Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Zakladanie klimy - jedno pytanko


SkOs

Rekomendowane odpowiedzi

A wiec tak niedlugo bede zakladac klime u siebie bo znalazlem bardzo tanio (sasiad) i pytanko:

Co musze miec z AFNa a co moge brac od innych ? [br]Dopisany: 16 Czerwiec 2011, 11:14_________________________________________________dodam ze to bedzie klima manualna :P PISAC ! :D[br]Dopisany: 16 Czerwiec 2011, 17:06_________________________________________________halo??;p[br]Dopisany: 16 Czerwiec 2011, 22:54_________________________________________________ciezko komukolwiek napisac ?:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec tak niedlugo bede zakladac klime u siebie bo znalazlem bardzo tanio (sasiad) i pytanko:

Co musze miec z AFNa a co moge brac od innych ? [br]Dopisany: 16 Czerwiec 2011, 11:14_________________________________________________dodam ze to bedzie klima manualna :P PISAC ! :D[br]Dopisany: 16 Czerwiec 2011, 17:06_________________________________________________halo??;p[br]Dopisany: 16 Czerwiec 2011, 22:54_________________________________________________ciezko komukolwiek napisac ?:P

dlaczego manualna?

zawsze najlepiej jest brac cały komplet z jednego samochodu, wtedy niema niespodzianek a raczej jest ich najmniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie- może gdzieś na na szrocie (auto do recyklingu) albo na alledrogo ktoś sprzedaje. Zerknij jeszcze do działu sprzedam tam jakieś B5 idą na części może i klima będzie :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale nie wiem co podejdzie z innych B5 a co koniecznie musi byc z AFNa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale nie wiem co podejdzie z innych B5 a co koniecznie musi byc z AFNa

z AFn było by najbezpieczniej. Na pewno z AFN musisz mieć sprężarkę (chyba że przy innych silnikach sa identyczne niewiem) i przewody te pod maską. Środek to raczej z byle czego z B5 styknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha :) ale niepewnie to brzmi co napisales pastaldo :D poczekam az fachowiec sie wypowie ;d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do spręzarek i przewodów niech się lepiej ktoś bardziej kumaty wypowie ale środek jestem pewny na 99% że jest wszędzie to samo. Różnica polega tylko na tym że przy ręcznej środek jest inny i przy klimatroniku jest inny. Chodzi o cały ten tunel gdzie są klapy itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moglbys dokladnie powiedziec mi co jest potrzebne do zalozenia klimy ? Sprezarka itp itd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do klimatronika: sprężarka, przewody, osuszacz, cały tunel z klapami, sterownik

do ręcznej: sprężarka, osuszacz, przewody, a co do tunelu w środku nie wiem czy różni się czymś od tego bez klimy czy nie.[br]Dopisany: 17 Czerwiec 2011, 10:32_________________________________________________jak o czymś zapomniałem to niech ktoś dopisze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego klimatyzacje w b5 są takie same różnica jest tylko w v6,2.4,2.6,2.8 sprężarka przewody itp. Do manualnej klimy potrzebujesz skraplacz,osuszacz,parownik+cala nagrzewnica,instalacja,przekaźniki,panel z pokrętłami,kompresor,przewody,wentylator.Jak o czymś zapomniałem to tu masz więcej

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=93749.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz gdzies to pisalem spreazrki w VAGach dziela sie tylko na te od 4 i 6 cylondrowcow przewaznie. takze nawet z benzyny 4 cylindrowej kompresor bedzie pasowal do diesla. Kwestia tylko lapy kompresora aby zamontowac go do bloku silnika. Oczywiscie roznica jest takze w przewodach. wiadomo v6 maja inne przewody bo inaczej umieszczony jest kompresor. Cala reszta jest taka sama. Ogolnie klima manualna od climatronica rozni sie tylko kabelkami oraz cala dmuchawa w srodku ktopra jest dozbrojona w czujniki i silniczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...