Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Wymiana oleju w skrzyni biegów


adam1077

Rekomendowane odpowiedzi

no wlasnie tez patrze z duzym dystansem na olej castrol stad tak wlasnie proboje dostrzec inny olej majacy te same parametry, celowalem wlasnie w motula, ale nie te normy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nalałem ELFa 75W-90 nie pamiętam dalszych oznaczeń.

Skrzynia chodzi tak jak chodziła, z tym że ja się czuję lepiej bo wiem że mam nowy olej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłącze się , jaki olej do mojej skrzyni i ile tam wchodzi :hi:

Zadzwon do ASO,zapytaj ile kosztuje,i przy okazji dowiesz sie ile wchodzi do twojej skrzyni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłącze się , jaki olej do mojej skrzyni i ile tam wchodzi :hi:

Masz skrzynie typu EEN do której wchodzi 2,25 litra oleju dlatego musisz zakupić 2,5 litra. Generalnie olej po wlaniu ma się przelewać otworem wlewowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłącze się , jaki olej do mojej skrzyni i ile tam wchodzi :hi:

Masz skrzynie typu EEN do której wchodzi 2,25 litra oleju dlatego musisz zakupić 2,5 litra. Generalnie olej po wlaniu ma się przelewać otworem wlewowym.

Nie wiem czy dobrze pamiętam, ale mi do EEN weszło koło 2,5 litra - do momentu przelewania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ten będzie ok Hochl.Getriebeoil GL4+ 75W90 :mysli:

Będzie OK :good: Ma odpowiednią lepkość, klasę i spełnia normę VW 501.50. Ogólnie oleje Liqui Moly są polecane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ten będzie ok Hochl.Getriebeoil GL4+ 75W90 :mysli:

Będzie OK :good: Ma odpowiednią lepkość, klasę i spełnia normę VW 501.50. Ogólnie oleje Liqui Moly są polecane.

serdeczne dzięki :hi:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitać--czy ten olej -Liqui Moly Hochl.Getriebeoil GL4+ 75W-90 będzie oki do 1.9 TDI -AHU--90KM--skrzynia DHL---1997r?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem po wymianie, zalalem CASTROL SYNTRANS TRANSAXLE 75W90 ktory spelnia norme vw501.50 , zamiennik taf-x gdyz juz jest nie produkowany

poki co wiekszych zmian nie widzialem, stary olej byl dosc czysty-przezroczysty czerwony

zobaczymy przy ujemnych temperaturach..., wlalem 3,5 litra do siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motul MotylGear SAE 75W-90 - 42 zł litr

Jeśli masz inną skrzynię to upewnij się, że taki właśnie olej ma do niej iść.

Do AVFa 6-biegowego manuala powinienieś nalać Motul Gear300 75W90, ja taki wlałem i rewelacja pracuje skrzynia,zwłaszcza na zimnym.Ten Motul Motyl Gear się nie nadaje bo to półsyntetyk.

Próbowałem te 2 porównać oleje Motula (wg polskiej strony Buwar-u):

Motul Motylgear SAE 75W-90 Technosynthese

Standardy: API GL4, API GL5, MIL-L-2105D

Przyszły mrozy i piszę jak jest.

U mnie, przy temperaturze -15 rano, biegi ciężko chodzą, wbice 1 i 2, dopóki się auto/skrzynia nie rozgrzeje nie jest przyjemne.

Z tego co pamiętam, z zimy z ubiegłego roku, to na starym oleju było nieco lepiej.

Jakby co, to "kończy mi się sprzęgło", ale to myślę tak dużego wpływu na to nie ma.

Zapiszę sobie na przyszłość, że powienien pójść ten Motul 100% systetyk, ciekawe czy na tym byłoby lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jestem po wymianie oleju w skrzyni. Dzwoniąc do kolegi z forum sprawdził mi w Elsie że do mojego Quattro ze skrzynią o numerze HCG idzie 3,5 litra oleju.

Do mojej skrzyni weszło 3,25 litra i zaczęło się wylewać. Czy to jest normalne że nie weszło mi całe 3,5 litra? Mieliście podobnie czy tylko u mnie coś dziwnego się stało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie jest to normalne... podana wartość 3,5l to ilość potrzebnego oleju do zalania "suchej" skrzyni. Skrzynia nie jest w środku idealne gładka żeby wszystko do ostatniej kropli zleciało więc zawsze coś tam zostanie, a jak to mówią kropla do kropli i szklanka jest:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :) Odświeżam kotleta :)

Moja A4 1.9 AVF ma przebieg prawie 250tys. zastanawiam się nad wymianą oleju w skrzyni biegów (manual 6-bieg.). Sporo już przejrzałem wątków w tym temacie.

Większość (przynajmniej tak mi się wydaje :P) poleca olej ORI G 052 911 A1/A2 który kosztuje krocie... Na alledrogo znalazłem za 135zł 1L !!! Oczywiście można kupić Castrol 75w90 Syntrans Transaxle 75w-90 1L (TAF-X) w cenie ok.35zł/1L, który również jest polecany na forum.

Z tego co się dowiedziałem do skrzyni manualnej 5/6-biegowej wchodzi ok.2,3L, więc ORI to kosmos...hmm...więc zdecydowałem się kupić Castrola, ale... Wujek google kieruje mnie do forum passata...a tam (??!!) pełna dezorientacja !!! Przecież to te same skrzynie, ten sam olej, ta sama grupa VW/Audi...

Olej do skrzyni biegów G052911A1/A2, norma VW 501.50 - Strona 2

Czy rzeczywiście grupa VW współpracuje z FUCHS? I to jednak nie Castrol tylko Fuchs jest olejem, który idzie na pierwsze zalanie do skrzyni? Czy ktoś może to potwierdzić?

I oczywiście pytanie, który wybrać?

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy! 1,9TDI avf Quattro 2004 oznaczenia EUB HCG. ASO mówi G 055 532- jaki konkretny produkt będzie do tego pasował? jak się wtym poruszać? ile litrów? ktoś tu pisał 3,5 l. czy w Q jest tak że olej w skrzyni jest ten sam również w torsenie znaczy naczynia połączone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...