Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

ktoś rootował galaxy s 1, jak to zrobić ?

How To Root Samsung Galaxy S1 ? :mysli:

Bezapelacyjnie PowerAMP, ale w Markecie jest tylko trial, posiadam witaminkę - mogę podesłać.

potwierdzam.

Ale ten Drago Pet :gwizdanie: :no::kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie... root' ować czy nie root'ować ? :evil:

Właśnie przed tym samym problemem ciągle stoję.. ale trza rootować;p

Rootować :decayed:

Sam root to żadna filozofia.. Zawsze można zrobić "Unroot" - jednym przyciskiem..

Nowe Romy to już większa zabawa, ale i dalsze korzyści :)

Po samym roocie, najlepsze aplikacje (dające szybki dostęp do pamięci telefonu) to te związane z Szybkim Rebootem procesów, Czyszczeniem Cache i podnoszeniem CPU procka. Coś przymula - klick - i z bani..

Do tego jakiś zoptymalizowany Launcher i już jest znaczna poprawa działania telefonu.

Dalej to już Custom Romy i programy działające po instalacji xrecovery

A jak to zrobić ? :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:facepalm::decayed:

Trzeba iść do szopy poszukać lampy do Yamahy, zadzwonić do Nosfera i telefon się rootuje w 5 minut :polew:

A tak serio to jaki masz telefon? :wink4:

Swoją droga polecam:

- Automatic Task Killer

- Fast Reboot

- Ever Note

- EzPDFReader

- Set CPU / Overclock

- a dla Warszwiaków podróżujących WKD - Rozkład WKD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba iść do szopy poszukać lampy do Yamahy, zadzwonić do Nosfera i telefon się rootuje w 5 minut

To w poniedziałek :D

Ja mam HTC Desire

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba iść do szopy poszukać lampy do Yamahy, zadzwonić do Nosfera i telefon się rootuje w 5 minut

To w poniedziałek :D

Ja mam HTC Desire

Kuwa zapmniałem o tym wątku..

Zbiegiem okoliczności mi się przypomniało akurat dzisiaj :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew:

com.modaco.visionaryplus.r14.apk - najpierw zrób temporary root, potem permanent

zainstaluj potem superuser.apk

:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany, jak to jest z tym Desire? Tak po ludzku, bo cwaniactwo na innych forach już mnie doprowadza do szewskiej pasji.

Najpierw s-off, potem root, a potem partycjonowanie karty pamięci? Nic mi nie trzeba poza większą ilością MB na aplikacje i tu proste pytanie - czy żeby "fon" korzystał z dobrodziejstw "spartycjonowanej" karty SD muszę wgrywać jakieś "cyjanogenmody" z wodotryskami, czy wystarczy jakiś trick (w sensie TYLKO root, lub TYLKO s-off) żeby mieć więcej na niezbędne aplikacje? Mam oryginalnego "gingera" we wspomnianym HTC Desire. Będę wdzięczny za podstawowe info na ten temat, bo wiem jak zrobić powyższe operacje, ale chciałbym tylko wiedzieć co tak na prawdę muszę zrobić z telefonem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio trafiłem na ciekawego managera SMS. Standardowa aplikacja Andka zaczęła zwalniać i postanowiłem coś na do zaradzić.. znalazłem program HandCent SMS(https://market.android.com/details?id=com.handcent.nextsms&hl=pl)

Rewelacyjnie się sprawdza, mnogość różnych opcji na początku przeraża.. można nawet ustawić skórkę smsów znaną z ajfona.

Polecam! :decayed:[br]Dopisany: 11 Wrzesień 2011, 18:59_________________________________________________

Pany, jak to jest z tym Desire? Tak po ludzku, bo cwaniactwo na innych forach już mnie doprowadza do szewskiej pasji.

Najpierw s-off, potem root, a potem partycjonowanie karty pamięci? Nic mi nie trzeba poza większą ilością MB na aplikacje i tu proste pytanie - czy żeby "fon" korzystał z dobrodziejstw "spartycjonowanej" karty SD muszę wgrywać jakieś "cyjanogenmody" z wodotryskami, czy wystarczy jakiś trick (w sensie TYLKO root, lub TYLKO s-off) żeby mieć więcej na niezbędne aplikacje? Mam oryginalnego "gingera" we wspomnianym HTC Desire. Będę wdzięczny za podstawowe info na ten temat, bo wiem jak zrobić powyższe operacje, ale chciałbym tylko wiedzieć co tak na prawdę muszę zrobić z telefonem...

Z mojej nikłej póki co wiedzy musisz mieć na pewno s-off i root'a. Ja też chciałem "tylko" tyle ale w końcu idę na całość i zamówiłem sobie kartę 16GB Class 10 i koło weekendu będę wgrywał Sense 2.1+3.0mix][02 June]RCMix S v2.0 Evolutionary Sense czyli GB+sense 2.1 z elementami 3.0. Według wielu opinii na necie najlepszy soft z elementami 3.0 działający przy tym płynnie. Oczywiście app2sd i takie tam ma w standardzie..a wygląda jak Sensation :kox: :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :hi:

Skorzystałem z wolnego czasu i trochę się podszkoliłem :decayed: Trzeba mieć S-OFF, a potem już wgrywanie różnorakich (już zrootowanych) ROM-ów z wbudowanym App2SD czy Data++. Karta zamówiona (też 16GB C10 :good:), ale chyba nie wytrzymam, więc "pokroję" swoją stockową kartę na partycje i potestuję różne softy, tak dla próby. Tylko ciekawe, czy Revolutionary da radę ugryźć mojego phona...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mojego Desire rozbroiło w kilkanaście sekund.. nie spodziewałem się, że to będzie trwało tak krótko. Użyłem tej wersji: revolutionary-0.4pre4

Stosowałem tą instrukcję:

S-OFF

Metoda ta działa w przypadku hboota w wersji 0.93.0001 oraz 1.02.0001, więc są to stockowe hbooty dla Andka w wersji 2.2 Froyo i 2.3 Gingerbread. Nie potrzeba żadnych nowych sterowników, wystarcza te od HTC

1) Odinstaluj HTC SYNC żeby nie było żadnych komplikacji

2) Ściągnij Revolutionary ze strony Revolutionary, kiedy rozpocznie się ściąganie nie zamykaj tej strony

3) Podłącz telefon do komputera w trybie debugowania

4) Wypakuj pobrany plik i go otwórz

5) Program wykryje telefon i odczyta jego numer seryjny

6) Wróć na stronę z której pobrałeś program, w okienku na dole stronie wypełnij informację o używanym przez Ciebie programie operacyjnym, wybierz HTC Desire i odpowiednia wersje hbota i przepisz numer który pokazał się w programie w miejsce serial number

7) Na stronie wygeneruje się kod który musisz przepisać do Revolutionary (w przypadku gdy wystąpi problem z invalid beta key to użyj skrótu klawiszowego kopiuj/wklej)

8) Naciśnij enter

9) Rozpocznie się cała operacja, może potrwać kilka minut, telefon uruchomi się w trybie fastboota

10) Program zapyta czy zainstalować CWM, wciśnijcie Y

Od tego momentu Twój Desire posiada S-OFF, pamiętajcie, że S-OFF nie jest tym samym co root. Żeby mieć roota musicie się jeszcze trochę pomęczyć

ROOT DLA S-OFF

1) Ściągnij plik http://goo-inside.me/superuser/su-2.3.6.3-efgh-signed.zip

2) Skopiuj pobrany plik na kartę pamięci

3) Wyłącz telefon

3) Naciśnij vol down+power

4) Wejdź w opcję Bootloader naciskając przycisk ON, następnie przy pomocy klawisza głośności i przycisku ON wejdź w recovery

5) w recovery wybierz opcję install zip from sd card/ następnie choose zip from sdcard

6) Wskaż plik który skopiowałeś na kartę sd i potwierdź całą operację.

7) Telefon zacznie mielić żeby w końcu pojawił się komunikat że instalacja się zakończyła

8) Uruchom ponownie telefon

Szybko, sprawnie i przyjemnie :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info! Niektórzy raportowali o bardzo długim czasie łamania zabezpieczeń, ale zobaczymy. Moj HBOOT to 1.02.0001, ciekawe czy robi to w tej sytacji różnicę. Dowiem się jutro :decayed:

Thanks Man :drunk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko, że strona Revolutionary to: http://revolutionary.io/ Gdybyś miał problem z przepisaniem wygenerowanego kodu(odrzucenie) skopiuj go sobie i wklej do okienka programu.

Dzięki za info! Niektórzy raportowali o bardzo długim czasie łamania zabezpieczeń, ale zobaczymy. Moj HBOOT to 1.02.0001, ciekawe czy robi to w tej sytacji różnicę. Dowiem się jutro :decayed:

Thanks Man :drunk:

Daj znać czy poszło.. choć ja myślę, że nie zajmie to więcej niż minutę :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I po bólu :decayed:

S-OFF poszedł gładko, potem nandroid backup całego dotychczasowego systemu, partycje na karcie i hybrydowy ROM AceSMod007 z Sense 2.1+3.0. Muszę powiedzieć, że śmiga wyśmienicie pomimo, że stockowa karta jest klasy 4. Po migracji na nową kartę klasy 10 będzie :kox:

Ile masz zamiar przeznaczyć na partycję ext przy 16GB karcie? Bo ja chyba skuszę się ostatecznie na 4GB - mam nadzieję, że nie zamuli telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I po bólu :decayed:

S-OFF poszedł gładko, potem nandroid backup całego dotychczasowego systemu, partycje na karcie i hybrydowy ROM AceSMod007 z Sense 2.1+3.0. Muszę powiedzieć, że śmiga wyśmienicie pomimo, że stockowa karta jest klasy 4. Po migracji na nową kartę klasy 10 będzie :kox:

Ile masz zamiar przeznaczyć na partycję ext przy 16GB karcie? Bo ja chyba skuszę się ostatecznie na 4GB - mam nadzieję, że nie zamuli telefonu.

:good: :good:

Na aplikacje ext4 - z 4GB chyba + reszta FAT32

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...