Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ABC] Naprawa podgrzewania w fotelach przednich


czaki22

Rekomendowane odpowiedzi

wez miernik, wypnij pokretlo i zobacz czy jest napiecie podawane, bo troche dziwne ze ani jeden ani drui nie grzeje a sprawdzales np nastawic na 3 lub 4 a podswietlenie przycisku dziala?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy jest ktoś wstanie naprawić mi grzanie w fotelu z okolic lublina

Działa tylko grzanie dookoła fotela

zebys mia blizej do mnie to bysmy to ogarneli :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy jest ktoś wstanie naprawić mi grzanie w fotelu z okolic lublina

Działa tylko grzanie dookoła fotela

Sam jesteś w stanie to sobie naprawić, procedura naprawy wygląda groźniej niż jest z tym w rzeczywistości :wink4: najwyżej porzucasz trochę k..wami i posiedzisz 5 godzin tak jak ja :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanko, te plastiki z tyłu fotela są na zatrzaski? jak je zdjąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanko, te plastiki z tyłu fotela są na zatrzaski? jak je zdjąć?

mowisz o tych z tylu oparcia? sa dwa rodzaje jedne na dwie srobki od dolu, a drugie na zatrzaski tez nadole, i powiem szczerze ze z tymi zatrzaskami troche sie nawalczylem zeby zdjac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam :hi: i mnie czeka prędzej czy pózniej naprawa podgrzewania siedzenia po mojej stronie , ale tak sobie pomyślałem czy ktoś robił już sobie odłączenie np siedziska co by jajek nie przegrzać :gwizdanie: a oparcie zostawić w spokoju , gdzieś pod fotelem umieścić wyłącznik siedziska tak w miarę dostępny żeby bez większego wysiłku włączyć lub wyłączyć dolną cześć podgrzewania , chciał bym uniknąć zbędnych problemów co by mi się fotel nie zajarał :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki Kolego myślałem że może akurat ale wolałem zapytać wcześniej :gwizdanie: pozdro

Właśnie szykuje się do naprawy :drinks: sam , sprawdziłem napięcie , z obu stron jest tak samo czyli na zapłonie 0.96 niezależnie od 1-6 , przy pracującym silniku mam 1.04 też obojętnie czy na 1 czy 6 :mysli: więc jaka to regulacja ??( żadna??) chyba że ma na to wpływ temp zewnętrza lub coś innego nie wiem[br]Dopisany: 25 Sierpień 2011, 20:53_________________________________________________Udało i mi się naprawić podgrzewanie mojego fotelika , w moim przypadku również jak w pierwszym poście czyli po prawej stronie był przepalony jeden kabel i obok niego w drugim rzędzie wogule 3cm kabla odpadło bo przepalone z dwóch stron , poza tym jeszcze w kilku miejscach po bokach izolacja była już poprzecierana więc kwestią czasu i tam by obwód został przerwany a teraz puki co wszystko działa ( nie wiem jak długo :decayed:)

do składania zamiast tych denerwujących spinek użyłem małe opaski zaciskowe i puki co jestem zadowolony :good: dodam że przed naprawą obwód maty był prawie zamknięty na mierniku pokazywało ok 0.28 przy naprawionym jest na obu fotelach ok 0.01 ale to moim zdaniem już kwestia dokładności miernika za 20 zł :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie i od razu przepraszam za odgrzewanie tematu ale myśle że jest to dobre miejsce do przypadłości jaką mam w swojej b5-ce.. a mianowicie, gdy kupowałem samochód zauważyłem że pod fotelami przednimi są niepodpięte do niczego takie czerwone kostki z dwoma kablami, nie przejołem sie tym zbytnio, pomyślałem że to od podgrzewanych foteli (bo faktycznie nie odczułem żeby grzały) ale było ciepło więc zostawiłem to tak jak było.. teraz gdy zrobiło sie troche zimniej postanowiłem zająć sie tym tematem i chciałem jakoś odpalić grzanie siedzeń ii tu pojawił się problem ponieważ owa czerwona kostka nie pasowała do żadnej innej która znajduje sie pod siedzeniem,, dodam że są tam dwie jedna żółta (połączona do drugiej żółtej która wychodzi z tej samej wiązki co ta czerwona ) z forum wiem że od air baga a druga zielona od grzania foteli (również wiadomość z forum) tyle że nie ma swojej "drugiej połówki" wychodzącej z wiązki spod dywanika... próbowałem nawet połączyć tą czerwoną kostke z zieloną spod fotela ale nie da rady (mimo że są do siebie bardzo podobne).. więc moje pytanie brzmi w czym jest problem i do czego jest ta czerwona kostka? (dodam że jest na niej na stałe 12V) i regulacja potencjometrami od podgrzewania nic nie zmienia..

aaa i przepraszam za takie opowiadanie ale chciałem jak najlepiej opisać problem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czerwona jest od elektrycznego sterowania fotelami, a od podgrzewania musi byc zielona [br]Dopisany: 05 Listopad 2011, 18:48_________________________________________________moze zawieruszyla sie gdzies pod dywanem, a zobacz czy jest u pasazera, bo jak niebedzie z dwoch stron to moze ktos wymienil fotele i chcial dolozyc podgrzewanie dlategoo masz tez pokretla a na wiazke zbraklo juz czasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja obstawiam ze ktos zmienil fotele stare byly z poduszkami i moze z elektrycznym ledzwiem albo sterowane el bez przesuwana przod - tyl, a nowe masz z poduszkami i grzaniem, czyli dolozyc wiazke i wszystko, schematy sa na forum koszt z ori wtyczkami robiac samemu nie powinien byc wiekszy jak 50zl, pokretla do grzania masz w klimatroniku? musial by sie tylko ktos wypowiedziec czy w polifcie sa te same wtyczki co w przed...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to robiłem jakieś 3 tygodnie temu i znowu wrócił ciepły klimat, najwięcej problemu sprawiło odchylenie materiału zeby mieć dostęp do miejsca przerwania przewodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj 5 godzinek się bawiłem z moimi fotelami. w obydwu przyczyną był przepalony kabelek tak jak u Czakiego22 tyle, że w innym miejscu. W fotelu kierowcy wypalił nawet dziurę w tapicerce :shocked: (a myślalem że to od peta :decayed:). W każdym razie teraz jest git :good:. Dzieki Czaki za świetny opis, bardzo się też przydały schematy Dropsona. Mi też najwięcej czasu zajęło obczajenie jak się zdejmuje te plastiki po bokach (nie zauważyłem, że są tam wciśnięte te kołeczki :wink4:). Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogarnąłem fotele u siebie, super sprawa i polecam wszystkim, nie musze już tak grzać w aucie, wystarczy że fotele podkręce :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sobote troche więcej czasu miałem więc pomyślałem ze tez sie wezme za ten fotel z początku ciężko było mi oparcie odkręcic (trzeba mieć dobrego thorxa t 40) no i najwięcej czasu zajmuje porozpinanie tych drucianych zawleczek. w jednym miejscu był tylko kabelek przerwany wiec zalutowałem i z powrotem poskładałem tylko na plastikowe tititki. całość około 3 godziny roboty. ale teraz jaka frajda jak sie zmarznięty wsiądzie a tu odrazu grzeje. ogulnie bardzo fajny opisik tu jest jak to robić i jak komuś nie działa to polecam bo nic trudnego tu nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...