Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana żarówki światła przeciwmgielnego i demontaż kratki w przednim zderzaku


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

AUDI A4 B8 2008-2012

 

Jak wymienic w bardzo prosty sposob zarowke w swietle przeciwgielnym ? Oto szybki poradnik jak dostac sie bezbolesnie nie uszkadzajac lakieru w zderzaku i kratki halogenu :)

Na poczatku odpalamy samochod i ustawiamy kola skrecone w prawa strone . W ten sposob mamy dostep do dwoch srub mocujacych materialowe nadkole. Odkrecamy je Torx 25 i mamy halogen raz z zarowka na widoku :wink4:

89152232.jpg


Po odslonieciu nadkola ukazuje sie nam halogen z instalacja . Odbezpieczamy wtyke , odlaczmy ja i wyciagamy przekrecajac zarowke H11 .

36038326.jpg

89419762.jpg

1 - wtyka
2 - zarowka
3 - odpowietrznik

Po wyciagnieciu spalonej zarowki zakladamy nowa i skladamy wszystko w odwrotnej kolejnosci :)

Jezeli chodzi kratke i jej demontaz wyglada nastepujaco : bedziemy potrzebowac plaski srubokret

84261774.jpg

1 - Kratka halogenu
2 - wkret mocujacy
3 - zarowka
4 - Wtyka
5 - Halogen
6 - wkret mocujacy


Zwykla kratka w zderzaku sposob wyciagania :)

24125871.jpg

Kratka S LINE sposob demontazu :)

13683671.jpg

Mocownia halogenu 3 odkrecamy sruby 1 i 2 wyciagamy halogen :)

60307240.jpg



Na pewno sie przyda i zycze milej wymiany i demontazu :wink4:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie z innej beczki a mianowicie czy halogenach audi a4 b8 stosowane były tylko żarówki H11?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie, sprawdziłem w przykładowej przeglądarce Philipsa, która sugerowała/wprowadziła mnie w błąd że może być jeszcze H9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wyciągałem kratkę zderzaka (światła przeciwmgielne) zwykłą i system wyciągania jest ciut inny niż jest to na rysunku w poście wyżej.

Kratka zwykła ma dwie dziury na górze i tam są zapadki które trzeba podważyć śrubokrętem (jak w kratce S-Line).

Wrzucę kilka fotek może się komuś przyda, zawsze lepiej podpatrzeć niż połamać:wink:

20140114_144223.jpg

20140114_144246.jpg

20140114_144322.jpg

20140114_144402.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio też miałem małe podejście do tych maskownic, jednak się poddalem. Wskazówki napewno się przydadzą w końcu wiosna już tuż, tuż a ringi A5 czekają na montaż;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja właśnie też zacząłem rezanie tych ringów:decayed: po podważeniu tych zapadek kratka elegancko wychodzi, trzeba tylko uważać żeby się z tym za mocno nie szarpać bo można połamać resztę zapadek:banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie ostatecznie powstrzymała decyzja a w zasadzie jej brak co do oświetlenia w halogenach...HID czy też LED CREE? Jak zapadnie zapadnie ostateczna decyzja robię atak na zadania:-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem na razie jedną LED Cree zobaczę jak to wygląda i czy błędów nie wali:kox:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozecie smialo kupowac led cree ja ostatnio u siebie wymienialem i wszystko ok swieca b.ladnie , bledow nie ma. polecam ten mod . pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest tego ustrojstwa w cholerę. jakie kupić żeby nie kupować nowych za miesiąc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem jedną 29W na próbę i teraz z jednej strony mam LED CREE z drugiej zwykła żarówka i porównując ilość światła to muszę powiedzieć że led CREE niby wydaje sie mocniejsze ale na ziemi światło jest o wiele słabsze niż ze zwykłej żarówki. Oczywiście o kolorze światła nie wspominam bo wiadomo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie dzisiaj odebralem moje LED CREE Wholesale Product Snapshot Product name is U.S.CREE Chip 50W Auto LED Headlamps/Auto LED Headlight/Auto Headlamps/Auto Headlight/LED Head lamps/LED Head light H11 #fv i w tygodniu zakladam ;)

---------- Post dopisany 11-06-2014 at 21:18 ---------- Poprzedni post napisany 10-06-2014 at 22:49 ----------

Zalozone;).Zadnych bledow nie wywala.Polecam

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,wystaja na zewnatrz razem z tymi czarnymi radiatorami.Zdaje to egzamin.Kiedys mialem Smarta Brabusa i tam byly tez takie zarowki.Jezdzilem nim kilka miesiecy i nic sie nie dzialo,wiec nie trzeba sie obawiac ze sie lampa wytopi lub cos w tym stylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,wystaja na zewnatrz razem z tymi czarnymi radiatorami.Zdaje to egzamin.Kiedys mialem Smarta Brabusa i tam byly tez takie zarowki.Jezdzilem nim kilka miesiecy i nic sie nie dzialo,wiec nie trzeba sie obawiac ze sie lampa wytopi lub cos w tym stylu.

a nie obawiasz się że obwód silniczków zmoczy się i wywali Ci bezpieczniki?

ja lata temu wstawiłem tal LED CRE z barwą zbliżoną do Led z lampy i świeci do tej pory bez zastrzeżeń :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem oslonki z cover-ow od dezodorantow kobity i delikatnie przykleilem na klej do szyb;).Wiec kazdy silniczek jest osloniety dookola.Podczas normalnej jazdy nie ma prawa zamoknac,zreszta oslona pod silnikiem i nadkola dosyc dobrze je chronia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, ja kilka razy ścigałem zderzak u siebie i u innych rezaczy ;), niektóre komponenty były tam mokre...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...