Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana modułu kierownicy (pod tempomat kierownicę multifunkcyjną)


maudia4

Rekomendowane odpowiedzi

33 minuty temu, kaju napisał:

 przechodzi przez białe gniazdo

Gdzie to białe gniazdo bo ja już pół bezpieczników wysadziłem. :facepalm::decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

37 minut temu, kaju napisał:

przez białe gniazdo i wtyczkę w obudowie ECU przez pin 13

masz Ty mongole :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taśma wymieniona wszysto śmiga aż miło. Dzięki za opis i porady.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Jestem na 100% pewien, że pewnie odpowiedzi na moje pytania gdzieś już wcześniej ale dobrnąłem do 30 strony tematu i mózg mi odparował. Byłbym wdzięczny gdyby jakaś dobra dusza potwierdziła że zestaw jest OK.

Toteż - Audi A4 B7 Quattro 2.0 TFSI na razie jest czysty stock czyli bez tempo i bez MF (kierownica 4 ramiona). Zakupiłem jak niżej:

1. http://allegro.pl/przelacznik-tempomat-8e0953549q-audi-a4-b7-i6881914721.html?snapshot=MjAxNy0wNy0yMVQyMDoyNzo0Ny41NzRaO2J1eWVyO2NjZWMxYzBiNTMzMzUxNWIyNTEwMjFlYWIwNjQ1MGIwZjllY2M5NzRlNzkxMzgwNjk2NDc3YTU3NjNiOTBkNTk%3D#thumb/1

2. http://allegro.pl/kierownica-oryginalna-audi-a4-a6-a8-q7-d3335-i6880094397.html?snapshot=MjAxNy0wNy0yMVQyMDo1MTozMS43NjVaO2J1eWVyOzViMjNhMmQ4ZTBmZTg0MTZlYjc4YmVlZDBhN2QwZmM5MTU0MTA1ZTZlMjMwMjk5YzRjM2EzYzJmNTI5OWZkNmI%3D

3. http://allegro.pl/audi-kabelek-wiazka-multifunkcji-airbag-4f0971589a-i6875238070.html?snapshot=MjAxNy0wNy0yM1QxNTo0MzowMy4wNTFaO2J1eWVyOzVmMWNlNmQzODZiODQ4ZmE5MDI0YWM3MjIyZGU3NDJkZDJmM2VjN2JhNDU2ZWIxNDliZjk2ZDcxYjQ1OTM4MWU%3D

Zamierzam przełożyć poduszkę z mojej oryginalnej kierownicy. Pytania:

1. Czy zestaw jest kompletny (martwi mnie najbardziej ten moduł trapezowy nr. 5 z pierwszego posta. Czytałem wątek o wymianie samej kierownicy do B7 i nikt o czymś takim nie pisał)

2. Czy kodowanie podane w pierwszym poście śmiga tak samo przy B7?

3.  Czy w razie jakiś problemów z kodowaniem ktoś w Krakowie mogłaby na to rzucić okiem?

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh .. wszystkiemu winny nie do końca działający kabel.

Edytowane przez Fifiński
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierownica ok, kabel poduszki też. Moduł pod tempomat i manetka ok. Pytanie czy masz pełen Fis?
A patrzyłeś vagiem jaki Ty posiadasz moduł komfortu?

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy chciałbym uruchomić multifunkcje od b7 w moim b6. Moduł pod kierownica mam z końcówką N. Co muszę jeszcze mieć żeby to ruszyło? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Jarozakr6446 napisał:

Koledzy chciałbym uruchomić multifunkcje od b7 w moim b6. Moduł pod kierownica mam z końcówką N. Co muszę jeszcze mieć żeby to ruszyło? 

W 1 poście jest opisane. B7 trzeba moduł, taśmę, wiązke, kiere, poduche, kodowanie to wszystko masz do zmiany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jarozakr6446 napisał:

Czyli moduł z końcówką N nie obsłuży multi od b7, ale multi od b6 obsłuży? Dobrze rozumiem? 

Q lub R potrzebujesz z czego R pod grzana kiere jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Też w końcu zabrałem się za tempomat i pełny fis. Wczoraj znalazłem chwilę i udało mi się wszystko wymienić i zakodować (moduł kierownicy (z końcówką Q) i manetki tempomatu I wycieraczek). Wczoraj wszystko smigalo i po jeździe próbnej nie było żadnych błędów. Dzisiaj w drodze do pracy też chodziło, natomiast w drodze powrotnej, gdy włączyłem tempomat wyskoczymy mi kontrolki kontroli trakcji i ESP. Po powrocie do domu podłączyłem kompa i miałem następujące błędy w grupie 16-Steering Wheel: 01426, 01296, 01792. 

Po wyłączeniu tempomatu I zapłonu i po po nowym uruchomieniu silnika kontrolki się nie pokazują, ale jak tylko włączę tempomat od razu je wywala.

Spotkał się ktoś z czymś takim? Coś źle zakodowałem, czy kupiłem uszkodzony moduł?

Z góry dzięki za pomoc,

Patryk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 01426 - Controls in Steering Wheel (E221): No Signal/Communication
  • 17920 - Intake Manifold Valve (N156): Short to Plus
  • 01296 - Sensor for Vent Temperature; Center (G191) 

Wychodzi, że gdzieś nie ma styku... popsikaj wtyczki, złącza kontaktem, powsadzaj kilka razy... czasami używki trochę leżą i styki śniedzieją... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierownice mam standardową czteroramienna. Wydaje mi się, że kodowanie jest raczej dobrze zrobione. Wczoraj tempomat działał, a dzisiaj już znowu blad wywala. Także chyba coś nie łączy. Jak znajde jutro chwilę to spróbuje styki tym kontaktem popsikac. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Na dniach przyjdzie mi kierownica 3ramienna z mf i nie wiem czy czegoś jeszcze nie potrzebuję. Okablowanie poduszki  zwykłej mojej 3ramiennej będzie pasowac? Czy trzeba jakas inną pod MF żeby przyciski podłączyć?

 

Taką muszę kupić? 4F0 971 589 A

Edytowane przez MarcinL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebna jest wiązka pod MF.

Sprawdź jaki masz moduł i taśmę, czy obsłużą multi.

https://a4-klub.pl/topic/18670-instalacja-kierownicy-multifunkcyjnej-s3-r8-s6-tt-a4-b7-b8

Edytowane przez chudy92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, chudy92 napisał:

Potrzebna jest wiązka pod MF.

Sprawdź jaki masz moduł i taśmę, czy obsłużą multi.

https://a4-klub.pl/topic/18670-instalacja-kierownicy-multifunkcyjnej-s3-r8-s6-tt-a4-b7-b8

Modul i taśmę juz kupiłem odpowiednią. Chodzi tylko o wiazke. Czyli to bylaby ta co wyżej podałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...