Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Ustawienie wzmacniacza Alpine V12


honda

Rekomendowane odpowiedzi

2845514400_1307263999_2.jpg

7685671200_1307263958_2.jpg

Witam, jak w temacie chciałem zapytać o pomoc w wyregulowaniu wzmacniacza, zasila tylko skrzynię (zmostkowany kanał 1+2) radia JVC KDG612, skrzynia typu "basr efleks" głośnik GMS9300.

1) Zastanawiam się jak ustawić "input mode" mam na 1 zastanawiam się czy na 1+2 nie grał by mocniej :embarrassed: chociaż nam tylko jedno wyście z radia, ale są trójniki do rozdzielenia sygnału

2) Z tego co wyczytałem "gain" na min. czyli na lewą stronę

3) No i jesze filtr tniemy "hp" czy "lp"

Pozdrawiam i czekam na podpowiedzi :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co to za sub, ale zakładam że jednocewkowy. Wpiąłeś go między skrajnie lewą i skrajnie prawą śrubę górnego rzędu zacisków głośnikowych (czyli + i - trybu bridged)? Sygnał podpiąłeś do wejścia 1 i 2 (lub chociaż jednego z nich)?

Jeśli tak to ustaw sobie te przełączniki:

- input mode na 1+2 co zsumuje Ci sygnał z wejść 1 i 2 i poda sumę na suba. Nie trzeba używać trójnika jeśli masz pojedynczego chinch`a w radio (choć czegoś takiego jeszcze nie widziałem), ponieważ wzmak sam to zsumuje;

- filter na LP (low pass) czyli zwrotnica obcina wszystko ponad zakres ustawiony na...

- crossover - ustaw sobie taką częstotliwość jaka Ci odpowiada na ucho. Ja bym ustawił w okolicach 60Hz, ale to zależy co ten sub potrafi;

- gain - czyli czułość wejścia, ma to przełożenie na głośność - trzeba ustawić tak żeby zrównoważyć to co gra z przodu. Zaczynasz od skręcenia na minimum. Włączasz radio na jakaś tam komfortową głośność, odkręcasz sobie kanał suba w radio (jeśli masz indywidualne sterowanie kanałem suba to nie na maksa tylko na połowę) i podkręcasz tego gaina we wzmaku do momentu aż masz tyle basu ile uważasz że mieć powinieneś przy tej głośności reszty.

Może się oczywiście okazać że będzie Ci sub grał za cicho nawet jak go rozkręcisz na maksa, bo ten wzmak generalnie jest słabym (dosłownie ;) ) pomysłem jeśli chodzi o suba. No i nie powinno się żyłować wzmaka na maks gain, tak samo jak nie powinno sie żyłować silnika na maks obrotach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego dzięki za odpowiedź, sub jest jednocewkowy moc 150W w rms, po wstępnych ustawieniach gra już lepiej fakt, że mógłby głośniej :naughty:, sygnał podałem na środkowe wejścia. Na razie dalsze regulacje muszą poczekać ponieważ zabrałem się za zabudowe suba w boczek bo skrzynia zajmuje miejsce. Zobaczymy co wyjdzie bo miejsca trochę mało, ciekawe jak zagra głośnik w zamkniętej skrzyni.

Co do radyjka to niestery nie ma sterowania subem.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego dzięki za odpowiedź, sub jest jednocewkowy moc 150W w rms, po wstępnych ustawieniach gra już lepiej fakt, że mógłby głośniej :naughty:, sygnał podałem na środkowe wejścia. Na razie dalsze regulacje muszą poczekać ponieważ zabrałem się za zabudowe suba w boczek bo skrzynia zajmuje miejsce. Zobaczymy co wyjdzie bo miejsca trochę mało, ciekawe jak zagra głośnik w zamkniętej skrzyni.

Co do radyjka to niestery nie ma sterowania subem.

Pozdrawiam.

Pochwal się tą zabudową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1- zmień głośnik na coś markowego, Orion, Rockford Fosgate albo coś z tej półki, RMS 200-300 przy 4 OHM

2 - zwrotnica na full a nie na LP ale pod warunkiem, że w radio masz sterowanie Subem, jak nie to na LP

3 - gain generalnie ustawia się na 1/2 +/- trochę niżej/wyżej

4 - zwrotnica na 80 Hz, najbardziej uniwersalne ustawienie

5- dobrze by było zamontować kondensator min. 1 Fa dla stabilnego bass'u, polecam Directed Audio 1,2 Fa

6 - kable zasilające odpowiednie do mocy wzmacniacza + dobry chinch i od wzmacniacza do Suba, polecam Monstery albo DLSy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, co do zabudowy to jestem w trakcie i na razie nie ma się czym chwalić wręcz przeciwnie bo jeżdze z rozbebeszonym bagażnikiem :gwizdanie:.

Co do zmiany głośnika to też się zastanawiałem, do skrzynia będzie miała mały litraż bo nie chcę ruszać ori boczków no i zabudowa zamknięta myślałem nad 10". Zastanawiam się też czy nie zmienić radyjka bo mam clariona ze zmieniarką (tylko nie pomiętam modelu) ma on sporo ustawień :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1- zmień głośnik na coś markowego, Orion, Rockford Fosgate albo coś z tej półki, RMS 200-300 przy 4 OHM

Przy takim wzmaku takie głośniki polecasz, może od razu wszystko nowe powinien zapiąć? :shocked:

2 - zwrotnica na full a nie na LP ale pod warunkiem, że w radio masz sterowanie Subem, jak nie to na LP

Błagam Cie, tu mu piszesz o jakis kondensatorach haha a podpowiadasz ze ma cale pasmo puscic na sub :blink: i ew obcinac to kiepskim cyfrowym filtrem z radia jesli je ma..

3 - gain generalnie ustawia się na 1/2 +/- trochę niżej/wyżej

Haha schemat na ustawienie czułości, dobre... to sie dobiera a nie ustawia na oko..

4 - zwrotnica na 80 Hz, najbardziej uniwersalne ustawienie

Zastanów się chłopie, wyżej piszesz żeby ustawił zwrotke na full a teraz na 80Hz proponujesz, kolejny schemat nic nie warty..

5- dobrze by było zamontować kondensator min. 1 Fa dla stabilnego bass'u, polecam Directed Audio 1,2 Fa

Przy dobrych kablach przy takim sprzecie ten kondensator potrzebny jak na przyrodzeniu wrzód.

6 - kable zasilające odpowiednie do mocy wzmacniacza + dobry chinch i od wzmacniacza do Suba, polecam Monstery albo DLSy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1- zmień głośnik na coś markowego, Orion, Rockford Fosgate albo coś z tej półki, RMS 200-300 przy 4 OHM

2 - zwrotnica na full a nie na LP ale pod warunkiem, że w radio masz sterowanie Subem, jak nie to na LP

3 - gain generalnie ustawia się na 1/2 +/- trochę niżej/wyżej

4 - zwrotnica na 80 Hz, najbardziej uniwersalne ustawienie

5- dobrze by było zamontować kondensator min. 1 Fa dla stabilnego bass'u, polecam Directed Audio 1,2 Fa

6 - kable zasilające odpowiednie do mocy wzmacniacza + dobry chinch i od wzmacniacza do Suba, polecam Monstery albo DLSy

Kolega zapytał jak ustawić wzmak który ma w aucie, a Ty zaproponowałeś wymianę całego sprzętu na inny. No nieźle. Generalnie Twoja wypowiedź wygląda tak, jakbyś miał sklep CA - radzisz jak sprzedawca, a nie kolega. Punkty 2, 3, 4 to bzdury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytajcie ze zrozumieniem a potem komentujcie - dziękuję

co do bzdur, to wielokrotni mistrzowie Polski w Car Audio czyli Audiocomplex muszą być idiotami wg. was

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To "czytanie ze zrozumieniem" to jakaś plaga w necie. Pisz ze zrozumienem, jesli chcesz być zrozumiany. Czego wg Ciebie nie zrozumieliśmy? Ty na pewno nie zrozumiałeś, że zostało wcześniej napisane, że nie ma wyjścia i regulacji suba w tym radio - inaczej nie dawałbyś rady 2. Rada 3 - gain ustawia się tak aby równoważyć przód, a nie na 1/2. Rada 4 - uniwersalne ustawienia są jak "kleje do wszystkiego", czyli do niczego. Tniesz sub tak wysoko, jak nisko jest w stanie Ci zejść basem przód. Jak nałożysz suba z przodem częstosliwościowo to zrobi Ci sie burdel w scenie dźwiękowej.

Jeśli Mistrzowie Polski piszą te bzdety to są idiotami na bank. Sądzę jednak że piszą to w jakimś kontekście, w odniesieniu do konkretnego sprzętu, a Ty wyrywasz to z tego kontekstu i cytujesz w nieodpowiedniej sytuacji. Jesli Ci Mistrzowie idą w dB drag to mogą sobie nawet ciąć zwrotkę na 120Hz bo im ten rezonans potrzebny w pomiarze.

Z chęcią zapoznam się z radami Mistrzów Polski. Wrzuć jakiś link proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie robiąc syfu, bo nie mam takiego zamiaru, poddaję się - nie jestem tak silny w wypowiedziach jak Ty kolego

nie wyrwałem niczego z kontekstu, bazuję na tym co od 1999 r. Audiocomplex mi montował i jak ustawiał sprzęt, oczywiście jest to sprawa indywidualna z ustawieniem czułości (GAIN) dlatego napisałem +/-

poradziłem w pewnym sensie dobór pewnych komponentów a nie wymianę całego sprzętu, skąd mam wiedzieć czy radio ma sterowanie subem i ustawienie zwrotnicy z radia itp. itd.

możesz kontynuować dalej wątek ale bez mojego udziału - pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poradziłem w pewnym sensie dobór pewnych komponentów a nie wymianę całego sprzętu, skąd mam wiedzieć czy radio ma sterowanie subem i ustawienie zwrotnicy z radia itp. itd.

możesz kontynuować dalej wątek ale bez mojego udziału - pozdrawiam

Tzn twierdzisz że cyfrowy filtr z radia bedzie lepszy od aktywnego we wzmacniaczu?

Jesli tak Ci ustawili sprzet jak piszesz to ja bym sie tym publicznie nie chwalił. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wyrwałem niczego z kontekstu, bazuję na tym co od 1999 r. Audiocomplex mi montował i jak ustawiał sprzęt,

Czyli wyrywasz z kontekstu... Twojego auta i Twojego sprzętu. Te ustawienia mogą się zupełnie nie sprawdzić w aucie pytającego (hondy).

poradziłem w pewnym sensie dobór pewnych komponentów a nie wymianę całego sprzętu,

Zwróć uwagę, że po wymianie tych rzeczy, należałoby też wymienić sam 120 watowy wzmacniacz, który nie da pary w 300W sub. A więc trochę chyba te porady mijają się z tematem wątku.

skąd mam wiedzieć czy radio ma sterowanie subem i ustawienie zwrotnicy z radia itp. itd.

Ponieważ zostało to napisane dwa posty wczesniej. A mi zarzucasz brak czytania ze zrozumieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...