Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Poważny problem abs POMÓŻCIE!!!!


milek2605

Rekomendowane odpowiedzi

Witam może zacznę od samego początku.Kupiłem samochód już z wadą abs a mianowicie zapalała sie lampka w różnych okolicznościach.Jest to jescze stary typ absu z pompą przekaźnikową i sterownikiem pod tylnym siedzeniem.Po podłączeniu pod vaga pokazuje błąd czujnik abs prawy tył brak osprzętu/nie związane osprzętem.A wiec zaczołem od wymiany czujnika, czujnik z boscha wieniec wyczyszczony a odległość ustawiona książkowo szczelinomierzem, no ale niestety nic to nie dało abs jak sie zapalał tak zapala sie dalej, raz po przekroczniu 10 km/h raz przy hamowaniu lub wogóle w jakiejś innej sytuacji.Wymieniłem pompę od absu no i przy okazji płyn nie powiem bo jakimś cudem abs przez dwa dni działał ale pozniej znowu to samo ta lapka ten !!!!!Dzisiaj zamontowałem jeszcze nowy wieniec i podmieniłem znowu czujnik oczywiście nowy, odległość też ustawiona nic to nie dało ciągle to samo ten sam błąd.Po wejściu przez vaga w bloki danych sprawdzałem prędkości kół na wszystkich trzech kołach prędkość jest ta sama a w prawy tyle albo stoi na 1 albo co jakiś czas skoczy do 4 czy 6 km/h po tym ustawiałem czujnik już w różnych pozycjach ale ciągle to samo.Wydaje mi się że wina leży chyba gdzie indziej ale już naprawde nie wiem gdzie, poprostu jestem już za głupi do tego.Pomóżcie koledzy tym bardziej ze po zapaleniu lampki(gdy abs działa wszystko ok) hamulce sa nie pewne i pedał jest dziwny a na mokrym podczas ostrego hamowania potrafi postawić bokiem juz nawet nie myśle co będzie w zime.Przepraszam że sie rozpisałem ale opisałem tutaj całą moją bezskuteczną walkę...

[mod]Gdzie jest prefix!? - poprawiłem kolejne wylądują w koszu[/mod]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie jest wina samego ABS-u tylko kabli

poszukaj schematu i sprawdz przewody od czujnikow do samego sterownika

moze byc gdzies przetarty

stawianie auta bokiem jest spowodowane mala skutecznoscia ktoregos zacisku

podjedz na rolki, zobacz ktore kolo jest"slabsze" rozbierz zacisk i dokladnie go wyczysc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...