Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Głośniki 16cm w drzwiach bez przeróbek tapicerki


Krycha

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałem pokazać jak to zrobić bez przeróbki tapicerki tanim kosztem. Drzwi zostały wygłuszone matami głuszącymi i zainstalowany w nich głośniki PB S-6c

Ps. Podziękowania dla kolegi który udostępnił foty i opis.

Oto obraz, który zastałem po zdjęciu tapicerki:

a3eeefd7d77f3627m.jpg

Dalej zamontowałem panel o grubości 20mm (jakieś takie tworzywo

sztuczne) :

e4ad0decac3283a2m.jpg

Następnie przykręciłem na wierzch drugi trochę większy panel ale już o grubości 10mm. Jeden z drugim złożony jest na silikon i skręcony wkrętami:

7e0579c0be1ed815m.jpg

Dalej przyszła pora na wytłumienie poszycie drzwi i przygotowania miejsca na zwrotnicę:

5db9ff0fb323c621m.jpg

Dalej już tylko zostało "zamknąć" drzwi matami i zamontować zwrotnice i głośniki:

f4ae68aeb699142cm.jpg

9a72365af970488fm.jpg

Trzeba usunąć jedno mocowanie głośnika i jeden uchwyt od tapicerki gdyż one przeszkadzają w montażu i poskładaniu tapicerki.

Myślę że to dobry sposób i w miarę tani żeby wsadzić tam 16stki. Dodatkowo nie trzeba przerabiać boczka. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie o szybę nic nie wadzi. Zamiast tego tworzywa możesz dać po prostu zwykły panel podłogowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skad wziales maty gluszace... mozesz przeslac linka, czy kupowales gdzies w sklepie... a i gluszyles tylko od strony tapicerki czy od blachy tez??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygłuszenie trzeba zrobić zarówno od wewnątrznej strony jak i od zewnętrznej.

Do wyboru do koloru : http://www.powe.com.pl/index.php/cPath/28

Na zdjęciach pokazane są maty miękkie. Twardych można użyć do wygłuszania zewnętrznej blachy w drzwiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są twarde maty. One są trudniejsza do nakładania, kruszą się przy niskich temperaturach. Lepiej kup takie same APP tylko że miękkie, są dużo lepsze i wygodniejsze w montażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten sposób jest lepszy od wmotowania paneli w boczkach tapicerki,tylko trzeba pamiętać aby panel był dobrze przymocowany do konstrukcji metalowych drzwi tak aby głośnik miał stabilny "kosz" jeżeli chodzi o maty to nie radze APP ponieważ źle się z nich układa,w zime twrdną i pękają,najtańszym sposobem i chyba najlepszym jest kupienie aluminiowych mat do uszczelniania dachów,nie pamiętam dokładnie nazwy(chyba mata dekarska??) struktura identyczna do tych kupionych na sztuki, i dużo lepsza, co innego gdyby chciałby ktoś dynamat heeh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie można i dekarską np. http://www.powe.com.pl/product_info.php/cPath/28/products_id/207 Wyjdzie taniej niż matami, jednak taśma jest cieńsza niż mata i warto w niektórych miejscach dawać dwie warstwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te maja 58mm..

Jak masz zdejmij osłonę gumową z magnezu, spróbuj wcisnąć jeszcze jakiś cienki dystans może ci sie uda tam to upchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ci grały te PB S-6c głosniki ?? bo jade jutro jakies kupic nie wiem własnie czy te PB czy Hertza DSK 165 które lepsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

audiii a4 wydaje mi się że PB są zdecydowanie lepsze. Mają prawdziwe zwrotnice a nie jakieś badziewne filtry. Ogólnie zestaw godny uwagi. W dodatku teraz są w dobrych cenach na Essie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chyba kupie te PB ciekawe czy uda mi sie je kupić gdzieś w Zielonej Górze :mysli: i później pobawię sie z drzwiami żeby je zamontować :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

froger34 masz moze jakąś aukcje z tymi głośniczkami Pb... i jak ta tapicera na pewno nie odstaje???...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.essa.com.pl/oferta/index.php?id=2,178&kid=179&pid=1094

Tapicera nigdzie nie odstaje, pozbywasz się tylko jednego uchwytu na dole boczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dzisiaj właśnie dostałem packę z tymi głośnikami PB zamawiałem w tym sklepie essa jutro bede montował :decayed: ciekawe jak będzie grało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dole w prawym roku tuż pod głośnikiem jest taki uchwyt w kształcie litery L i jego trzeba usunąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...