Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Problem z prędkościomierzem po wymianie skrzyni biegów


Jarol

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu wymieniłem w swoim aucie skrzynie na 6 biegów. Wymianę tą robiłem w firmie TTC w Krakowie ponieważ oni deklarowali że potrafią wymienić skrzynię oraz przeprogramować licznik żeby odczytywał prędkość z ABSu. Taka zmiana w licznikach była potrzebna ponieważ nowa skrzynia 6 biegowa nie posiada impulsatora który podaje prędkość do liczników. Niestety po wymianie skrzyni okazało sie że Panowie z firmy TTC nie potrafią uruchomić prędkościomierza. :thumbdown:

Czy zna ktoś jakiegoś dobrego auto elektryka/elektronika który poradził by sobie z takim problemem??

Z tego co udało mi się ustalić to prawdopodobnie trzeba wymienić liczniki, co jeszcze to nie wiem możliwe że sterownik ABSu też pójdzie do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Podpinam się do tematu.

Dzisiaj udało mi się zmienić skrzynię i mam ten sam problem.

Podobno można podpiąć się do modułu ABS i (odczyt podzielić, pomnożyć, w zależności, bo chyba będzie inaczej pokazywał jak w 5-biegowej z czujnikiem w skrzyni).

Inna wersja to, że już taka informacja jest podawana i potrzeba zmienić tylko licznik (zegary)? Czy z tym wiąże się problem z immobilajzerem?

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...