Skocz do zawartości
IGNOROWANY

SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!


Cuber

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 121.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • PABLO

    11320

  • Cuber

    10897

  • KERCZI

    8573

  • Wąski

    6617

Top użytkownicy w tym temacie

W dniu 4.02.2019 o 19:26, Hubertus01 napisał:

ja tam bym się nie bał robić programu u @edraven nawet jeśli to automat :D

Czy ja gdzieś piszę , że trzeba się bać robienia programu u Edrawena ?!

bo czytając twoją wypowiedź tak to odbieram

Ja nigdy nie podważałem fachowości jego roboty i uważam , że dobrze robi program.

Moja z nim polemika tyczyła się tylko i wyłącznie  ewentualnych następstw po wrzuceniu N przy dużej prędkości.

W dniu 4.02.2019 o 19:26, Hubertus01 napisał:

 skoro trzeba wrzucić na N to trzeba...wątpię, żeby przy tak krótkim czasie skrzynia miała się zepsuć

Kolejna opinia opierająca się na „wątpię” czy "wydaje mi się".

Ja to co pisałem opieram nie na gdybaniu tylko na konkretnych wskazówkach i zakazach które podawane są jako błędy w użytkowaniu ASB.
Jak masz może w domu "bosch-a" z regulacją obrotów to go włącz i dotknij tarczy palcem na 2-3sek. przy 1000obr. a potem dotknij tej tarczy przy 6000obr. i napisz mi czy "wątpisz" , żeby dużo bardziej piekło.

Napisałem wyraźnie , że do zrobienia programu ze strojeniem potrzebna jest hamownia i trzeba się liczyć , że przy hamowaniu automatu trzeba zrobić coś czego nie powinno się robić czyli wrzucić N przy bardzo wysokiej prędkości a to niestety  może mieć wpływ na skrzynię w zależności od jej kondycji i przejechanych kilometrów.
Łatwo ci się wydaje opinie bo nie stałeś przed takim dylematem jaki miał Radeks. W jego przypadku były dwie opcje do wyboru.
Pierwsza to :
„aaaa hu... z tym czy to coś szkodzi ważne , że będzie kilka koni więcej a jak coś się skasztani to trudno taka karma przecież można zadzwonić do bociana i przyniesie mi kasę na naprawę skrzyni”.
Druga opcja (którą wybrał)  jest dla co poniektórych może i dziwna ale nie zaskakuje mnie to bo każdy ma swoje teorie na życie i jeden myśli tylko o tym co będzie jutro a inny o tym jakie jego decyzja może przynieść problemy w przyszłości.
Radeks jak widać jest świadomy co wolno a czego nie powinno się robić ze skrzynią dlatego rozważył co zyska a co może ewentualnie stracić  hamując automat który ma już prawie 200tyś. Finalnie chłopak zdecydował, że zrobi chip i nie zależy mu na wykresie i chwaleniu się ile dokładnie wyszło i czy linia ładnie równo rośnie i nie jest pofalowana itd. Banan jest z wrażenia za kółkiem a nie z podniecania się kartką z wykresem.  Wgrany program to gotowiec ale przy popularności tej jednostki na pewno daje wartość zbliżoną do tej które uzyskują tego typu chipowane ze strojeniem modele. Auto które wychodzi z fabryki też ma stock-owy soft który daje +/- takie same osiągi dla każdego egzemplarza. Wgranie takiego gotowego "poprawionego" softu nie można w żaden sposób równać z wszelkiej maści boxami itp. bo ktoś kto tak mówi to nie ma pojęcia na czym polega różnica wymiany softu w ECU a tym co robi powerbox który przeważnie jest emulatorem czujnika doładowania i ciśnienia na listwie wtryskowej.
Wracając do decyzji Radka to gdyby zrobił hamownie z dodatkowym strojeniem to może wydusiłby trochę więcej ale skąd możecie wiedzieć jak odbiłoby się to na skrzyni lub jej przyszłym życiu bo przebieg blisko 200tyś.km to jak dla mnie
nie odpowiednia cyfra do robienia eksperymentów z wrzucaniem N przy 200km/h i liczeniu , że chyba nic się nie stanie.
Podsumowując jego decyzję to wgrali gotowca wsiadł przejechał się uznał , że jest git i nie chce sobie stresa robić z hamownią i ewentualnym w przyszłości pluciem sobie w brodę jeśli za jakiś czas coś się wysypie i miałby gdybać czy gdyby nie robił hamowni to by jeździł dalej.

 

Edytowane przez FANTOMAS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

Mam pytanko , kto ma multitronica albo miał i mógłby się przejechać moim bo nie podoba mi się działanie skrzyni.

 

Pozdrawiam

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Dex85 napisał:

Mam pytanko , kto ma multitronica albo miał i mógłby się przejechać moim bo nie podoba mi się działanie skrzyni.

Ja miałem (10 lat temu) ale coś tam pamiętam jak się zachowywała 

co chcesz wiedzieć ?

generalnie to skrzynia a'la melex jazda na D powinna wyglądać idealnie płynnie i praktycznie z minimalnymi wahnięciami obrotów bo skrzynia je utrzymuje zawsze w optymalnym poziomie. Dopiero po przełączeniu w manual lub S zaczynają być sztucznie wytwarzane przejścia przez biegi. 

W większości pada w tej skrzyni sterowni k może też być wyciągnięty łańcuch jak skrzynia szarpie na M lub S no i olej który przynajmniej z czasów jaki ja miałem tą skrzynię było drogi jak h... i nikt nie robił zamiennika a skrzynia bardzo nie lubi syfu.

 

 

18 godzin temu, Radekst napisał:

@FANTOMAS, program byl dostosowany do auta na podstawie logow, byly robione korekty ?

widać musiało mi to umknąć bo myślałem że to był tylko sam gotowy soft

no to tym bardziej nie widzę wtopy z decyzją

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, FANTOMAS napisał:

Ja miałem (10 lat temu) ale coś tam pamiętam jak się zachowywała 

co chcesz wiedzieć ?

generalnie to skrzynia a'la melex jazda na D powinna wyglądać idealnie płynnie i praktycznie z minimalnymi wahnięciami obrotów bo skrzynia je utrzymuje zawsze w optymalnym poziomie. Dopiero po przełączeniu w manual lub S zaczynają być sztucznie wytwarzane przejścia przez biegi. 

W większości pada w tej skrzyni sterowni k może też być wyciągnięty łańcuch jak skrzynia szarpie na M lub S no i olej który przynajmniej z czasów jaki ja miałem tą skrzynię było drogi jak h... i nikt nie robił zamiennika a skrzynia bardzo nie lubi syfu.

 

Ja mam 100 tys. 0 błędów skrzynia silnik , adaptacja, olej świeżutki na S z S3 na S2 przy zwalnianiu silnikiem lub hamulcem szarpnie lub jak się nagrzeje do nie od razu tylko musi się chwilkę potoczyć na S2. Zawsze w tym samym momencie.  Przyspiesza na S czy manulalu bez szarpnięć. W D mam tez to samo szarpnięcie przy zwalnianiu i hamowaniu tylko ciężko stwierdzić w jakim momencie praktycznie przy schodzeniu powoli do 0km/h przy jakiś 10km/h ale to rożnie. Na D też potrafi zamulić i nieraz szarpnąć tak jakby puścił nagle sprzęgło w manualu.

Może chcesz się przejechać ??

21 godzin temu, FANTOMAS napisał:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dex85 napisał:

 

Ja mam 100 tys. 0 błędów skrzynia silnik , adaptacja, olej świeżutki na S z S3 na S2 przy zwalnianiu silnikiem lub hamulcem szarpnie lub jak się nagrzeje do nie od razu tylko musi się chwilkę potoczyć na S2. Zawsze w tym samym momencie.  Przyspiesza na S czy manulalu bez szarpnięć. W D mam tez to samo szarpnięcie przy zwalnianiu i hamowaniu tylko ciężko stwierdzić w jakim momencie praktycznie przy schodzeniu powoli do 0km/h przy jakiś 10km/h ale to rożnie. Na D też potrafi zamulić i nieraz szarpnąć tak jakby puścił nagle sprzęgło w manualu.

Może chcesz się przejechać ??

 

Z tego co opisujesz to obstawiałbym , że wina tych szarpnięć może być od naciągniętego łańcucha. Skoro masz tą skrzynię to pewnie widziałeś albo już słyszałeś na czym polega jej praca.
Z tego co pamiętam to w niej najczęściej padał albo sterownik (ale temu towarzyszyła choinka na fis-e)  albo problemy z łańcuchem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitać :hi:Poproszę o głos do kalendarza 2020 oczywiście jeśli moja propozycja się podoba ? :peace:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, D4NTE napisał:

Powitać :hi:Poproszę o głos do kalendarza 2020 oczywiście jeśli moja propozycja się podoba ?:peace:

 

Bardzo proszę,  załatwione ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, D4NTE napisał:

Powitać :hi:Poproszę o głos do kalendarza 2020 oczywiście jeśli moja propozycja się podoba ?:peace:

 

:hi: D4NTE również głos oddany 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, D4NTE napisał:

Powitać :hi:Poproszę o głos do kalendarza 2020 oczywiście jeśli moja propozycja się podoba ?:peace:

 

Poszedł głośik ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy jest tutaj może ktoś z okolicy N-ce, kto ogarnia dobrze temat " modów" i miałby chwilę czasu pogadać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.02.2019 o 10:58, D4NTE napisał:

Powitać :hi:Poproszę o głos do kalendarza 2020 oczywiście jeśli moja propozycja się podoba ?:peace:

 

Poszedł głosik ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, edraven napisał:

Pozdrowienia z Kambodży ;)

IMG_20190209_160225.jpg

:kox:

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitać :hi:

dzięki za głosy Panowie?

@KERCZI wszystkiego najlepszego :drinks:

Edytowane przez D4NTE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, D4NTE napisał:

Powitać :hi:

dzięki za głosy Panowie?

@KERCZI wszystkiego najlepszego :drinks:

Jeśli byście chcieli np. autograf wiceprezydenta USA to dzwońcie może wam załatwi bo ostatnio buja się po knajpach z szychami z secret service.

Nawet już odznakę dostał.

Proponują mu czy aby nie chciałby zająć stanowisko strażnika texasu bo ponoć czak już nie wydala z półobrotu.

IMG_6003.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...