Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przeróbka obudowy kierownicy pod tempomat (fotostory)


audilover

Rekomendowane odpowiedzi

Próbowałem jakiś czas temu z takim kartonikiem i nie wyszło mi za dobrze.

Teraz znów nadarzyła się okazja do sprawdzenia moich umiejętności. Postanowiłem jednak zrobić cos innego. na podstawie oryginalnej obudowy pod tempomat zrobiłem szablon z aluminiowej blachy. W górnej części wsuwam go w szczeliny, w które wchodzą mnaetki. Dzieki temu szablon mi się nie przesunie.

Wiekszość zbędnego plastiku wyciąłem szczypcami i nożykiem do tapet. Zostawiłem około 2 mm naddatku i resztę wykończyłem dremelem.

Tak mi wyszło:

74d9daf36813.jpg

A tu szablon:

efa6ab78c333.jpg

Jakby ktoś potrzebował wyciąć na Śląsku to zapraszam do mnie.

Edytowane przez koleś1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem jakiś czas temu z takim kartonikiem i nie wyszło mi za dobrze.

Teraz znów nadarzyła się okazja do sprawdzenia moich umiejętności. Postanowiłem jednak zrobić cos innego. na podstawie oryginalnej obudowy pod tempomat zrobiłem szablon z aluminiowej blachy. W górnej części wsuwam go w szczeliny, w które wchodzą mnaetki. Dzieki temu szablon mi się nie przesunie.

Wiekszość zbędnego plastiku wyciąłem szczypcami i nożykiem do tapet. Zostawiłem około 2 mm naddatku i resztę wykończyłem dremelem.

Tak mi wyszło:

74d9daf36813.jpg

A tu szablon:

efa6ab78c333.jpg

Jakby ktoś potrzebował wyciąć na Śląsku to zapraszam do mnie.

Dobry pomysł, a jeszcze lepszy jakbyś wykonał taki szablon i wysłał na mój adres ze wszystkimi kosztami :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dobry pomysł, a jeszcze lepszy jakbyś wykonał taki szablon i wysłał na mój adres ze wszystkimi kosztami :P

Napisz adres. Zrobiłem takie dwa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem szablon od kolegi koleś1 i udało się doskonale wyciąć otwór. Więc jak ktoś potrzebuje niech na pw podaje adres to wyślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra robota koleś1 :) jak nie zmienię auta to tempomat zagości u mnie i odezwę się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super. Szablon więc będzie przechodni. Chętni niech piszą do ostaniej osoby, która go ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odświeżę trochę temat.

Czy mógłby ktoś krok po kroku napisać co jest potrzebne i co zrobić żeby założyć tempomat do 1,9 TDI?

Powiedzmy, że z manetką i obudową sobie poradzę, ale co dalej? jakieś kable, czjniki? jak zaprogramować go?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim sprawdź czy moduł kierownicy obsługuje tempomat. Jeśli tak to montujesz manetkę i zostaje kodowanie.

https://a4-klub.pl/index.php?/topic/14538-wymiana-modulu-kierownicy-pod-tempomat-kierownice-multifunkcyjna/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszło pięknie, chociaż robiłem na czuja boshem ;) teraz tylko kodowanie zosało, niestety coś mi przewód niedomaga, nie mogę wbić się do Stearing WheelCj8zV9UczH54HWudySuZ8fSDN6sJKFEAzH4yLpgI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...