Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] Samochód nie odpala


andy59

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Rano zrobiłem samochodem około 70 km, bez najmniejszego problemu.

Po południu wybierałem się z kolegami na tenisa.Wsiadam do autka przekręcam kluczyk, kontrolki ładnie się zapalają i gasną

przekręcam dalej a tu szok,brak reakcji,kontrolki błykają ,słychać pykanie przełączników pod kierownicą a silnik nic.

Myślę sobie chyba akumulator. Ściągnąłem klemy podłączyłem ładowarkę na 24 h.

Dzisiaj zakładam klemy, odpalam i dalej to samo kontrolki migają, przełączniki stukają i d*pa .

Kolega z Vagiem nieobecny do środy.Klęska co robić.

Andy59

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akumulator odpada,[br]Dopisany: 13 Czerwiec 2011, 20:43_________________________________________________Dziwne zeby tak z dnia na dzien padł akumulator zeby nawet sie nie odezwał (i był ładowany).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a możesz sprawdzić jego napięcie z wyłączonym zapłonem i sprawdzić jakie jest napięcie podczas próby odpalenia? - tak żeby go ewentualnie wyeliminować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi akumulator w nocy rozładowywał wentylator na chłodnicy (pracował aż do wyładowania baterii) miałem wodę w komputerze tam są przekazniki które miały zwarcia po osuszeniu i uszczelnieniu i wymianie zalanych przekazników auto wróciło do normy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj był kolega z VAG-iem. Nie wykrył błędów.

Sprawdził akumulator miernikiem.Wynik 12,4V a po przekręceniu stacyjki spadło do około 6 V.

Sprawdził też starym sposobem tzn. przewód i żaróweczka, jedna końcówka przewodu do minusa a druga do każdej celi akumulatora.Żarówka zapaliła się tylko w dwóch celach od strony plusa. Znaczy akumulator do wymiany.

Jutro nowy, Centra Futura CA770 (77Ah 760A ).Według kodów ma być 80Ah 380A ale myślę że,Centra da radę.

Napiszę czy działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...