Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BKE] Remapping i glośność silnika


Cristobaal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

czy po remappingu silnika moze lub czy zwieksza sie jego glosnosc badz charakterystyka pracy na bardziej twarda ? Dwa tygodnie temu zrobilem remapping silnika BKE 115 KM na 147 KM i wydaje mi sie ze jest glosniej niz bylo. Mozliwe ?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to tak jak by sie zapytal .....jeden facet malowal mi sciany... czy po malowaniu sciany moga byc one jasniejsze? ("a na jaki kolor pomalowal?"/"a ktore i jak mapy zmienial?")

Generalnie tunerzy zmieniaja tylko czesc map i to tylko w ich fragmentach.... obszaru doopojazdy i wolnych obrotow ruszac przeciez nie musza bo i po cholere...programowo mozna wylaczyc tez egra co wplyniac moze na odglosy pracy silnika nawet na wolnych obrotach

Moglo byc tez tak, ze nadkopiowano mapy z tzw gotowca/szablonu/"auta co go czipowali w piatek" a tam byla wersja o literke w numerze rozna i kat wtryku byl troche inny na wolnych etc.

Pozdrawiam,

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj dużo wpisów z prośbami o pomoc już było ludzi którzy grzebią w programie, a potem ratunku, jak robi się byle gdzie, to później byle jak to działa, wiadomo, że jak zmienia się charakterystykę to maszyna działa inaczej, co za tym idzie inaczej może brzmieć, każde grzebanie to jakieś ryzyko, dlatego trzeba dobrze sprawdzić gdzie to się robi. Np w Bydgoszczy są chłopaki którzy robili w ASO i sprawę traktują poważnie, ale też liczą słono, jednak gdybym miał robić to wolę w takich miejscach, choć można spotkać gości którzy kupują boxa z allegro, ale to już bez komentarza, bo tacy chyba najwięcej błagalnych postów pisali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dziekuje za odpowiedzi i juz wyjasniam. Co bylo grzebane nie wiem dokladnie, nie pytalem sie a nawet jesli juz to moja wiedza i tak pewnie nie bylaby wystarczajaca zeby zglebic techninki remappingu. Jedyne odczucie to glosnosc pracy silnika, nawet na wolnych obrotach.Moc jest wyraznie wyzsza, moment rowniez. Auto bylo robione w Irlandii, bo tutaj mieszkam i mozecie mi uwierzyc badz nie ale wielkiego wyboru tu nie ma jesli chodzi o firmy zajmujace sie remappingiem. Sam musialem jechac ponad 200km w jedna strone, zeby sie zalapac. Firma polecona z forum Vagdrivers, sporo osob tam robi u nich,oczywiscie hamownia przed i po strojeniu, jak rowniez jazda testowa. Myslalem, ze odpowiedz bedzie prostsza czyli wiecej mocy to bardziej wysilony silnik i glosniej....No nic zadzwonie jeszcze do osoby, ktora robila remapping i popytam. Dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam.

P.S. Czy przy BKE 115KM na 147KM to nie jest za duzo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w silniku 1,9 TDI ale BRB miałem tez 147KM ale serie miałem wsumie wysoka bo 124 KM.Program był robiony na 150tys i wcale nie był głośniejszy. Zrobiłem na programie 70 tys i jedyne co sie stało to wykończyłem dwumas ale to na własne życzenie. Takto zero skutków ubocznych. No ale program robił ALIGATOR. Także myślę ze jak na ten silnik 147KM to wcale nie jest wygórowane ale cos musieli zrobić nie tak skoro odrazy zauważyłeś głośniejsza prace silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zarówno na wolnych jak i na wyższych obrotach nie zauważyłem u siebie głośniejszej pracy silnika po chipie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy po remappingu silnika moze lub czy zwieksza sie jego glosnosc badz charakterystyka pracy na bardziej twarda ? Dwa tygodnie temu zrobilem remapping silnika BKE 115 KM na 147 KM i wydaje mi sie ze jest glosniej niz bylo. Mozliwe ?

Pozdrawiam.

wszystko zalezy od tego co tak naprawde tuner pozmienial w sofcie i w jakim zakresie [rozsadnym czy tez poza rozsadkiem :naughty:] bo nie zawsze wiecej znaczy lepiej :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego silnika mozna zrobic bezpiecznie na 150-155PS w zależnosci od egzemplarza. Co do głownosci to napisz czy chodzi o prace na wolnych obrotach czy pod obciażeniem.

Jest w UK osoba przez która moge sprawdzic Twój program, jezeli bedziesz potrzebował pomocy.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego silnika mozna zrobic bezpiecznie na 150-155PS w zależnosci od egzemplarza. Co do głownosci to napisz czy chodzi o prace na wolnych obrotach czy pod obciażeniem.

Jest w UK osoba przez która moge sprawdzic Twój program, jezeli bedziesz potrzebował pomocy.

Pozdrawiam.

Gosc przed remappingiem zrobil diagnostyke i sprawdzil moc i moment na hamowni. Wynik 115 KM czyli tak jak ma byc. Do tego mam wymienione kolo dwumasowe i sprzeglo pare tygodni temu wiec tez jest ok. Silnik zrobil sie bardziej glosny, dzwiek jest "natarczywy" zarowno na wolnych obrotach jak i pod obciazeniem.

Dzieki za pomoc, ale mieszkam w Irlandii i do UK mi nie za bardzo po drodze :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...