Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Jak wymontować przerywacz ?


rikardo

Rekomendowane odpowiedzi

Przestaje działać mi przerywacz kierunkowskazów. W jaki sposób go wymontować? Mam książkę sam naprawiam ale ta jest pokazany demodtaż w starszym modelu. Proszę o porade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rameczka jest na zatrzaskach, podważ ją delikatnie ale stanowczo. Jak wyskoczy przełącznik masz na wierzchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta soebi cos zniszczysz, podwaz nie medzy kratka a łacznikiem a pomiedzy łacznikami i palcem od tyłu wypchasz przerywacz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję bardzo mateogda i jocker01 za informację, przerywacz kierukowskazów wymieniłem bez żadnych uszkodzeń a kierunkowskazy migają teraz, że aż miło :thumbup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak uda Ci się wyjąć ten przerywacz to zobacz czy ne jest przypalony ( czarny). Jeśli tak to popsikaj preparatem do styków i go lekko przeczyść. U mnie pomogło i już pół roku śmiga bez problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie czasem się przywiesza, np kierunek mignie 2x i przestaje, włączę awaryjne i wyłaczę i zaczyna mrugać... czy to znaczy że się kończy i trzeba nowy czy da się to jeszcze jakoś uratować?

Dokładnie miałem takie same objawy a te anemiczne zanikające miganie kierunkowskazów stawało sie niebezpieczne dla mojego bezpieczeństwa na drodze. W moim przypadku przerywacz nie miał przypalonych styków a psikanie preparatem nic nie dało. Kupiłem nowy i teraz nie muszę nasłuchiwać czy działa. Ramkę musisz podważyć równomiernie z przodu oraz z tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jak wygląda sprawa demontażu w B5 po lifcie, bo już zaczyna zbyt często zawieszać sie ten przerywacz :wallbash: i chciałbym kupić nowy. Ile takie cos moze kosztować :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koszt przerywacza to około 100zł a demontaż analogicznie do opisu jak wyżej koledzy radzą podważ stanowczo poziomą obudowę w której masz w budowany trójkąt od awaryjnych jak wyskoczy z zatrzasków przekaznik masz na wierzchu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przerywacz z modelu przed liftem pasuje do modelu po lifcie? (inaczej mówiąc czy w przerywaczu od B5<99r można zastąpić jedynie przycisk awaryjnych na nowy (>98) ?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przerywacz z modelu przed liftem pasuje do modelu po lifcie?

Nie będzie pasował. Przed liftem w przycisku był tylko przerywacz awaryjnych a po lifcie w przycisku od awaryjnych jest tez przerywacz od kierunkowskazów.

Ceny tych po 2 lifcie (wystaje sam trójkąt) są już też inne :gwizdanie:

Sklep oryginał 200 pln

allegro oryginał 170 pln

allegro,szrot używane 50 pln :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, niedawno też miałem problem z przerywaczem, kierunki w pewnym momencie w ogóle przestały świecić. Poradziłem sobie z tym problemem w następujący sposób:

-wyjąć włącznik świateł awaryjnych

-zdjąć przód przycisku

-zdjąć obudowę włącznika ( uwaga ja połamałem wszystkie cztery zatrzaski i musiałem je później kleić)

i teraz meritum sprawy po odnalezieniu cewki z uzwojeniem nad nią znajduje się ruchomy styk na ramieniu, to on był sprawca całego zamieszania ponieważ nie odbijał cala naprawa polegała na delikatnym podgięciu go w dól, na kształt banana . Zapobiegawczo spryskałem wszystko "Kontakt sprayem" i działa jak nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. U mnie ostatnio pojawił się taki objaw : przestały mi migać kierukowskazy, ale awaryjne działają. Po pewnym czasie zaczęły działać, ale nierównomiernie, proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. U mnie ostatnio pojawił się taki objaw : przestały mi migać kierukowskazy, ale awaryjne działają. Po pewnym czasie zaczęły działać, ale nierównomiernie, proszę o pomoc.

Musisz wymontować przerywacz który znajduje się razem z włącznikiem awaryjnych pod ta ramką. Ramka jest na zatrzaskach podważ delikatnie ramkę i pociągnij ją równomiernie do siebie . Jak zdejmiesz ramkę to z wyjęciem przerywacza nie ma problemu. Poruszaj nim na boki i ciągnij do siebie powinien wyjść. Po wyjęciu odepnij w jego tylnej części kostkę, następnie możesz go rozebrać i sprawdzić czy da się go jeszcze reanimować. W moim przypadku skończyło się na zakupie nowego. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jak zdejmiesz ramkę to z wyjęciem przerywacza nie ma problemu. Poruszaj nim na boki i ciągnij do siebie powinien wyjść. Po wyjęciu odepnij w jego tylnej części kostkę, następnie możesz go rozebrać i sprawdzić czy da się go jeszcze reanimować. W moim przypadku skończyło się na zakupie nowego. Powodzenia

U mnie właśnie z tą ostatnią częścią jest problem. Ktoś może dokładniej to wyjaśnić? Przerywacz za nic nie chce wyjść, a nie chcę niczego połamać.

Próbowałem się dostać od strony radia, ale siedzi w plastikowej skrzynce i nic z tego nie wyszło. Podejście od strony kierownicy też nic nie dało - mam rozebrać pół samochodu żeby wyjąć przerywacz? :)

Foto poniżej, żeby było wiadomo o czym mowa:

Ts2kDZlr.jpg

Edit: Udało się wyjąć czerwoną część przycisku, uchwyt na kubek po prawej i zestaw przycisków po lewej od przerywacza. Niestety dalej nie ma dostępu do zatrzasków przerywacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit: Udało się wyjąć czerwoną część przycisku, uchwyt na kubek po prawej i zestaw przycisków po lewej od przerywacza. Niestety dalej nie ma dostępu do zatrzasków przerywacza.

W tym samym miejscu utknąłem :disgust: i jezdze ciagle na stałych kierunkach, jak włacze palą sie ciągle :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerywacz ma po bokach dwie blaszki. Spróbujcie włożyć po obu bokach coś cienkiego np pilniczek do paznokci i powinien wyjść. U mnie wystarczyło poruszać nim na boki i wyjąłem go bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerywacz ma po bokach dwie blaszki. Spróbujcie włożyć po obu bokach coś cienkiego np pilniczek do paznokci i powinien wyjść. U mnie wystarczyło poruszać nim na boki i wyjąłem go bez problemu.

Rzeczywiście jest montowany na wcisk. Niestety żadnego pilnika nie da się tam wcisnąć - szczelina jest zasłonięta brzegiem przerywacza. Tak czy inaczej udało mi się już go wyjąć i "zregenerować". Fotostory można znaleźć tutaj.

Pozdrawiam,

Dr.Vee

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...