Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Klekotanie w silniku - hydrauliczne popychacze


Viking

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie: Czy może ktoś w swoim Audi 1,6 wymieniał popychacze??? Bo problem polega na klekocie takim jak w dieslu. Ktoś mi powiedział że to trzeba wynienić popychacze razem z wałkiem rozrządu. Czy nie wystarczy wymienić samych popychaczy???

Czy przyczyna klekotania (przy ciepłym i zimnym silniku) leży gdzieś indziej???

Wymieniłem olej na Castrol GTX Magnatec (półsyntetyk) i jest to samo...poziom oleju na bagnecie jest max dopuszczalny......

zawsze do tematu dodawaj [b5 1.6] jeśli chodzi o dział techniczny - poprawiam, a temat już był uzywaj szukaczki edit by wiki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze wymenilem popychacze i jest to samo.........mechanik powiedzial ze to od oleju zebym nalal Mobil bo mam Castrol a na Castrolu to Japońce chodzą i jest dużo żadszy niż Mobil.......Co radzicie dopiero 1000km zrobilem na Castrolu i bede w plecy......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten klekot czasami to normalna sprawa i nie ma się czym przejmować lać olej Mobil S - półsyntetyk i zostawić temat w spokoju. Mi też czasmi pomlaska ale rzadko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam olej Mobil Super S i czasem (rzadko) też sobie poklekocze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi klekocze przez 2-3 sekundy po odpaleniu, ale to norma w Audi gdyż olej jeszcze nie dotrze do popychaczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez mam a4 1,6 ADP i rano jak zimny troche poklekocze i po intensywnej jeździe też lubi poklekotać. Z tego co się dowiadywałem to normalne zjawisko w tym modelu i nie ma się czego obawiać. Oczywiście jest klekotanie i klekotanie - jak nie jest to zjawisko ciągłe i bardzo słyszalne to bym to zostawił. Nawet na logikę biorąc to silnik 1,6 w A4 ma trochę latek i nie jest cudem wyśrubowanej techniki 16V czy jakieś tam eco tec. To poczciwy prosty silnik 8V i tyle. Musi troche poklekoptać rano i po intensywnej jeździe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim A4 B5 2.6 tez cyka/klekocze. Najpierw z rana jak odpalam na zimnym i obroty utrzymuja sie powyezj 1000, wtedy cyka. Potem cykanie znika i pojawia sie dopiero przy dluzszej,ostrej jezdzie. Zauwazylem to jezdzac z UK do Polski kiedy na A2 zatrzymywalem sie do oplaty, otworzylem okno a tam swierszczyk :) Dziwne w sumie bo z tego co tu wyczytalem, przy dluzszej jezdzie olej powinien dobrze nasmarowac popychacze i nie powinno cykac. Silnik moj ma przejechane 216 tys km (nie wiem czy jest to przebieg oryginalny, rocznik 95') a jadac po autobahnach UK-Polska utrzymuje go non stop na okolo 4 tys obrotow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kłania się wymiana oleju? :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi tam nic nie klekocze, przynajmniej narazie. Obym nie wykrakał :D

U mnie też jest cicho, (nie ma to, jak silnik 1.8/125KM.) :biggrin: i mam nadzieję, że to nie są wyjąkowe przypadki :redface:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche sie uspokoiłam. Bo u mnie też czesto rano klekotalo przez 2-3 sek.

Teraz troche z innej beczki (wybaczcie:) jezdze a4 od sierpniana. Wymienialam wahacze, geometria byla robiona, i ... zimą akumulator. Po wymianie akumulatora (bo ładowanie jest ok)1 dzien jechal normalnie, zrobilam ok 200 km. ale następnego dnia auto odpaliło lecz po chwili zapalily mi sie wszystki kontrolki. Ze strachu zgasilam i juz go nie odpalilam :( czy mam sie szykowac na rozrzad? bo jak rozmawialam ze sprzedajacym to wymienial ok 80 tys km temu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tez klekocze zawsze jak go odpale ,jakieś 20 sekund, ptoem sie jakos stabilizuje i prawie wcale nie klekocze. Leje olej Mobil 1 pełny syntetyk, raczej przejde na pół syntetyk ,moze pomoze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...