Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piszczące hamulce A4 B6


slawek281p

Rekomendowane odpowiedzi

a jak ostro depniesz na hamulec lub mocniej pohamujesz to nie będą piszczeć czy zawsze piszczą przy jakim kolwiek hamowaniu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie pod temat Kupiłem zestaw FERODO klocki i tarcze i rownież mi piszczą :/ po tej marce wnioskuje że to nie wina klocków, lecz czuje ze mechanik zle to zrobił...

W b5 też są 2 podobne klocki. Z czujnikiem i bez. Ten bez jest droższy paradoksalnie i pewnie taki dostałeś zamiast tego większego trochę bez czujnika. Stąd piszczenie

Wysyłane z mojego HTC One X za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ori tarcze i klocki ferodo - piszczy jak cholera:p nie wiem, co z tym zrobić - spróbuje zaciski przesmarować na prowadnicach

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w klubie, tez mam heble na ferodo, i w lewym kole pisk nie do zniesienia, dopiero jak naciśnie na pedał hamulca ( nawet lekko) pisk ustępuje. Z poprzedniego zestawu hamulców mam klocki boscha są one grube i tu moje pytanie czy moge je założyć do tych tarcz czy tez kupić nowe klocki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klocki Ferodoo do tarcz 320 są kierunkowe. A czy można założyć je odwrotnie? Może to wina tego, że piszczą? Nie wiem, co ten mój mechanik zrobił...

Edytowane przez vblpl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie są kierunkowe ale trzeba znac jeden zwancyk zeby bylo ok :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli te klocki nie mogą być źle założone? (rozumiem, że zrobiłbyś to lepiej, ale źle nie jest tak ? ) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klockow zle nie założysz bo nie ma takiej możliwości. Jedynie co to mogą być założone niedbale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko. Czyli przyczyna siedzi gdzie indziej, ale gdzie, to nie mam bladego pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem ponad tydzień temu Ferodo Premier FDB1717 na tarcze Otto Zimmernann Coat Z.

Przez pierwsze 50 km było wszystko ok. Ale później zaczęły się piski, pojawiają się przy dojeżdżaniu do świateł, przy dużych prędkościach nie słychać. Mam już na nich nalatane 400km, więc jakakolwiek farba na pewno zdarta, klocki w miarę dotarte, ale piszczą okrutnie.

Myślałem, że to wina warsztatu, ale byłem w poleconym warsztacie przez znajomego, sprawdzali i powiedzieli, że wszystko z montażem jest ok. Według ich to taki materiał. Mówili, że od kiedy Ferodo przeniosło produkcję do chin to strasznie się pogorszyła ich jakość i sporo klientów ma takie problemy, przy TRW czy ATE raczej to się nie zdarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klockow zle nie założysz bo nie ma takiej możliwości. Jedynie co to mogą być założone niedbale

E tam gadasz znam przypadek ze gostek dał sobie odwrotnie jeden klocek i zastanawiał sie przez 3 dni co mu piszczy :facepalm: :facepalm:

Tomek ale z tego co pamietam gdzies tam pisalismy ze sa kierunkowe klocki i u mnie takowe były.

df9df09e6016c2d0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem ponad tydzień temu Ferodo Premier FDB1717 na tarcze Otto Zimmernann Coat Z.

Przez pierwsze 50 km było wszystko ok. Ale później zaczęły się piski, pojawiają się przy dojeżdżaniu do świateł, przy dużych prędkościach nie słychać. Mam już na nich nalatane 400km, więc jakakolwiek farba na pewno zdarta, klocki w miarę dotarte, ale piszczą okrutnie.

Myślałem, że to wina warsztatu, ale byłem w poleconym warsztacie przez znajomego, sprawdzali i powiedzieli, że wszystko z montażem jest ok. Według ich to taki materiał. Mówili, że od kiedy Ferodo przeniosło produkcję do chin to strasznie się pogorszyła ich jakość i sporo klientów ma takie problemy, przy TRW czy ATE raczej to się nie zdarza.

Nie widziałem jeszcze Ferodo robionego w chinach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem ponad tydzień temu Ferodo Premier FDB1717 na tarcze Otto Zimmernann Coat Z.

Przez pierwsze 50 km było wszystko ok. Ale później zaczęły się piski, pojawiają się przy dojeżdżaniu do świateł, przy dużych prędkościach nie słychać. Mam już na nich nalatane 400km, więc jakakolwiek farba na pewno zdarta, klocki w miarę dotarte, ale piszczą okrutnie.

Myślałem, że to wina warsztatu, ale byłem w poleconym warsztacie przez znajomego, sprawdzali i powiedzieli, że wszystko z montażem jest ok. Według ich to taki materiał. Mówili, że od kiedy Ferodo przeniosło produkcję do chin to strasznie się pogorszyła ich jakość i sporo klientów ma takie problemy, przy TRW czy ATE raczej to się nie zdarza.

podepne się pod temat wiem że już troche ma

ale też mam problem z piszczeniem i strasznie mnie to wkurza

wcześniej miałem OZ + klocek ferodo

teraz mam tarcze ferodo + klocek DS ferodo i pisk jest nie do wytrzymania , przy duzych predkościach tego nie ma tylko przy małych :kwasny: da się coś z tym zrobic czy zmiana klocków tylko :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...