[ALL B5] Podłączenie kierownicy multifunkcyjnej i Radia po CAN

Szymoonk

Trudno, bede kombinowac i szukac czegos. Ale jak mi sie uda to na pewno podziele sie informacja. Chociaz latwe to zadanie nie bedzie.

Warto wiedziec ze mam marne szanse :gwizdanie: Ogolnie mam wszystkie potrzebne czesci. Wszystko ori z jednego samochodu wyjete. Wiec skoro tam dzialalo to u mnie tez musi.[br]Dopisany: 13 Czerwiec 2011, 21:48_________________________________________________

Mam juz ori radio symphony i poduszke z multifunkcja razem z tasma.

20110613055.th.jpg

20110613057.th.jpg

Moze to nie jest takie jak w tym temacie ale zalatwilem wszystko ori od b5 :)

I teraz pytanie jak to wszystko podlaczyc. Wszystko jest z jednego samochodu oryginalna instalacja. Jak sie nie myle to kostki do radia ori u mnie w samochodzie sa. Oczywiscie czesci do przerobki na 2 din tez sa.

Niestety w podłączaniu tego zastawu nie pomogę. Ten zestaw opiera się nie na CAN lecz jeszcze na REM-C. Żeby to ogarnąć potrzebny jest jeszcze przekaźnik/sterownik od multifunkcji lecz nie znalazłem do tego nigdzie instrukcji.

Kierownica podlaczona. Po trochu dzieki uzytkownikowi pieciajek :good:

Jakby byli chetni to moge podac caly schemat podlaczenia. Sterownik byl rzeczywiscie potrzebny. Ale uzywajac innego sterownika mozemy podlaczyc radio po CAN. Jak rowniez tiptronica. Trzeba tylko wiedziec jaki sterownik obsluguje CAN. Ja mialem 4B0 907 487 E. Ten laczy sie poprzez REM-C. Ogolnie jak sie nie myle to cala kierownica, tasma airbag i sterownik pasuje rowniez od A6 i chyba nawet A8.

ja licznik po lifcie juz mam :) Zreszto nie mialem problemow bo moje audi jest z 2000 roku a z immo tez nie bylo problemow dla dobrego speca :) Teraz bede szukac ori radia. I z tego co wyczytalem to nie trzeba juz jakiegos can adaptera? bo mysle o radiu concert II.

jesli masz licznik fis VDO to nie potrzeba can adaptera

Witam :hi:

Sorry ale odświeże i mam pyanie do bardziej doświadczonych w temacie czy licznik polift VDO z 1/2 fis też już posiada Can czy tylko te z pełnym fisem :mysli:

przykładowe foto :

licznik_vdo.jpglicznik_vdo_1.jpg

[br]Dopisany: 15 Grudzień 2011, 15:43_________________________________________________Chodzi o podłączenie Concert II :cool1:

Liczniki z cyfrowym zegarkiem posiadaja Can. Wiec 1/2 FIS rowniez. Poprawcie mnie jak sie myle.

Czy posiadając automat - tiptronik- co jest potrzebne do podłączenia kierownicy 3-ramiennej z przyciskami? jest jakiś manual?

Ja mam pełny fis a mam analogowy zegarek i radio gamma kompatybilna z fis. Da radę podłączyć kierownice multi???

Jak na rozpisce gamma ma pin remc lub remo to raczej tak - pewności nie mam bo teoretycznie taka multifunkcja wspolpracowala z chorusem lub np. concertem i moze być jakaś niezgodność

Kochani forumowicze. Macie jakiegoś speca który ogarnie mi temat wymiany kierownicy na multi? Najlepiej Warszawa i okolice.

Raczej wymiana na concerta i wtedy multifunkcja

Witam, mam problem bo nie do końca wiem czy piszę w dobrym temacie (jeśli nie to proszę o przeniesienie) mam taki zestaw z zdjęć poniżej ale on się różni od tego z tematu i czy jest możliwość podłączenia tego żeby to działo ? Moje auto to a4 b5 2000 1.6, radio symphony II, licznik pełen fis z zegarkiem cyfrowym.

Z góry dziękuję za pomoc

20181125_114326.jpg

20181125_114333.jpg