Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BWT] Klimatronik nie chłodzi


olas01

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam klopot z chłodzeniem klimy,a w sumie jego brak. Wertuje forum juz tydzien by nie zaśmiecać i nie mam pojęcia co może być... :confused4:

Klima została nabita tydzień temu, jest szczelna, jak włączam i wyłączam ECON słychać jak sie załącza kompresor i widać na obrotomierzu, węze zimne i cieple tak jak w postach, na Vag-u żadnych błędów, klima na LO i wieje jak bez klimy. Logi grupy 001 bloku 08 - przy włączonej klimie na full:

Przy temp zewnętrznej +24 stopni

grupa 001 pole 1 wartość 0.640A

grupa 001 pole 2 wartość 60,8%

grupa 001 pole 3 wartość 24,5%

grupa 001 pole 4 wartość 6.0 bar

Co mam do wymiany, parownik, osuszacz czy dławik.

Proszę doradźcie co to może być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyjacielu bez takich :no:, ja czekam na fachowe rady [br]Dopisany: 16 Czerwiec 2011, 00:04_________________________________________________Panowie doradzicie cos?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klima na LOO i ciśnienie 6 barów? a na ECON jakie ciśnienie??? Jak będzie ok.4 bary to możesz już startować na dobicie klimy.

U mnie było 5 na ECON i 9 na LO i chłodziło słabo- po dobiciu na ECON mam 9 na LO 13 i wieje lodem :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na ECON pokazalo 5bar. Musze podjechać by sprawdzili mi ile jest czynnika.Na wlepce jest ze ma być 500g + - 20g,tyle ma być tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na ECON pokazalo 5bar. Musze podjechać by sprawdzili mi ile jest czynnika.Na wlepce jest ze ma być 500g + - 20g,tyle ma być tak?

Tak tyle ma być :wink4: Maszyna odsysa czynnik chłodzący wraz z olejem, wpuszcza nowy olej i czynnik. Na maszynie pokazuje mu ile odessało. Niech sprawdzą szczelność po nabiciu :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec dziś jeszcze raz nabijali mi klimę i powiedział ze wogle nie załącza sie kompresor,rurki nie robią sie zimne,na vagu zero błędów. Opadają mi ręce :confused4:.Panowie czy to kopresor czy kolko na nim juz padło.Jak włączam OFF i ECON to widać na obrotomierzu ze sie niby załącza. Prosze o Pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec dziś jeszcze raz nabijali mi klimę i powiedział ze wogle nie załącza sie kompresor,rurki nie robią sie zimne,na vagu zero błędów. Opadają mi ręce :confused4:.Panowie czy to kopresor czy kolko na nim juz padło.Jak włączam OFF i ECON to widać na obrotomierzu ze sie niby załącza. Prosze o Pomoc

Czy w ogóle ktoś mierzył ciśnienia w układzie podczas pracy, czy pojechałeś do nabijaczy za których myśli maszyna do klimatyzacji? Na moje masz uszkodzoną sprężarkę, która nie jest w stanie wytworzyć odpowiedniego ciśnienia po stronie wysokiej, ale bez rzetelnej diagnostyki możemy sobie gdybać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...