Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 ALT] Audi A4 B6 po remoncie to samo bierze olej.


Gość ks28krk

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ks28krk

Witam moj problem był i jest długi i od dawna postaram sie opisac wszystko dokładnie w listopadzie 2010 kupiłem audi a4 b6 2,0 benzyna rok 2002 oznaczenie silnika ALT,we wrzesniu na serwisie auto było po wymianie oleju itp w niemczech podczas powrotu do niemiec po zrobieniu 600 km zapaliła sie kontrolka o minimum oleju czujnik na wałku rozrzadu zatrzymałem sie sprawdziłem olej na miarce brak kupiłem litr 0 w 30 Castrol dolałem 0,5 l jadac dalej po 600 km znowu to samo znowu dolewka w polsce pojechałem na mierzenie spalin wszystko ok kompreja ok moc ok ale olej brał wiec do mechanika mechanik wyjoł czujnik oleju i stwierdził ze silnik jest przegrzany i pierscienie olejowe sa zapieczone wiec pytam sie albo kupic uzywke silnik i wstawic albo remont kierownik warsztatu kaczmarczyk zapewnił ze remont i bedzie ok wiec zgodziłem sie wstawiłem auto zabrali sie do rozkrecania oddali głowice do planowania i wymiana uszczelniaczy dostali sie do pierscieni wymienili na dobrej jakosci po czym złozyli i zalali olejem shel 15 w 40 w celu jazdy do 2 tys km aby wypłukac silnik po remoncie zrobiłem 1500km i zaczoł znowu olej brac tylko ze 1 l na 400 km gestego oleju 15 czy jakies były objawy zadne nie kopci kompresja 8,5 palenie ok tylko ze przy 1500 km zaczeły szklanki grac podczas odpalania tłumaczyli sie ze to wina przebiegu a ja wiem ze to wina ich oleju jakim zalali,po naradzie odstawiłem auto spowrotem powiedziałem ze maja teraz zrobic to jak nalezy czyli mierzenie tuleji wszystko ma byc sprawdzone idealnie dlatego ze przy 1 remoncie nie zrobili nic w tym kierunku i pierscienie maja byc załozone oryginały remont zrobiony 2 raz pilnowałem dokładnosci i co po złozeniu silnika okazało sie ze jest tak samo zrobione jest 1700 km i zjadło 1,5 litra oleju ktorym był zalany w niemczech 0w30 nie wiaomo dlaczego tak jest kosztowało mnie to 3700zł mam faktury,nastepna sprawa jezeli auto stoi 2 dni po dolaniu oleju na wyznaczony poziom czyli max gdy odpale przejade 100m zgasze auto za 10 min sprawdze olej na bagnecie pokaze mi 3 m oleju kompletna susza rozmawiałem z mechanikami kazdy mowił ze zgupiałem ale udowodniłem im to na miejscu i sami byli w szoku nikt nie ma pojecia co sie dzieje.Panowie prosze o pomoc gg 664422.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na forum jest wiele informacji na temat olejożernosci ALT-ka

wystarczy poszukac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywaliłeś kupe siana na remont a jak byś poszukał na forum to byś się dowiedział że wszystkiemu winna jest odma i inne wady tego silnika :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam moj problem był i jest mowił ze zgupiałem ale udowodniłem im to na miejscu i sami byli w szoku nikt nie ma pojecia co sie dzieje.Panowie prosze o pomoc gg 664422.

kolego musisz zrobic moda odmy - te silniki wciagaja olej nie przez pierscienie a przez dolot

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=168654.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompresja 8,5 to raczej niezbyt dobra wartość...Na zimno powinien mieć chyba optymalnie 11,5 przy próbie olejowej 12,5-13 jeśli mnie pamięć nie myli...Ale oczywiście zgadzam się, że olej przez dolot ucieka...Ja całkowicie nie pozbyłem się problemu, ale ubytki są najmniejsze po zalaniu oleju Mobil 1 5W30 ESP formula-filtr Knecht i przed wymianą oleju płukanka Liqui Moly. Przez 2000 km nawet miałem nadzieję że problemu się pozbyłem bo długo nic się nie paliło, ale niestety...Ten olej wydaje się być najodpowiedniejszy...No i niektórzy się bawią w przerabianie odmy...Ja jedynie założyłbym Oil catch tanka, a nie przytykał rurki, ale są zwolennicy takich przeróbek....A tak wogóle następny będzie Accord Type S, serce ma o 5 klas lepsze niż ten szajs :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współczuję Tobie kolego i innym z tym silnikiem bez zrobionego moda odmy:/ Kolega też ma ten silnik ALT i ciągle dolewa. Dlatego ja kupiłem stary dobry 1.8T:) Szukałem szukałem i znalazłem ale warto było. Zrobiłem już 2000 km od wymiany oleju i na miarce nie ubyło go. Kumpel nie chciał wierzyć i wybrał się ze mną w trasę do Wrocławia. Sprawdził mi olej przed wyjazdem i po. No i się zdziwił :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współczuję Tobie kolego i innym z tym silnikiem bez zrobionego moda odmy:/ Kolega też ma ten silnik ALT i ciągle dolewa. Dlatego ja kupiłem stary dobry 1.8T:) Szukałem szukałem i znalazłem ale warto było. Zrobiłem już 2000 km od wymiany oleju i na miarce nie ubyło go. Kumpel nie chciał wierzyć i wybrał się ze mną w trasę do Wrocławia. Sprawdził mi olej przed wyjazdem i po. No i się zdziwił :)

moja jetta GTD tez nic nie wcina a ma 326 tkm na liczniku:)

a ALT wcinal ale zrobilem mu moda i mina mu zrzedla:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego wejdź w dział zrób to sam zaznacz model b6 wpisz w szukaj-propozycja rozwiązania problemu oleju w silniku 2.0 ALT.

I masz wszystko na tacy podane,kapitalny remont był nie potrzebny niestety,powodzenia :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kledzy odma swoja droga ale problem nie jest rozwiazay dlaczego i nikt tu nie wyraził sie ao dlaczego te silniki biora olej dlaczego jak wychodziły te motory było ok wszystko bo nie wierze ze szły z produkcji z taka wada a napewno producent nie pisł w katalogu dolewamy olej w ceu smarowania zaworów bo to byłaby bzdura wiec dlaczego i gdzie jest problem czy ktos wie na czym to polega bo najprosciej jest odme przerobic.Tak jak pisałem przy 1 remncie nie brał oeju ani grama grama dopiero po 1500 km gdzie jest przyczyna

ty zrobiles moda odmy i dalej ci bierze olej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem przy 1 remncie nie brał oeju ani grama grama dopiero po 1500 km gdzie jest przyczyna

Przyczyna jest w odmie i nigdzie więcej,przerób odmę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem przy 1 remncie nie brał oeju ani grama grama dopiero po 1500 km gdzie jest przyczyna

Przyczyna jest w odmie i nigdzie więcej,przerób odmę.

no chyba ze silnik zostal przegrzany...

ale byl robiony remont wiec zostaje odma do przerobienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale dlaczego odm trzeba przerobic pytam sie o przyczyne usterki dlaczego czytajcie uwaznie dlaczego olej ucieka w dolot bo??????????????????????

przeciez wszystko masz w linku do postu o przerobieniu postu, sam czytaj uwaznie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dramat z wami ale chce sie dowiedziec dlaczego tak sie dzieje nie rozumiecie

jak przeczytasz link ktory ci dalem to sie dowiesz tam jest to wszystko opisane dlaczego wciaga olej i jak to poprawic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ja tam nie wiem co to odma i po co ona jest. Kupiłem a4 (2.0 ALT) kilka lat temu w salonie Audi w Niemczech jako samochód uzywany ale dany w rozliczenie. Na liczniku miał wtedy ok. 60000km (potwierdzone)...i zalany był olej 10w40 (Motul). Zapytałem dlaczego taki a nie full syntetyk. Powiedzieli, że generalnie to w tym silniku już po 50tyś. km można zalać ten olej (dla zdrowotności). Nie jestem znawcą silników i olejów, ale dziś chyba to rozumiem. Na 15000 km bierze może szklankę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ja tam nie wiem co to odma i po co ona jest. Kupiłem a4 (2.0 ALT) kilka lat temu w salonie Audi w Niemczech jako samochód uzywany ale dany w rozliczenie. Na liczniku miał wtedy ok. 60000km (potwierdzone)...i zalany był olej 10w40 (Motul). Zapytałem dlaczego taki a nie full syntetyk. Powiedzieli, że generalnie to w tym silniku już po 50tyś. km można zalać ten olej (dla zdrowotności). Nie jestem znawcą silników i olejów, ale dziś chyba to rozumiem. Na 15000 km bierze może szklankę.

Taka jest prawda. Wina nie jest silnika tylko serwisowania. Lepszy półsyntetyk 10W-40 niż zalecany we wszystkich żródłach i serwis castrol 5W-30. Jeśli jeszcze wymiana oleju co 30tys to później nie ma się co dziwić że silnik bierze olej. Chociaż w tym wątku

http://a4-klub.pl/silniki-benzynowe-30/all-olej-silnikowy-4260/index93.html

do silników audi proponują nawet 0W-30:facepalm::facepalm::facepalm: Tego już nawet nie ma co komentować. Wystarczy że 5W-30 jest zalecany nie dla dobra silnika ale ze względów ekologicznych. Oczywiście póki silnik był nowy bo chyba nikt mi nie powie że zarżnięty dzięki tej ekologi silnik który wciąga 1l oleju na 1000km jest bardziej ekologiczny niż 20letni opel czy Vw z przebiegiem pół miliona na mineralnym oleju i z wywalonym katem ale za to nadal nie wciągającym oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100tys km przelatałem tym autem na 10w40 wymiana co 10-15tys i niestety zużycie oleju się zwiększa ,na początku brał około 0,5L na 1200km a teraz łyka 0,5 na 700km ,mało tego mam wrażenie że stało się po po różnych kombinacjach z Odmą.Teraz zalewam 5W40 od jakiś 10tys km .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100tys km przelatałem tym autem na 10w40 wymiana co 10-15tys i niestety zużycie oleju się zwiększa ,na początku brał około 0,5L na 1200km a teraz łyka 0,5 na 700km ,mało tego mam wrażenie że stało się po po różnych kombinacjach z Odmą.Teraz zalewam 5W40 od jakiś 10tys km .

to co w takim razie jest powodem? skoro kombinacje z odmą jeszcze pogarszają zużycie oleju? A na 5W40 juz nie bierze?

---------- Post dopisany at 21:39 ---------- Poprzedni post napisany at 21:36 ----------

a czyli teraz wiecej...0,5/700

---------- Post dopisany at 21:40 ---------- Poprzedni post napisany at 21:39 ----------

w sumie 100tyś. na 10w40 to nie tak mało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przy tym remoncie tłoki wymieniałeś , czy tylko pierścienie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...