Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Stopień zapchania DPF


dexem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, co forum to piszą co innego już nie wiem komu mam wierzyć inni mówią że zapchanie DPF pokazywane w VAG jest w procentach inni że no value proszę o odpowiedź jak to w końcu wygląda chodzi mi o wartość która wskazuje na całkowite zużycie dpf (czyli ta wartość która pokazuje całkowite zapchanie filtra bez względu czy filtr będzie się wypalal czy nie to wartość będzie z czasem się zwiększać ) poniżej zdjecia

dpf1.png

dpf2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to wazne kanaly to 70 i 75

Na 75 w 3 okienku masz stopien zabrudzenia w % pod warunkiem ze czujnik roznicy cisnien jest sprawny!

a kanal 70 w pierwszym okienku pokazuje kod binarny po ktorym widac czy regeneracja jest aktywna, czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby się odwiedzić w jakim stopniu DPF jest nasycony sadzą czy zapełniony popiołem należy wejść w grupę 068

W przypadku Dexem-a filtr jest zawalony popiołem, którego obliczona ilość to 50g, 60g to wartość graniczna przy której powinno się wymienić filtr ponieważ ma on zbyt małą przepustowość, sadza nie ma gdzie się gromadzić a wypalanie filtra jest inicjowane zbyt często, co objawia się m.in przybywaniem oleju silnikowego. Jeśli ktoś VASem wyzeruje tą wartość a nie wymieni filtra to problem nadal będzie istniał bo filtr fizycznie nadal będzie zawalony...często tak robią handlarze kombinatorzy, klient myśli że kupuje wypasiona furę z idealnym DFem a potem pojawiają się problemy i zdziwienie...bo przecież wszystko powinno być OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Greg_s mam nadzieję że się nie mylisz :) bo będę monitorował tą wartość i jak dojdzie do 60 to pozbędę się dpf póki co żadnych problemów nie ma kontrolka dpf ani razu się nie zapaliła oleju nie przybywa wszystko działa jak należy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Greg_s mam nadzieję że się nie mylisz :) bo będę monitorował tą wartość i jak dojdzie do 60 to pozbędę się dpf póki co żadnych problemów nie ma kontrolka dpf ani razu się nie zapaliła oleju nie przybywa wszystko działa jak należy

kolega Greg_s dobrze mówi :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...