Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Nowa sprężąrka i płukanie układu


Sypki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam mały dylemacik

Otóż gdy jechałem sobie do Austri moją czwóreczka i zatarła mi się sprężarka do klimy, dziś odbyłem rozmowę w firmie climateam w Warszawie . Szef firmy powiedział ze w układzie jest mnóstwo opiłków, spreżarka jest do wymiany bo nie można jej zregenerować , że należny wymienić skraplacz bo w tym są opiłki i nie da się ich wyczyścić , w grę również może wchodzić wymiana parownika ponieważ nie jest pewny czy także uda mu się usunąć z niego wszystkie zanieczyszczenia.

Za regenerowana sprężarkę z 6 miesięczną gwarancja życzą sobie kolo 1000zl netto

Za płukanie całego układu 1200zl netto

Za skraplacz koło 400zl brutto

Dysza 15zl ;)

plus jeszcze pare drobiazgów kolo 3000zl wychodzi +wat

Szef zapewnia mnie ze zrobią co w jego mocy żeby to wszystko było wyczyszczone porządnie jednak mówi ze oni to robią ręcznie i płuczą po kilka razy dziennie i może to potrwać ponad 7 dni

Rozmawiałem także z innym człowiekiem który został polecony przez znajomego on powiedział ze da rade zrobić to w 1 góra 2 dni i ze będzie to kosztować kolo 2000brutto (800zl kompresor 800zl czyszczenie 400zl skraplacz)

Obstawiam ze czyszczenie będzie robione maszyna

Teraz pytanie czy maszyną można tak dobrze wyczyścić jak ręcznie i to jeszcze w dużo krótszym czasie? Boje się ze zostaną jakieś opiłki i znowu zatrze mi się kompresor ...

Proszę o pomoc z tym problemem, może znacie jakiś dobry warsztat w którym można dobrze i w miarę tanio oczyścić klimatyzacje (kolo 600-800zl brutto) ,

Pozdrawiam Sypki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że w stolicy jest strasznie drogo. Jak ostatnio pytałem się ile może kosztować naprawa klimatyzacji po zatarciu sprężarki to w warsztacie powiedzieli, iż tak żeby na rok była gwarancję to 1,5 tys zl brutto. W tym jest sprężarka, chłodnica klimy, osuszacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukałem troszkę w internecie i okazuje się, że regenerowaną sprężarkę można kupić za 600 zł, a nie jak mi proponowano za 900. Wydaje mi się,że płukanie też można zrobić taniej. Czynnik do płukania to 120 zł. Co w takim razie kosztuje 1200 zł jak mi wyceniono? Kolega znalazł ofertę płukania, niestety w Poznaniu, za 400 zł. Jest różnica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem kiedys taka sama sytuacje w golfie-padla mi sprezarka i jak przywiozlem druga to gosc pokazal mi po wyjeciu, ile w przewodach szlamu i mowi ze auto musi zostac -trzeba rozebrac wszystko i czyscic dokladnie, bo inaczej ta druga nie pozyje nawet miesiaca-kazalem zalac cala klime zamiast olejem- militekiem -dziwna gosc mial mine :decayed: -ale mi sie spieszylo bo wyjazd w tym samym dniu w nocy do chorwacji mialem, a bez klimy tam jechac to porazka.. :wallbash:. Mozecie uwierzyc lub nie ,ale zrobilem tym autem jeszcze 15 tys km sprzedalem rok temu znajomemu i uprzedzalem ze klima jest do czysczenia -on jezdzi do dzisiaj i nic nie czyscil :shocked: nic nie wyje nawet- bo ta stara jak miala pasc to najpierw wylo dosc mocno.To tylko pisze jako ciekawostke i nikomu nie polecam takiego zabiegu, bo mi sie akurat jakos pofarcilo ale przyznac musze ze sam jestem pod wrazeniem dzialania tego badziewia :think2::)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W twoim przypadku można klimę naprawić ale w moim autku jak klima padnie to zostaje zimny łokieć bo wydać 2000 na naprawę auta wartego około 10000 to przesada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

niedawno robilem to o czym piszesz...

robilem komplet i tak:

plukanie + osuszacz + oringi = 960zl

regenerowana sprezarka z pol roczna gwarancja = 800zl

zwrot za stara sprezarke ;) = 50zl

ceny brutto

teraz znowu padl mi przekaznik /modul/ wentylatora i klima dalej nie dziala :wallbash:

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

niedawno robilem to o czym piszesz...

robilem komplet i tak:

plukanie + osuszacz + oringi = 960zl

regenerowana sprezarka z pol roczna gwarancja = 800zl

zwrot za stara sprezarke ;) = 50zl

ceny brutto

teraz znowu padl mi przekaznik /modul/ wentylatora i klima dalej nie dziala :wallbash:

powodzenia

kolego możesz napisać jakie masz objawy po tym jak Ci padł ten przekaźnik/moduł/wentylatora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nie potrafie wiele powiedziec oprocz tego ze klima po prostu nie dziala...

wyczail to mechanik ze to wina spalonego modulu (i teraz nie moge akurat takiego nigdzie wyczaic - jedynie aso ok 800zl :wallbash:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...