Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Uszkodzenie fotela-odcinek lędźwiowy


Norbunio

Rekomendowane odpowiedzi

Strzelił mi ostatnio fotel na oparciu po środku-zapadła się odcinek lędźwiowy, tak jakby poduszka pomppująca spadła z zawiasu. Jak i gdzie to naprawić, miał ktoś podobny przypadek? W gre wchodzi naprawa czy trzeba kupic nowy element? Po kilku dniach nie czuję różnicy bo się przyzwyczaiłem ale chce to naprawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Trzeba zajrzeć co się popsuło. Trzeba ściągnąć tylną osłonę fotela - bodaj 4 zatrzaski z góry i całość pociągnąć do góry uważając aby nie wyłamać dolnych haczyków 2 szt. po ściągnięciu ukazuje się mechanizm "pompowania" odcinka lędźwiowego, który działa na zasadzie że linka naciąga plastikowy element który kurcząc się wypycha odcinek lędźwiowy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na takie info czekałem, dobra ale jaka jest procedura zdejmowania tej osłony, pcham wszystko do góry czy najpierw góre "odrywam" i dopiero do góry?

Zaczynasz od góry - trzeba ją czymś podważyć (ja używałem do tego plastikowych łyżek od zdejmowania opon w rowerze), a potem szarpnąć do siebie (jak widać na zdjęciu wyżej są tam 3 metalowe spinki/wsuwki).

Jak już góra odejdzie od oparcia, wtedy wystarczy podnieść osłonę do góry wysuwając ją na dole z 2 zaczepów.

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki, jutro to rozbiore i jak bede mial pytania to wrzuce jakies foto.

pozdro

Podejrzewam ze drut pekl jak to mialo miejsce u mnie i nie tylko. Ktos tutaj juz opisal jak to naprawic. Wyciagal drut chyba z wozka z Tesco albo cos w tym stylu. Poszukaj w fotostorach :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam ze drut pekl jak to mialo miejsce u mnie i nie tylko. Ktos tutaj juz opisal jak to naprawic. Wyciagal drut chyba z wozka z Tesco albo cos w tym stylu. Poszukaj w fotostorach :cool1:

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=37582.msg533978#msg533978

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

f*ck próbuję zdjąć jakoś tą osłonę i coś mi nie wychodzi, boję się że urwe zaczepy. Czego oprócz łyżki do zdejmowania opon można użyć? Obudowa jest jak przyklejona, bardzo mocno się trzyma i ni cholery nie chce odejść.

Jakieś pomysły/patenty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...