Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piszczące hamulce A4 B6


slawek281p

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli tarcza nie dostała wodą to nic jej nie będzie.

A sinizna zejdzie.

Kolega jest mechanikiem.

Pomagam mu czasem rozwiązywać różne przypadki

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy wczoraj mi złapał zacisk w prawym przednim kole. Przejechałem tak jakieś 5-6 km i tarcza dziś po ostygnięciu jest cała fioletowa. Czy jest taka możliwość, że po regeneracji zacisków będzie mi biła ta tarcza z racji przegrzania??

Bicie to można sprawdzić ale współpracę przegrzanej tarczy z materiałem ciernym klocka to już stwierdzisz w trakcie eksploatacji.

Może wystąpić zjawisko pulsacji momentu hamowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę nie uśmiecha mi się wymieniać tarcz, nie przejechały jeszcze 15000 km od wymiany

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.ja rowniez po wymianie samych klockow mam piski przy malych predkosciach po wcisnieciu pedalu hamulca lub lekkim zaciagnieciu recznego pisk znika .nie zawsze jest ten pisk ale jest denerwujacy ale dzisiaj mam mala nadzieje ze w koncu sie uda ten pisk zlikwidowac podaje ciekawy link

najciekawsze ze wymiana byla z tylu i piszczy prawa strona a lewa cisza

Edytowane przez lolos1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podłącze się do tematu. Mam bardzo podobny problem. Jakiś czas temu zaczęło mi strasznie "bić" na kierownicy i pojawił się bardzo dziwny denerwujący i rytmiczny(pełny odrót koła) pisk w prawym przednim kole. Postanowiłem wymienić tarcze oraz klocki. Kupiłem komplet TRW. Po założeniu bicie na kierownicy ustało ale pozostał ten denerwujący pisk. Pomyślałem ze może coś z zaciskiem tłoczkiem itd. wszystko dokładnie wyczyściłem nasmarowałem chodzi jak laleczka,lecz piszczenie dalej nie ustąpiło. Proszę o poradę co można jeszcze zrobić aby wyeliminować ten pisk.Auto stoi w garażu bo nie chcę jeździć żeby przypadkiem tarczy nie przegrzać. Dodam jeszcze że jak tylko delikatnie nacisnę na hamulec to piszczenie ustępuje, po zwolnieniu hamulca od razu powraca. Załączam filmik który nagrałem aby zobrazować tą usterkę. Pozdrawiam Patryk

Edytowane przez gambit4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takze mam problem z piszczeniem wymienilem klocki(tanie nie byly) bo nie kupuje byle czego, zapodalem do audi po przejechaniu ok 300 km dalej piszcza przy chamowaniu, myslalem ze musza sie dotrzec i na poczatku tak ma byc co to robic teraz ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.11.2016 o 20:05, gambit4 napisał:

 Dodam jeszcze że jak tylko delikatnie nacisnę na hamulec to piszczenie ustępuje, po zwolnieniu hamulca od razu powraca.

 

I jak się sprawa zakończyła ?.

To nie tarcza była winna ?.

Zawartość dodana 4 minutes later
1 godzinę temu, gonzalez09 napisał:

takze mam problem z piszczeniem wymienilem klocki(tanie nie byly) bo nie kupuje byle czego, zapodalem do audi po przejechaniu ok 300 km dalej piszcza przy chamowaniu, myslalem ze musza sie dotrzec i na poczatku tak ma byc co to robic teraz ??

Co to za klocki ? na starych tarczach ?.

Jeśli tarcze OK to materiał klocków popiskuje i marne widoki, że to się skończy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klocki cos na b sie zaczynaja ale nie pamietam dokladnie, tak na starych tarczach ale tarcze sa wporzadku, czyli albo sie przyzwyczaic albo zmienic, chyba ze wezma na gwarancje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na textarach nic nie trze dotarło się i mam spokój. Obawy niepotrzebne

Edytowane przez Zymek1989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.07.2017 o 23:35, Zymek1989 napisał:

U mnie na textarach nic nie trze dotarło się i mam spokój. Obawy niepotrzebne

Trzeba dłużej pojeździć żeby się przekonać co i jak u mnie zaczęły piszczeć po 10-12k kilometrów klocki i tarcze ATE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie tył zaczął piszczeć kilka km po wymianie... wyjąłem klocki i pogoniłem je papierem ściernym ... po tym zrobiłem jakieś 10kkm i cisza jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panie i Panowie,

 

Pacjet A4 B7 TDI quattro.

 

Po powrocie z wakacji nieszczęsna kałuża zrobiła swoje i były drgania przy hamowaniu. Pierwszy rzut poszedł tarcze Brembo klocki oryginalne kupione na allegro.pl po przejechaniu około 200km powstały piski z przedniego lewego koła podczas jazdy na postoju cisza i po wciśnięciu hamulca również ustępowało.  Decyzja rozbieram i czyszcze raz jeszcze jarzma prowadnice smarowanie. Użyty został smar ceramiczny z Bernera. Po przejechaniu około 300km piski powróciły. Mechanik stwierdził że użyte tarcze brembo mogą być za twarde do klocków oryginalnych. Poszedł zestaw ATE tarcze + klocki ceramiczne ATE, po przejechaniu około 3000km piski nadal występowały (mechanik mówił że muszą się ułożyć :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm:). Kolejny raz zostały rozebrane i przeczyszczone, dało to poprawę na około 200km. Piski znów powróciły. Zauważyłem że z samego rana jak wsiadam i jade przez około kilkudziesięciu km pisków nie ma dopiero jak zacznę hamować pedałem piski powracają. Mechanik stwierdził że użyte klocki ceramiczne mają inną powierzchnię i będa piski. Ręce mi opadały, wiec stwierdziłem że wymienię na klocki ATE zwykłe, no i nic to nie dało nadal są piski.

 

PROSZĘ  o pomoc czy ktoś się spotkał z takim problemem.

 

Nie wiem czy szukać problemu w zacisku samym? piski dochodzą z przedniego lewego koł

Tłoczek w zacisku chodzi bez najmniejszych problemów, wszystko lekko i sprawnie.

 

powiem tak pracuje w ASO, moi mechanicy nie są z pierwszej łapanki i mają doświadczenie, natomiast nie mają pomysłów już na te piski cholerne. 

 

jedynie co mi jeszcze podsunęli pomysł to nacięcie klocków w poprzek bo może zbiera sie pył hamulcowy i to jest winą pisków bo nie ma odprowadzenia. Niestety ATE nie są nacięte, ale widziałem że niektórzy producenci nacinają. 

 

 

A jak nie to po prostu z piszczeniem jazda, ale to wku**** :grin: :grin: :grin:

Edytowane przez Mateusz69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mateusz69 napisał:

Tzn.? Napisz troszkę więcej co masz na myśli ;) 

Zaciski są w trapez, kły w zacisku nie są równolegle względem tloczka, stąd i piski

Edytowane przez Dev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Dev napisał:

Zaciski są w trapez, kły w zacisku nie są równolegle względem tloczka, stąd i piski

Co oznacza sformułowanie kły:decayed:

 

image.png

Edytowane przez Mateusz69
DODANIE OBRAZKA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...