Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Głośniki 16cm w drzwiach bez przeróbek tapicerki


Krycha

Rekomendowane odpowiedzi

ja np, wyłamałem tylko jeden i głośnik wystaje mi dołem 15mm a górą 10mm. i wtedy idealnie pasuje. nie dało sie wsadzic tylko na dystansie 10mm bo szyba wadziła. trzeba było skosny rzezbiony dokładac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wylamalem pare rzeczy: napewno trzeba wylamac trzymanie boczka do drzwi. taki haczyk ktorych jest w boczku chyba 6 czy 7. Tłumaczył to froger pare wątkow wcześniej. Wystawały też 3 bolce (dystanse) do ktorych byl przymocowany seryjny glosnik - tez je wylamalem. Nie wiem czy to konieczne ale na wszelki wypadek zrobilem z nimi porzadek. Boczek jest tak zrobiony ze na dole masz b duzo miejsca (na oko i z pamieci ze 3,5cm albo wiecej) a na górze malo (z 1,5cm max) wiec glosnik i mocowanie moze wystawac. A nawet musi bo inaczej magnez glosnika blokowalby prodadnice do otwierania szyb . najmniej miejsca jest na gorze atrapy (maskownicy) od glosnika. jest to element najbardziej wsuniety w głąb. I tam gdzie zaczyna sie kieszonka. Wystarczy zdjac boczek poogladac, podumac, poprzymierzac, zapalic papieroska, albo wypic piwko (zal kto co lubi) i wszystko bedzie jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tez to sie bawiłem ale mi sie nie udało :kwasny: ale co tam zamówiłem w firmie ca audio panel i fajnie teraz to wygląda polecam :th:

fc31381439c02d82m.jpg

de1fb245caa900d0m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze bachoo z swoim poprzednim poscie , głosnik musi byc umiejscowiony jak najbardziej do dołu i w strone zawiasów , jak go odsuniesz dystansami na 15mm to bez problemów powinienes go wsadzic. no i zdejmij gume z głośnika jesli masz takie

audiii A4 gdzie zamawiałes panel i ile $$$$ ?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki panel nie jest rewelacyjny bo wszystko trzyma się pewnie na tapicerce i głośnik nie gra w idealnie szczelnej komorze. Z drugiej strony opcja która jak podałem tez jest idealna bo część poweru z głosnika idzie w tapicerkę. Idealne połączenie jest tych dwóch metod : szczelne i sztywne przymocowanie głośnika do poszycia drzwi i wypuszczenie go poza tapicerkę i na zewnątrz ozdobny panel mdf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdy ma swój gust.

Jak dla mnie panele wyglądają jak przyklejone do tapicerki. Wogóle to się jakos nie komponuje z całością boczka. No ale to napewno szybkie rozwiązanie choć nie za tanie.

Choć przy odrobinie chęci i wolnego czasu wolałbym sam coś wyrezać.

Myśle że w niedługim czasie "pochwalę" się swoją produkcją.

tak dla przykładu pokażę wam jak to wyglądało w serii w moim poprzednim autku. I tu by się coś podobnego przydało

http://motoallegro.pl/item332985756_drzwi_toyota_celica_lewe.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj 3 godziny mordowalem sie z dopasowaniem kawalka plyty wiorowej w element drzwi. Moja praca nie przyniosla zadnych efektow. Powiedzcie skad wziac takie plastikowe plytki. Podajcie tez wiecej informacji o sposobie ich zamontowania.

Dzisiaj zwiedzilem cale obi i nic podobnego nie znalazlem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paneli podłogowych nie było?

Nie wiem wogóle czy na sztuki sprzedają :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj 3 godziny mordowalem sie z dopasowaniem kawalka plyty wiorowej w element drzwi. Moja praca nie przyniosla zadnych efektow. Powiedzcie skad wziac takie plastikowe plytki. Podajcie tez wiecej informacji o sposobie ich zamontowania.

Dzisiaj zwiedzilem cale obi i nic podobnego nie znalazlem.

[br]Dopisany: 06 Kwiecień 2008, 15:25 _________________________________________________ja zeby wsadzic płyte mdf z otworem na głosnik w drzwi musiałem wyjac całą rame razem z szyba, wiec ty tez musisz tak zrobic. a co do płytek to idz do obi i powiedz ze chcesz płyte mdf 10mm. powinno zagrac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok jutro z rana biorę się do roboty. Mam jeszcze jedno pytanie: chcialem zamonotowac glosniki pioneer

TS-A172C, a one mają głebokość 67 mm i nie posiadaja zadnej gumki do usunięcia.

Czy zmieszczą się jak dam dwie warstwy panelu po 1,9 cm ? Czy ta zewnetrzna warstwa nie bedzie za duza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze być ciężko ale kombinuj może dasz jakiś mały dystans na wierzch i sie zmieszczą. Dokładnie ile tam jest to sam musisz sobie pomierzyć jak wykonasz panel, ja teraz już nie mam jak pomierzyć jaki głośnik wchodzi w takiej kombinacji max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Impregnatem do drewna pomaluj, bo woda będzie się skraplać i po matach będzie lecieć prosto na ten panel i głośnik. Więc jakoś ładnie to zabezpiecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Help! Help! Lewa strona zainstalowana i wygłuszona matą dekarską soudal, ale po zalozeniu wszystkiego do kupy centralny zamek nie zamyka drzwi od kierowcy. Widac jakby go cos blokowalo. Czyzbym zakleil jakas dzwigienkę ? Ja pierd............... tylko gdzie tego szukac jak wszystko oklejone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to samo miałem zakleiłeś drucik z ryglem. Poprostu zrób dziurę w macie by on mógł swobodnie się poruszać w górę i w dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...