Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 ALT] Audi A4 B6 po remoncie to samo bierze olej.


Gość ks28krk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam ten sam problem 

Po normalnej wymianie oleju i filtra przejechałem 400 km i pokazało się minimum, od tego się zaczęło. Mechanik stwierdził że trzeba robić silnik . Ok ogromne koszta ale nie było wyjścia.

Po rozebraniu okazało się że pierścienie były zapieczone, 

 - wymiana pierścieni, panewki korbowodowe,  kompletna głowica po szlifie i nowa odma.

Lecz nic to nie dało przejechałem 2000 i znowu brak potem 1000 i następnie już po 600 km, znowu wymienił olej na inny lecz to też nic nie dało, teraz  zamówił nowe tłoki ale po sprawdzeniu okazało się że te co są  to ok wiec ich nie wymienia. Możecie  coś doradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień auto, nie ma sensu pakować tysięcy. Za stare to już jest, gra niewarta świeczki

Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, xsebo1 napisał:

Zmień auto, nie ma sensu pakować tysięcy. Za stare to już jest, gra niewarta świeczki

Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka
 

Gdy byłem pierwszy raz u mechanika to stwierdził że wymiana pomoże i będzie ok wiec się zdecydowałem na naprawę , gdybym wiedział że to nic nie da to bym nie robił tylko sprzedał na części . Po włożeniu  takiej kasy, to lepiej  znaleźć przyczynę. 

Może jednak ktoś coś ciekawego doradzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba pomyliłeś fora, masz 2.0 fsi, a nie 2.0 mpi.

Edytowane przez tracer123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.06.2015 o 08:21, sebomomo napisał:

Mam problem z braniem oleju, przeczytałem ten wątek i widze że wszyscy mają podobnie.

U mnie bieże 1l na 3tys km. Nie jeżdzę dużo i nie mam ciężkiej nogi, ok 10-15 tys rocznie.

Wymyśliłem swoje rozwiązanie problemu i chciałem skonsultować z forumowiczami/znawcami.

A jeśli bym uzupełniał olej jak się zaświeci kontrolka i tak jeździł kilka lat to czy coś złego się może stać, bo wole wydać 150zł na 5l oleju raz na rok niż remontować silnik za kilka tysięcy i nie wiadomo czy pomoże, a obecnie samochód oprócz brania oleju nie wykazuje żadnych innych problemów.

w końcu to forum idzie w sensowne i normalne używane audi 2.0 i 131 km :D, moim zdaniem to super porada 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...