Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piszczące hamulce A4 B6


slawek281p

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio wymieniłem u mechanika w samochodzie (Audi A4 B6) tarcze i hamulce na nowe. Zaraz po wymianie zauważyłem że hamulce piszczą w prawym przednim kole podczas jazdy jak i przy hamowaniu. W czasie jazdy gdy piszczą to jak przyhamuje to przestają co może być tego przyczyną :wallbash: proszę o pomoc ponieważ już niemoge wytrzymać tego pisku i niewiem czy to wina klocków, tarcz, złego montażu lub innej rzeczy (np. uwalone łożysko). Z góry dzięki za pomoc :hi: :hi: :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są dwie możliwości. Albo mechanik nie odtłuścił nowych tarcz albo masz kiepskie klocki. Jeżeli pierwsza wersja to jedź niech teraz zdejmie klocki i lekko przetrze je papierem ściernym (zrobiło się szkliwo) jeżeli wersja druga...wymiana na lepsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo moze mechanik nie przesmarowal dokladnie klockow w prowadnicy i wibracje powoduja piszczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze słyszę o jakim kolwiek odtłuszczaniu bądź smarowaniu :gwizdanie:

ciekawe jakie masz te klocki i tarcze :mysli:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze słyszę o jakim kolwiek odtłuszczaniu bądź smarowaniu :gwizdanie:

ciekawe jakie masz te klocki i tarcze :mysli:

Kolego, wyjasnie wiec o smarowaniu i odtluszczaniu :tongue4:

Nowe tarcze nalezy zawsze odtluscic bo sa pokryte tlustym filmem by nie rdzewialy w magazynach.

Klocki hamulcowe osadzane sa w prowadnicach, i tam nalezy je posmarowac by sie nie przycinaly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muskel dobrze gada, jak nie wyczyscisz to masz lodowisko :wink4: .

U mnie tez graja. jak sa klocki twarde to lubia zagrac przy dochamowaniu ... niestety coraz wiecej takich klockow na rynku z tego co mi wiadomo . Ale mysle ze dobre klocki dobrej firmy nie zagraja .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego to że piszczy to się przekonałem sam nie ważne jakie masz klocki tylko jak zostały zamontowane. Tata mnie nauczył że zawsze trzeba spryskać miedzią między klocek a zacisk, nigdy nie miałem przypadku żeby klocki które zakładałem piszczały.

a co odtłuszczania to jest podstawowa czynność przy zakładaniu nowych tarcz :) ( tarcze żeby nie rdzewiały w pudełku są smarowane i dlatego są całe tłuste)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacisków sie nie smaruje, smar to zabójstwo, przede wszystkim dla jarzm

podstawa to dokłądne oczyszczenie jarzm i zacisków

najlepsza do tego celu jest szczota na szlifierce kątowej

nie wszystkie tarcze sie odtłuszcza, coraz czesciej sa pokrywane farbą

taką metode stosuje Otto Zimmermann, TRW, Bosch i wiele innych firm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ja mam tarcze Bosch,te pokryte farbą,klocki też Bosch-a.Zmieniałem w zeszłym roku i w tym roku nagle zaczęły mi piszczeć przy hamowaniu Nie zawsze,ale jest to denerwujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam to samo. Tarcze były wymieniane w zeszłym roku (BOSCH) i klocki (TRW) i też jak się zrobi cieplej to sobie lubią popiszczeć :cool1: postanowiłem poczekać do następnej wymiany i wtedy wziąć cały komplet z TRW.

Dodatkowo przy dzisiejszej pogodzie hamowanie to porażka (a opony nowe pierwszy sezon), ale słyszałem że hamulce standardowe w B6 nie grzeszą skutecznością :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam to samo. Tarcze były wymieniane w zeszłym roku (BOSCH) i klocki (TRW) i też jak się zrobi cieplej to sobie lubią popiszczeć :cool1: postanowiłem poczekać do następnej wymiany i wtedy wziąć cały komplet z TRW.

Dodatkowo przy dzisiejszej pogodzie hamowanie to porażka (a opony nowe pierwszy sezon), ale słyszałem że hamulce standardowe w B6 nie grzeszą skutecznością :kox:

Ja mam klocki i tarcze TRW przód i tył... lewy tył piszczy po 3 miechach od wymiany... odtłuściłem tarcze, klocki potraktowałem papierem ściernym i CH...J - dalej piszczy. :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ma super tarcze i wymieniłem klocki na Ate + płyn hamulcowy Ate i tez piszczy nadal,takze cena nie zawsze idzie w parze z piskiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie także nie wiadomo do końca jakie kupic skoro markowe daja się we znaki?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ferodo daje rade ewntualnie ceramika

---------- Post dopisany at 18:48 ---------- Poprzedni post napisany at 18:48 ----------

ferodo daje rade ewentualnie ceramika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie pod temat Kupiłem zestaw FERODO klocki i tarcze i rownież mi piszczą :/ po tej marce wnioskuje że to nie wina klocków, lecz czuje ze mechanik zle to zrobił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...