Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Awaria centralnego zamka


dareksa1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Mam problem z centralnym zamkiem. Jak kupiłem auto to przez jakiś czas centralny zamek działał jak chciał (drzwi działały, ale tylna klapa nie działała).

Słychać było pompkę jak się załącza.

Po jakimś czasie dwoje drzwi przestały działać a teraz już wogóle centralny zamek nie działa (nie słychać załączania pompki).

Co to może być? Czy mogę to sam naprawić?

Z góry bardzo dziękuję.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zimne luty w pompce się pewnie porobiły i trzeba poprawić. Jak jesteś obyty co nieco z lutownicą to możesz działać. Możliwe że wężyk np spadł z pompki albo przy drzwiach kierowcy coś nie bangla. Ja bym zaczął od pompki, na początek można nawet podmienić na inną jakbyś miał jak. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem chyba padła pompka. Mogła wyzionąć ducha z przyczyny takiej jak nieszczelność w podłączeniu któregoś siłownika / pisałeś że bagażnik się nie zamykal a dzrwi tak/ Pompka ma w sobie system obrony przed taką sytuacją czyli procesor co ją wyłączy po 5-6 sekundach pompowania, nawet jak nie zamknie drzwi. Chodzi o to żeby się nie sfajczyła jak za długo pracuje. Możesz zajrzeć do elektroniki i przez lupe obejrzeć luty , jak coś znajdziesz podejrzanego to delikatnie pojedź te punkty , ale uważaj by nie połączyć sąsiednich lutów - jest tam gęsto. Jaki masz model pompki - na dwa wyjścia powietrzne czy na jedno. Podaj nr pompki - może coś znajdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...