Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Co to za dźwięk ?


karol2984

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, auto wydaje dziwny dźwięk zaraz po odpaleniu przez chwile, nagrałem filmik mam nadzieję że jakość nie jest aż tak słaba żeby nie dało się usłyszeć bo nie mam czym innym nagrać lepszym

110615_160112.mp4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, to po chwili znika tak jakby łańcuszek o pokrywę górą napierdzielał. Jaki masz przebieg? bo napinacz elektryczny to koszt 1000 zł + 400 wymiana i jest on sterowany elektrycznie i pada w każdym ADR co 200 tyś +-

może się mylę bo faktycznie kiepski dźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie mam koło 210kkm napinacz mam zwykły jeszcze chyba jakiś czas temu wymieniałem uszczelkę pod pokrywą i chyba jakieś ślady były od tarcia, trzeba będzie wolnym czasem zajrzeć do środka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to skoro już ocierało radzę zobaczyć czy to czasem nie łańcuszek napierdziela o pokrywę bo jak już przy każdym odpaleniu jest to pewnie niebawem sypnie się i poleci wał :D wtedy będzie nowy silnik :D:D sprawdź i daj znać będziemy szukać.

Jak byś mógł mi pomóc też to tu mam swój temat sprawdź z tym gazem i daj tam znać odp. bd wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bo to napinacz pad i wyciągnął łańcuszek. na allegro za 600 zł napinacz, uszczelka oraz łańcuszek(bez elektryki).

Jeżeli elektryczny to 1050 zł dawałem też allegro bo nigdzie indziej nie było.

to jest używany -> http://allegro.pl/audi-a4-b5-passat-b5-1-8-1-8-t-napinacz-lancuszka-i1656495478.html (elektryczny)

bez elektryki nie mogę znaleźć, ale dziwne ja mam 97 rok i mam elektryczny bo to te zmienne fazy i że mniejsze spalanie albo szybsze przyspieszanie daje o 7% gdzieś kiedyś czytałem ;p a Ty na pewno nie masz z tyłu kostki ? do podłączenia? ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

różnie bywa z tymi napinaczami ja np mam silnik 1.8 ADR końcówka 98 i napinacz jest zwykły nie elektryczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jak elektryczny jeżeli będzie pokrywa już porysowana to możesz szykować 1.5 tyśka :) i wtedy zaręczam będzie głośniej jeszcze to co teraz słychać to pikuś :D o ile to jest to. aż pierdolnie łańcuszek i bigosu się narobi :D

ja to robiłem przy 203 pojawiło się potwierdziło że mój samochód ma 200 tyś nie jest kręcony, na wp kiedyś pisali o tych napinaczach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jest zwykły to tez jest wtyczka w wiązce :) tyle ze nie ma jej wtedy gdzie podpiąć :hi: więc nie stresuj się masz ten tańszy napinacz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo kiepskiej jakości nagrania obstawiam również napinacz. W razie czego wymiana razem z łańcuszkiem + nowe uszczelki pod napinacz i pokrywę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

up, no tak jak pisałem

ponieważ to 100 zł więcej.

Jeszcze bez rozkręcania możesz stwierdzić jak długo możesz śmigać :D jeżeli odpalisz samochód po dłuższym postoju to jest zawsze tak? a jak zgasisz i zapalisz samochód też to jest ? jeżeli nie to jeszcze możesz pojeździć jeżeli tak to już niebawem łańcuszek pęknie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja za lancuch do aeb (a jest podobny jak w adr) ze znizkami (u niedzialka) dalem niecale 400zl lanczuch+napinacz+ uszcelka bo sa w zestawach slychac bylo lekkie zerzenie miedzy 2000 a 3000 i byl wytarte teraz z tym spokoj. Z drugiej strony caly slupek adr mozna trafic juz za 500 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam podepnę się do tematu,z ciekawości jaki jest u mnie napinacz ten tańszy czy droższy 1999r 1.8 ARG :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź z tyłu czy masz kostkę minuta roboty maskę w góre i widzisz. z kostką 1000 zł bez 600. napinacza. Obawiam się że masz elektryczny.

karol2984 no to jeszcze w miarę ;) jeszcze z tyska możesz zrobić co dopiero pierwsze obawy ja już miałem stan że każde odpalenie to mega dźwięk ;D:D:D Bez obawy jak pierdolnie Ci napinacz to nowy silnik ;p bo nie będzie się opłacało robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...