Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czyszczenie mikrostyku w zamkach drzwi


Dastin

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, marcin120383 napisał:

A który odpowiada za oświetlenie w kabinie

Tutaj masz obrazek zapożyczony z forum a6: e29de361d0fcdabb.png

 

Jest to właśnie ten mikrostyk, który współpracuje z ryglem. Na rysunku zamka masz zielonym prostokątem zaznaczone gdzie się on znajduje. Jest to ten sam mikrostyk, którego dotyczy cały ten temat - patrz post nr.1.

Edytowane przez Malinioo93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest problem z mikrostykiem lub zamkiem. Proszę o odpowiedź na moje pytania. 

Audi A4 B6. Drzwi kierowcy. 

Po otwarciu centralnego otwieram drzwi i nie zapala się lampka podsufitki, lampki w tapicerce i podświetlenie nóg. 

Rygiel jest w takiej pozycji:

ce48070f944b.jpg

Jak nim poruszam. opuszczę go do dołu to wszystkie lampki się zapalają.  Problem więc jest z tym ryglem.  Jak go rozwiązać?

Fotek na początku tematu już nie ma więc chciałem zapytać jak wyjąć zamek?

Trzymają go tylko te śruby?:

e35612c35c5f.jpg

 

Jak odczepić klamkę zewnętrzną od zamka? Służy do tego śruba pod zaślepką wyżej rygla? Trzeba ją całkowicie wykręcić?

94cce71fb3b5.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak kolego to jest wina zamka miałem to samo. Odkręcasz te dwie śruby. Ja tej sruby od klamki zewnętrznej nie ruszałem. Zrywasz tapicerkę drzwi i odchylasz wygłuszenie i trzeba wsadzić rękę i wypiąć taki drut od zamka co trzyma klamkę zewnętrzna .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, patricoo napisał:

to jest wina zamka miałem to samo

Ale zamek do wymiany czy jakoś to naprawiłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniłem ale pewnie da sie to jakoś naprawić ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis zajalem sie zamkiem drzwi pasazera w swoim B6, wyjalem, rozebralem mikrostyk wyczyscilem, wszystkie luty poprawilem i pelen sukces info na FISie i lampka zapala sie za kazdym razem po otwarciu drzwi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, powiedzcie mi które lutowiny(luty) należy poprawić, bo na to co ja patrze wyglądają chyba spoko :huh: U mnie występuje problem, że nie odryglowuje drzwi po naciśnięciu przycisku na drzwiach kierowcy. 

20399524_1226893014105658_1313654551_o.jpg

 

A druga sprawa, coś mi "tyka" po przekręceniu zapłonu - myślałem że to ten zamek ale nawet po jego wyjęciu taki dźwięk jest :o 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego mi tez tak tyka ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprawiłem wszystkie możliwe dodając trochę cyny, złożyłem zamek i na sucho podłączyłem do kostki. Z tego co zdążyłem zauważyć to wszystko śmiga, działa i nie tyka. Jutro włożę do drzwi i się przekonamy.
Jeśli chodzi o tykanie to po obserwacji stwierdziłem że: jak zamek jest odłączony od kostki to tyka zawsze, jak zamek był jeszcze przed przelutowaniem też tykał, a teraz po lutowaniu nic nie tyka. Czyli musi być w drzwiach jakaś centralka i jak była uszkodzona ta płytka elektryczna to czytała że jakby nie ma zamka (albo jego jakiejś części).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

u mnie również przestało działać oświetlenie i sygnalizacja na FISie po otwarciu drzwi kierowcy, od razu zaczęło mnie to denerwować, więc trzeba brać się za naprawę :P

na początek diagnoza, na podstawie tematu z forum A6 http://www.a6klub.pl/viewtopic.php?t=60780

wniosek - mikrostyk. Temat prawdopodobnie opisał tam @kamil-vag, jeśli dobrze kojarzę nick :P, więc mam nadzieję, że się wypowie.

Mam błąd 01559, drzwi po otwarciu w Vag Comie nadal są jako "CLOSED".

błąd.jpg

Doświadczenie w wyjmowaniu zamka "jako takie" mam, kiedyś dwa razy wymieniałem w Leonie :P Zanim jednak zacznę pruć drzwi, wolałbym wszystkie graty mieć pod ręką w razie jakbym coś urwał. Więc zamówię sobie na pewno kilka spinek http://allegro.pl/spinka-tapicerki-boczki-audi-a3-a4-b6-b7-seat-exeo-i6686756507.html

no i mikrostyk, w razie jakby stary był w złym stanie. Mikrostyk o oznaczeniu V4NST7UL będzie ok? Coś jeszcze potrzebuję? Generalnie widzę, że dużo zostało już tu napisane, ale jakby ktoś miał coś do przekazania, to dzięki z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po wymianie zamaka w tylnych drzwiach od kierowcy i wyciągnięcie zamka to jest jakaś masakra :facepalm: 

Po jakiej godzinie udało mi się wydrzeć zamek ale wsadzić go z powrotem to jest kosmos i odpuściłem.

Wziąłem się za odkręcenie ramki i według mnie to jest najlepsze rozwiązanie.

Wystarczy odkręcić wszystkie śruby mocujące ramkę i to wystarczy nie trzeba wyciągać ramki bo ramka wtedy jest luźna i jest możliwość odepchnięcia ramki w odpowiednią stronę tak że zamek wychodzi bez problemu.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ;)

Mam problem z lewymi tylnymi drzwiami. Mam włączoną blokadę, która zamyka wszystkie drzwi powyżej bodajże 20km/h. Po dojechaniu na miejsce i wyjściu z samochodu, te właśnie drzwi nie otwierają się - dopiero z pilota. 

Co to może być?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również mnie czeka rozbieranie tylnych drzwi, trochę pracy widzę będzie z tym ... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam [emoji6]
Mam problem z lewymi tylnymi drzwiami. Mam włączoną blokadę, która zamyka wszystkie drzwi powyżej bodajże 20km/h. Po dojechaniu na miejsce i wyjściu z samochodu, te właśnie drzwi nie otwierają się - dopiero z pilota. 
Co to może być?
 
Też tak miałem ale z przednimi drzwiami pasażera po wymontowaniu zamka i przelutowaniu lutow jak ręką odjął. [emoji3]

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak miałem ale z przednimi drzwiami pasażera po wymontowaniu zamka i przelutowaniu lutow jak ręką odjął. [emoji3]

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Może być też Wiązka w przelotce uszkodzona. Pokaże wam pracę zawodowego elektryka samochodowego Wrocław:) nowa używana sprawna Wiązka 25 zł naprawa w aucie 100zl [emoji16][emoji16] a i tak trzeba kupić i samemu wymienić roboty pół godziny. 9fddf2dfd94972e7b4800da067123e7e.jpg

Wysłane z Huawei mate 10 pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich jestem tu nowy..dodam że nigdy nie dodawalem żadnych postów itd..zawsze  korzystalem z juz rozwiazanych problemow na forum dotyczacych auta.Ale mojego nie moge rozwiązać

Problem jest następujący

Standardowo przestaly działać szyby i oświetlenie więc zajrzałem do wiązki w drzwiach kierowcy i okazała  sie uszkodzona praktycznie każdy przewód. Zostały pociagniete nowe przewody wyszystko polutowane i zostalo to złożone.Ale dalej jest problem

Nie zamyka z centralnego drzwi kierowcy i pasazera nie świecą się lampki w boczkach natomiast pod nogami świeca

I nie świecą sie lampki pod nogami z tylu po obu stronach

Na fisie  pokazuje otwarcie każdych drzwi dobrze

Zaznaczam ze sprawdzilem mikrostyk w  drzwiach kierowcy ale jest sprawny(gdyby byl nie sprawny fis by nie pokazywal ze otwarte drzwi... jezeli się mylę proszę o poprawe)

Proszę o pomoc !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...