekomendowane odpowiedzi

Może już wielu z kolegów dokonało samemu takiej naprawy lecz pozwoliłem sobie zrobić zdjęcia wraz z opisem jak to zrobić samemu i zaoszczędzić parę złotych.Więc na początek przygotowujemy sobie klucze takie jak:do kół,13 w celu odkręcenia zacisku i 15 jak by nam się prowadnice obracały podczas odkręcania zacisku,imbus 19,młotek i przecinak nie duży.
Więc na początek poluzować musimy sobie koło po czym podnosimy autko.

ci_gamy_ko_o.jpg

Następnie odkręcamy zacisk i zbijamy kapturek śruby,którą przykręcona jest piasta(łożysko)

Zbijamy_kapturek.jpg

Teraz bierzemy imbus 19 i odkręcamy śrubę piasty(odkręcamy normalnie w lewo)
odkr_camy_rub_piasty.jpg

Gdy już uporaliśmy się z tą śrubą ściągamy teraz piastę wraz z tarczą hamulcową
ci_gni_ta_tarcza_wraz_z_piast.jpg

Następnie bierzemy nowe łożysko

stare_i_nowe_o_ysko.jpg
i zakładamy wraz z tarczą hamulcową.
Resztę wykonujemy wszystko w odwrotnej kolejności.Czas na wymianę +-30min i zaoszczędzone około 50zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Przymierzam się do wymiany z tyłu bo mam krzywą felgę i łożysko się wyrobiło wymieniam razem z piastą powiedz mi czy po odkręceniu trzeba je ściągaczem jakimś ściągać czy zjedzie lekko ?? I przy zakręcano jak mocno trzeba zakręcić ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej mam pytanko wiesz może dlaczego tak często siadają łożyska,mam audi 98r 1,6 i zmieniam praktycznie co roku i nie są mocno dokręcane.

..z tego co się orientuje to u Ciebie są łożyska stożkowe..i po jakimś czasie od wymiany trzeba je wyregulować...z producentów to RUVILLE lub SKF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Przymierzam się do wymiany z tyłu bo mam krzywą felgę i łożysko się wyrobiło wymieniam razem z piastą powiedz mi czy po odkręceniu trzeba je ściągaczem jakimś ściągać czy zjedzie lekko ?? I przy zakręcano jak mocno trzeba zakręcić ??

dołączam do pytania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam dwie zwrotnice z piastami i łozyskami do FWD

wszystko zdrowe, jak ktos potrzebuje to na PW prosze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piasta po odkręceniu śruby schodzi dość lekko (przynajmniej jak ja zmieniałem to tak było). Śrubę dokręcamy książkowo 190 Nm + 180 stopni.

ale trzeba wybijać,tak samo,jak z przodu? Czy po prostu odkręcam i wyjmuję z piasty?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkręcasz środkową śrubę (imbus) i ściągasz piastę z łożyskiem - to jeden zespół.

tak,rozumiem,chodzi mi o to,czy łożysko z piasty się wybija,czy to jest do kupienia,jako jeden element :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkręcasz środkową śrubę (imbus) i ściągasz piastę z łożyskiem - to jeden zespół.

tak,rozumiem,chodzi mi o to,czy łożysko z piasty się wybija,czy to jest do kupienia,jako jeden element :wink4:

dołączam się do pytania :cool1: + jaki koszt takiego elementu :mysli: :?: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem już piastę kupuje się z łożyskiem jako jeden element (ostatnie zdjęcie w pierwszym poście) - firmy FAG - używane na pierwszy montaż (fabryczny). Oczywiście pierścień od ABS też jest w komplecie. W komplecie też jest nowa śruba - dokręca się ją 190 Nm + 180 stopni więc dość mocno.[br]Dopisany: 07 Październik 2011, 20:59_________________________________________________Koszt około 320 - 340 PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem ostatnio łożysko FAG i zapłaciłem 400zł. No niestety nie jest to najtańsza część bo łożysko jest zespolone z piastą.

A co do czasu montażu to zależy najbardziej od tego, jak szybko uda się odkręcić śrubę piasty. Ja się męczyłem z 2 godziny... Oprócz tego wymiana jest dziecinnie prosta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wie ktoś jak wygląda sytuacja w quattro ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...